Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Gary Oldman zagra w filmie, który sam wyreżyseruje 0

Gary Oldman wraca do reżyserii! Tegoroczny laureat Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy, stanie za kamerą filmu biograficznego "Flying Horse". Dodatkowo Oldman zagra w produkcji główną rolę, a także napisze scenariusz.

O czym opowie "Flying Horse"? Będzie to biograficzna historia wybitnego fotografa żyjącego w XIX wieku, Eadwearda Muybridge’a. Jego wynalazki sprawiły, że można uznać go za jednego z pionierów kinematografii. To właśnie on zaprojektował zoopraksiskop – urządzenie pozwalające animować zdjęcia.

Eadweard Muybridge znany jest również dzięki pewnemu wydarzeniu z życia prywatnego. Jego żona miała się wdać w romans z majorem Harrym Larkynsem. Kiedy romans dobiegł końca, kobieta urodziła syna. Jakiś czas później Eadweard znalazł fotografię chłopca, która została podpisana "Mały Harry". Zazdrosny Muybridge postanowił zastrzelić Larkynsa. Za swoją zbrodnię nie został jednak ukarany, ponieważ w trakcie procesu uznano, że fotograf działał w obronie własnej rodziny.

Realizację filmu sfinansuje Tooley Entertainment. Na razie nie podano informacji dotyczących tego, kiedy rozpoczną się zdjęcia do filmu.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…