Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Grupa Queen wystąpi na ceremonii rozdania Oscarów 0

W niedzielę poznamy laureatów tegorocznych Oscarów. Osoby odpowiedzialne za tegoroczną galę przygotowały dla widzów interesujące atrakcje. Jedną z nich będzie występ grupy Queen.

W Dolby Theathre po raz 91. rozdane zostaną najbardziej prestiżowe nagrody filmowe (chociaż niektórzy pewnie mają nieco inne zdanie na ten temat). W trakcie telewizyjnego show wystąpi grupa Queen z Adamem Lambertem. Oczywiście występ kultowego zespołu nie jest przypadkowy.

W pięciu kategoriach powalczy biograficzna opowieść o Freddiem Mercurym oraz zespole Queen – Bohemian Rhapsody. Film będzie miał szansę w następujących kategoriach:

  • Najlepszy film
  • Najlepszy aktor pierwszoplanowy – Rami Malek
  • Najlepszy dźwięk
  • Najlepszy montaż
  • Najlepszy montaż dźwięku

Wydaje się, że statuetki za dźwięk oraz montaż dźwięku są tylko formalnością. Spore szanse na Oscara ma także odtwórca głównej roli, Rami Malek, który za swoją kreację zdobył już chociażby Złoty Glob oraz nagrodę BAFTA.

91. ceremonia rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej będzie miała 24 lutego. Tegoroczna gala wyjątkowo nie ma jednego gospodarza. W Polsce transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi telewizja Canal+.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…