"May the Force Be With You"

Zwiastun Indiany Jones 4 już za tydzień! 0

Zwiastun najnowszej część przygód Indiany Jones zadebiutuje w dzień Walentynek.

Paramount dołączy pierwszy zwiastun Indiany Jones i Królestwa Kryształowej Czaszki do filmu fantasy Kroniki Spiderwicka, który swoją premierę w USA ma w 14 lutego. Tego samego dnia zapowiedź zadebiutuje w internecie.

Powodem dość późnej premiery pierwszej zapowiedzi, na trzy miesiące przed premierą (planowo wcześniej) jest fakt, iż część materiału, która ma zostać pokazana na zwiastunie nie była jeszcze gotowa.

Producenci mają świadomość, że oczekiwanie na film jest ogromne, przez co nie czuli potrzeby aby pokazać coś większego zbyt wcześnie.

W przypadku Indiany Jonesa, jest on tak bardzo znaną postacią, że to nie jest tak, że musisz dostać coś, dzięki czemu będziesz mógł się zapoznać z czymś zupełnie nowym. – powiedział Steven Spielberg. Będąc krawcem dobierasz materiał do danej potrzeby. Chcemy także zatrzymać mnóstwo niespodzianek dla widzów. To jest największa część zabawy.

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki to obok The Dark Knight najbardziej oczekiwany film w Stanach Zjednoczonych, a może i na świecie. Kampania reklamowa powoli zaczyna nabierać tempa, w polskich kinach już wisi pierwszy plakat. Premiera w Polsce odbędzie się równocześnie ze światową, podobnie będzie w kilkudziesięciu innych krajach. Poprzednie trzy części cieszą ogromną popularnością, są bardzo wysoko cenione i uznawane za klasykę gatunku przygodowego. Na koncie trylogii znajduje się sześć Oscarów i siedem nominacji.

Czwarta część jest wyjątkowa pod względem niezmiennej ekipy od pierwszego filmu. Ponownie reżyseruje Steven Spielberg, produkuje George Lucas, muzykę skomponował John Williams, montażem zajmuje się Michael Kahn, a w roli głównej Harrison Ford. Zapewne i zdjęcia robiłby

Douglas Slocombe, gdyby nie fakt, iż ma już 95 lat. Jednak o jakość zdjęć nie musimy się martwić, gdyż pracował nad nimi nasz rodak Janusz Kamiński, który tworzy zdjęcia do każdego filmu Spielberga od czasów Listy Schindlera. Obok Forda, w rolach głównym zobaczymy jeszcze Karen Allen jako Marion Ravenwood, Shia LaBeouf jako Mutt Williams (syn Indiany), Cate Blanchett jako Agentka Irina Spalko oraz John Hurt jako Abner Ravenwood. Jak widać, nowa część obsady prezentuje się niezwykle obiecująco.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…