Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Powstanie serial o silnych kobietach osadzony w świecie 'Diuny' 2

Diuna, pełnometrażowe widowisko na podstawie powieści Franka Herberta, to nie jedyna produkcja, którą w najbliższym czasie otrzymają fani. W mediach pojawiła się informacja o serialu telewizyjnym, który powstanie z myślą o nowej platformie streamingowej. Szczegóły poniżej.

Koncern WarnerMedia zlecił realizację nowego serialu telewizyjnego osadzonego w uniwersum "Diuny". Produkcja powstanie z myślą o nowej platformie streamingowej, która miałaby wystartować jeszcze w ty roku. Produkcja będzie zatytułowana "Dune: The Sisterhood", a za jej tworzenie będzie odpowiadał naprawdę całkiem ciekawy zespół.

Denis Villeneuve zajmie się reżyserią odcinka pilotowego. Jest to interesujący wybór zważywszy na to, że kanadyjski filmowiec zajęty jest pracą nad filmem kinowym na podstawie powieści Franka Herberta. Za scenariusz odpowiadać będzie Jon Spaihts. Villeneuve oraz Brian Herbert, Byron Merritt i Kim Herbert będą pełnili funkcję producentów.

Serial skupi się na Bene Gesserit – żeńskim zakonie stanowiącym jedną z głównych sił w Imperium. W tym miejscu kobiety rozwijały swoje umiejętności fizyczne oraz psychiczne do poziomu, który przez normalnych ludzi traktowany był, jako zdolności magiczne.

"Dune: The Sisterhood" na razie nie ma daty premiery.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…