Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Dorociński zagra w w amerykańskim serialu Netfliksa 2

Bezsprzecznie Marcin Dorociński jest jednym z najlepszych współczesnych polskich aktorów. Teraz będzie miał okazję pokazać swój talent w nowym serialu produkcji amerykańskiej, który zostanie zrealizowany przez Netfliksa.

fot. materiały prasowe

Marcin Dorociński wystąpi w serialu zatytułowanym "The Queen’s Gambit" na podstawie powieści autorstwa Waltera Tevisa. Informacja została potwierdzona na oficjalnym fanpage’u aktora.

Dorociński wcieli się w postać Borgova, geniusza szachowego i największego przeciwnika głównej bohaterki, którą jest młoda dziewczyna o imieniu Beth Harmon. Zostanie ona sportretowana przez Anyę Taylor-Joy. Z informacji zamieszczonych w mediach społecznościowych wynika, że Marcin Dorociński spędzi na planie zdjęciowym 20 dni. Serial został napisany przez Scotta Franka. On sam również go wyreżyseruje.

Beth Harmon to cicha młoda dziewczyna, która niczym nie wyróżnia się z tłumu. Z czasem odkrywa jednak swoje powołanie i prawdziwy talent – niesamowicie gra w szachy. Jej życie zmienia się diametralnie, ale z czasem zaczyna zdawać sobie sprawę, że życie jako szachowa mistrzyni nie jest takie proste Nieustająca presja pchnie ją do świata alkoholu i używek.

"The Queen’s Gambit" miałby zadebiutować w 2020 roku w serwisie platformy Netflix.

Źrodło: Facebook

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Spiff

Czas najwyższy – świetny aktor! Oby to był początek wielkiej zagranicznej kariery, czego Mu życzę :-)

Proszę czekać…