Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Intrygująca zapowiedź limitowanego serialu BBC i FX ''Black Narcissus'' 0

Stacje BBC i FX opublikowały pełną zapowiedź swojego trzyczęściowego limitowanego serialu Black Narcissus, w którym to poznamy historię pewnego klasztoru i będziemy świadkami zakazanej miłości.

Scenariusz serialu, za który odpowiada Amanda Coe opiera się o bestsellerową powieść Rumera Goddena Czarny narcyz. Fabuła opowie nam o grupie młodych zakonnic, które założyły klasztor w Himalajach. Będąc zamkniętym w oddalonym od cywilizacji budynku w kobietach budzi się pożądanie. Miejsce to okazuje się być niegdyś Domem Kobiet, w którym mieszkały konkubiny pewnego hinduskiego generała. Atmosfera tego odludnego, mrocznego miejsca mocno udziela się kobietom. Do głosu dochodzą zakazane pragnienia i zakonnice będą musiały stoczyć walkę z wewnętrznymi demonami.

W obsadzie aktorskiej znajdują się Gemma ArtertonAlessandro NivolaAisling FranciosiJim BroadbentRosie CavalieroKaren Bryson oraz Diana Rigg, dla której była to ostatnia rola przed śmiercią. Za reżyserię Black Narcissus odpowiada Charlotte Bruus Christensen.

Poniżej wspomniana zapowiedź. Co o niej sądzicie?

Serial składa się z trzech odcinków. Wszystkie one wyemitowane zostaną 23 listopada br. Dzień później produkcja pojawi się na platformie Hulu.

Black Narcissus nie będzie pierwszą adaptacją powieści Goddena. W 1947 roku powstał już pełnometrażowy film pt. Czarny narcyz, który zdobył, aż dwie Oscarowe statuetki.

Źrodło: comingsoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…