Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jude Law opowiada o ostrzeżeniach naukowców na planie filmu "Contagion - Epidemia strachu" dotyczących pandemii 0

Pandemia koronawirusa sprawiła, że nieco zapomniany film z 2011 roku zatytułowany Contagion – Epidemia strachu, stał się hitem i jednym z najchętniej oglądanych tytułów na platformach streamingowych (również w naszym kraju). Jeden z gwiazdorów występujących w produkcji opowiada o wydarzeniach z planu zdjęciowego.

Jude Law podczas rozmowy dla magazynu GQ powrócił wspomnieniami do pracy na planie zdjęciowym Contagion – Epidemia strachu i opowiedział o przepowiedniach naukowców, którzy pracowali przy filmie, jako konsultanci.

Było absolutnie poczucie, że to się wydarzy. Znakomici naukowcy, którzy pracowali z nami na planie, ze scenarzystą Scottem Z. Burnsem i reżyserem Stevenem Soderberghiem, byli uczonymi i doświadczonymi ludźmi. Wiedzieli czego się spodziewać. Mówili nam, że to się może wydarzyć i nie chodziło o to "czy", ale "kiedy". Sposób w jaki to opisywali miał po prostu sens. Kiedy zaczął się rok 2020 i usłyszeliśmy o tym, co początkowo działo się w Chinach, a następni szybko stało się widoczne także na całym świecie, zadzwonił alarm. Niestety nie byłem tym zaskoczony.

powiedział Law

Jude Law w filmie Contagion – Epidemia strachu wcielił się w postać Alana Krumwiede, australijskiego dziennikarza oraz teoretyka spiskowego mieszkającego w San Francisco. Produkcję wyreżyserowaną przez Soderbergha znajdziecie w ofercie HBO GO oraz Netflixa.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…