Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Prawdziwa walka o przetrwanie w niesprzyjających warunkach Grenlandii w filmie ''Walka z lodem'' 0

Netflix prezentuje zapowiedź filmu Walka z lodem. Produkcja ta powstała na bazie prawdziwych wydarzeń, do których doszło na początku XX wieku.

kadr z filmu ''Walka z lodem''

Walka z lodem to niewiarygodna, lecz prawdziwa historia o przyjaźni, miłości i inspirującej sile braterstwa między dwoma mężczyznami, którym udaje się znaleźć dowód na to, że Grenlandia jest jedną wyspą. Zanim jednak opowiedzą o tym światu, muszą stoczyć walkę o przeżycie w skrajnie nieprzyjaznych warunkach skutej lodem krainy. Na drodze stoi im dzika przyroda, ale i nie tylko, bowiem sami dla siebie stają się również wrogami.

Produkcja powstała na podstawie pamiętnika duńskiego kapitana Ejnara Mikkelsena, który w 1909 roku wyruszył na Grenlandię z misja udowodnienia, że jest ona jedną wyspą.

W Ejnara wciela się Nikolaj Coster-Waldau, a jego partnera niedoli Iver Iversena portretuje Joe Cole. Coster-Waldau oprócz pojawienia się na ekranie w głównej roli jest także współautorem scenariusza wraz z Joe Derrickiem. Walkę z lodem wyreżyserował Peter Flinth. Za przepiękne zdjęcia do filmu odpowiada Torben Forsberg.

Premiera filmu na Netflix 2 marca 2022 roku.

Źrodło: Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…