Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

DC, "Harry Potter" i "Gra o tron" - te franczyzy są priorytetami dla Warner Bros. Discovery 0

Warner Bros. Discovery zamierza stawiać na rozwój swoich największych filmowych i serialowych franczyz. Międzynarodowy szef WBD, czyli Gerhard Zeiler podkreśla, że jest to priorytet dla firmy!

"Harry Potter i Zakon Feniksa"

Gerhard Zeiler, wygłaszając przemówienie w trakcie RTS London zapowiedział, że firma "prawdopodobnie bardziej skoncentruje się na rozwoju franczyz". Dodał również, że na liście jest kilka pewniaków, które powinny być sukcesywnie rozwijane.

Jednym z absolutnych priorytetów Warner Bros. Discovery jest rozwijanie uniwersum "Gry o tron". Aktualnie na HBO i HBO Max możemy oglądać spin-off głównej serii zatytułowany Ród smoka. Serial o tron walczy z rywalem zaproponowanym przez Amazon Studios, czyli Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Produkcja fantasy od HBO spotkała się z dużo większą przychylnością wśród widzów, a oglądalność serialu jest na naprawdę zadowalającym poziomie.

Kolejną franczyzą, która ma stanowić fundament Warner Bros. Discovery jest oczywiście uniwersum oparte na komiksach DC. Na początku miesiąca otrzymaliśmy oświadczenie dyrektora generalnego WBD Davida Zaslava, który wyjawił, że zmiany dotkną zespół odpowiedzialny za kinowe widowiska DC. Podobno w firmie powstał specjalny zespół z 10-letnim planem na rozwój, koncentrujący się tylko i wyłącznie na DCEU.

Trzecią marką, która w przyszłości zostanie mocno rozwinięta jest "Harry Potter". Nie od dzisiaj wiadomo, że w Warner Bros. chcieliby znacząco poszerzyć uniwersum, chociażby o seriale. Magiczny świat stworzony przez Rowling jest w zasadzie nieograniczony i daje wielkie pole do popisu twórcom.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…