Say hello to my little friend ;>

Trochę o Babylon A.D. 0

Pojawiło się sześć klipów i dwa spoty do filmu Mathieu Kassovitza

Film opowiada o weteranie marines, który stał się najemnikiem (Vin Diesel). Zgadza się eskortować kobietę z Rosji do Niemiec, ale nie zdaje sobie sprawy, że ona nosi w sobie embrion, z którego pewien kult chce zrobić genetycznie zmodyfikowanego Mesjasza.

Obraz jest ekranizacją powieści Maurice’a Danteca pt. Babylon Babies. Reżyserem filmu jest Mathieu Kassovitz, lubiany i nagradzany francuski filmowiec. Znany jest chociażby z takich filmów jak Purpurowe Rzeki i Gothika.

W obsadzie zobaczymy grono dobrych i doświadczonych aktorów, m.in. Vina Diesela, Michele Yeoh, G?rarda Depardieu, M?lanie Thierry, Charlotte Rampling, Lamberta Wilsona oraz J?r?me'a Le Bannera.

Na słowo wspomnienia zasługuje również człowiek, który stanął za kamerą. Thierry Arbogast, który na miano cenionego zapracował filmami Leon Zawodowiec i Piąty Element podjął się zrobienia zdjęć do filmu. Całość nakręcono w Pradze.

Muzyka w filmie powstała w wyniku współpracy RZA (Kill Bill) i Hans Zimmer (Mroczny Rycerz, Kung Fu Panda.

Premiera w Stanach Zjednoczonych 29 sierpnia. Zapraszam do oglądania.

Klipy:

Telewizyjne Spoty:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Adam_Siennica 2008-08-11

Powieść jest rewelacyjna, reżyser jest naprawdę też dobry.

Może być lepszy film od "zwykłych filmów z Dieselem" :)

Darth_Artur 2008-08-08

Co w tym filmie jest takiego, że on zawsze tu jest jako "temat dnia" a nie jako zwykły news? Większość filmów s-f z Vin Dieselem nie była jakaś powalająca, dlaczego ten miałby być inny? Ta powieść na bazie której film powstał jest taka rewelacyjna?

Proszę czekać…