Say hello to my little friend ;>

Zwiastuny Admirała 0

Pojawiły się dwa nowe zwiastuny wysokobudżetowej, historycznej, Rosyjskiej produkcji. Czy będzie to kolejne wschodznie dzieło na miarę Red Cliffa ?

Admiral Kolchak 2008Admiral Kolchak 2008

Admirał Kolchak to opowieść o Aleksandrze Kołczaku – naczelnym dowódcy floty czarnomorskiej (1916-1917), jednym z organizatorów oraz przywódców białej armii w wojnie domowej 1918-1920 w Rosji. W antybolszewickim rządzie pełnił funkcję ministra wojny i marynarki. W listopadzie 1918 roku dokonał przewrotu i ogłosił się „wielkorządcą państwa rosyjskiego. Przez dwa lata toczył wyrównaną walkę z Armią Czerwoną. Gdy w styczniu 1920 roku szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę bolszewików przekazał pełnomocnictwa generałowi Antonowi Denikenowi. Zdradzony przez swoich żołnierzy z tzw. Korpusu Czechosłowackiego w lutym 1920 roku został przez nich przekazany bolszewikom. Zginął od kul plutonu egzekucyjnego 17 lutego 1920 roku w Irkucku.

Wysokobudżetowa Rosyjska produkcja, będzie po Red Cliffie Johna Woo, kolejnym widowiskowym projektem ze wschodu. Film otrzymał budżet 16 milionów dolarów.

W rolę tytułowego Admirała wcielił się gwiazdor Rosyjskiego kina – Konstantin Khabensky, którego ostatnio oglądaliśmy w filmie Wanted . W pozostałych rolach obsadzono: Annę Kowalczuk, Sergieja Bezrukowa i Nikolaia Burliajewa. Reżyseruje doceniony za Italianetz Andrei Kravchuk.

Niestety o produkcjach Rosyjskich, Chińskich, Japońskich cy Koreańskich słyszy się bardzo mało. Podczas gdy filmy takie jak wspomniany już Red Cliff, The Good, the Bad, and the Weird czy Taras Bulba niejednokrotnie prześcigają produkcje zza oceanu. Po obejrzeniu wszystkich poniżej zamieszczonych zapowiedzi przyznaję, że na film czekam z wielką niecierpliwością. Wspaniale ukazano bitwy balistyczne, zarówno te morskie i lądowe. Całość oplata dobrze dobrana muzyka i aktorskie kreacje świetnie oddające klimat tamtych czasów.

Poniżej znajdziecie trzy zwiastuny, uporządkowane w kolejności pojawiania się. Premiera w Rosyjskich kinach odbędzie się 9 Października 2008.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…