Powstanie Dracula: Year Zero? 0

Alex Proyas, reżyser m.in. Ja , robot, ma zamiar nakręcić film o początkach hrabiego Drakuli. Czy nowe spojrzenie na ta historię zapewni sukces?

Obecnie Proyas jest zajety swoim najnowszym obrazem Knowing, który będzie miał premierę w marcu przyszłego roku. Później, jak obiecał, postara sie zrealizować swój własny pomysł, czyli stworzenie mrocznego filmu o wampirach z księciem Transylwanii – Vladem w roli głównej.

Alex ProyasAlex Proyas

Dracula: Year Zero ma być połączeniem historycznych faktów z prozą Brama Stokera. Ścierać się tu będzie wampirza mitologia opowiadająca o Drakuli a prawdziwymi wydarzeniami z życia władcy Transylwanii. Reżyser chce przestawić historię, gdzie na tle wojny i magii, następuje przemiana głównego bohatera wynikająca z nieszczęśliwej miłości. Vlad ma tu być bardziej bohaterem tragicznym niż znanym wszystkim potworem.

Na pytanie: czy pojawi się tradycyjnie, jak w każdym filmie o wampirach, czosnek, krew, zęby, przemiany w nietoperze i trumny? Proyasodpowiedział z uśmiechem: Na pewno zęby i krew. Dużo, dużo krwi.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…