Dzień, w którym nie zatrzymał się Box Office 0

Niewielkie zmiany w amerykańskim Box Office. Dowiedzcie się, jak sobie poradził nowy film science fiction!

W szerokiej dystrybucji było niewielu filmów, a te Oscarowe w limitowanej radziły sobie świetnie.

Na pierwszym miejscu produkcja science fiction Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia. Jest to remake klasyka o tym samym tytule. Mimo mieszanych recenzji, rozczarowań i głosów o niewykorzystanym potencjale film zdołał zarobić 31 milionów dolarów. W tym samym czasie na świecie zarobił 39 milionów dolarów, dając razem 70 milionów, co przy budżecie 80 milionów dolarów jest na pewno powodem do radości dla producentów.

Dzień, w którym zatrzymała się ZiemiaDzień, w którym zatrzymała się Ziemia

Na drugim miejscu znalazł się ubiegłotygodniowy zwycięzca, film Cztery Gwiazdki. Pomimo przeciętnych recenzji film zanotował spadek o zaledwie 20,8 %, zarabiając 13 milionów dolarów. Razem na końcie ze Stanów Zjednoczonych ma już 88 milionów.

Trzecie miejsce przypadło Zmierzchowi, który zanotował 38,6 % spadku, zarabiając 8 milionów dolarów. Film może się poszczycić tym, że ma na koncie 150 milionów dolarów.

Czwarte miejsce przypadło sympatycznemu pieskowi, Piorunowi, który zanotował spadek o 23,4 %, zarabiając 7,5 miliona dolarów. Analitycy nie mogą dojść, dlaczego słabiej oceniany Madagascar 2 zarabia więcej niż zbierający dobre recenzje Piorun.

Na siódmym miejscu wylądowała druga nowość weekendu, dramedia Nothing Like the Holidays. Obraz z Johnem Leguizamo oraz Freddym Rodriguezem, mimo świątecznego tematu, zarobił ledwo 3,5 miliony dolarów.

Cztery GwiazdkiCztery Gwiazdki

Inną nowością weekendu był animowany obraz Delgo, który był przekładany od wielu lat, aż w końcu doczekał się premiery. Mimo pokaźnej liczby kin (2160) zarobił tragiczne 916 tysięcy dolarów. Znakomici aktorzy, podkładający głos ani ciekawy temat w ogóle nie przyciągnęły amerykańskich widzów do kin.

Jeśli chodzi o limitowane premiery, to Wątpliwość zarobiła piękne 525 tysięcy dolarów w 15 kinach, Gran Torino zarobił 284 tysiące dolarów w sześciu kinach, Zaklinacz Słów 170 tysięcy dolarów w ośmiu kinach, oraz Che 60 tysięcy w dwóch kinach.

Za tydzień premier będzie o wiele więcej. Widzowie zobaczą nową kreację Willa Smitha w Seven Pounds, animowane The Tale of Despereaux, Jestem na tak z Jimem Careyem, Nothing but the Truth z Kate Beckinsale i w limitowanej ilości kin, The Wrestler Darrena Aronofskiego.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…