"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Disney traci partnera 0

Studia filmowe Walt Disney i Walden Media straciły partnera, który miał brać udział w produkcji trzeciej części Opowieści z Narnii.

Walt Disney Pictures i Walden Media potwierdziły, iż straciły partnera w planowanej produkcji trzeciej części z serii Opowieści z Narnii. Film, który ma nosić tytuł The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader miał pojawić się w kinach w maju 2010 roku. Zdjęcia miały rozpocząć się na wiosnę 2009 roku, ale teraz stoją one pod znakiem zapytania. Planowanym reżyserem obrazu jest Michael Apted a za scenariusz odpowiedzialny jest Steven Knight. W rolach głównych ponownie wystąpić mieli Ben Barnes, Georgie Henley, William Moseley, Anna Popplewell.

Według zapowiedzi producentów obecnie trwają poszukiwania innego partnera. Najbardziej prawdopodobnym jest studio Fox, które już współpracuje z Walden Media w ramach dwustronnej umowy.
Dodatkowy partner jest potrzebny, bowiem film wymagać będzie poniesienia znacznych kosztów. Opowieści z Narnii: Książe Kaspian kosztował blisko 200 mln $, a był kręcony w Czechach, Meksyku i Nowej Zelandii. Pierwsza część kosztowała zaś zaledwie, 180 mln $.

Kadr z filmu Opowieści z Narnii: Książe Kaspian 2008Kadr z filmu Opowieści z Narnii: Książe Kaspian 2008

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

regoat

bajera, faktycznie szkoda ze nie jest podawane ze film krecony byl w Polsce

ProZak

Park Narodowy Gór Stołowych
Karkonoski Park Narodowy
Szklarska Poręba
Kudowa Zdrój

Miejsca te wymienione są w końcowych napisach filmu :)

ProZak

Tak nawiasem mówiąc warto wspomnieć, że Książe Kaspian kręcony był również w Polsce :) (nie wiem dlaczego ludzie pomijają ten fakt – wiele scen zrealizowano u nas)

regoat

dowalli tych kosztow, powinni umiec sie jakos ograniczac.ciekawe kiedy filmy bedakrecic za 300 mil

Proszę czekać…