"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Nowe Blair Witch Project? 0

Dwaj twórcy niezapomnianego hitu z 1999 roku w jednym z wywiadów mówią o chęci stworzenia nowej części.

Niedawno mieliśmy okazję świętowania dziesiątej rocznicy światowej premiery Blair Witch Project i z tej okazji jeden z Amerykańskich serwisów filmowych przeprowadził wywiad z dwójką twórców tego filmu. To właśnie w wywiadzie Daniel Myrick i Eduardo Sanchez opowiedzieli o swoim pomyśle na kolejny film oparty na mitologii, jaką udało im się stworzyć.

Wiesz, jaka jest gospodarka teraz, ale wydaje nam się, że marka i prestiż, jakim niewątpliwie cieszy się Blair Witch sprawi, iż uda nam się ruszyć z jakąś produkcją bazującą na tej mitologii powiedział w wywiadzie Myrick, Niektóre z naszych pomysłów są bardziej tradycyjne inne znowu w podobnym stylu jaki widzieliście w pierwszej części. Nie chcemy zdradzić stworzonej przez nas mitologii. Nie jesteśmy zainteresowani również podobnym stylem, jaki można było zobaczyć w części drugiej. Nie oznacza to, że nie mamy innowacyjnych sposobów na zabawę stylem i procesem produkcji, ale myślę, że Ed i ja jesteśmy najbardziej zainteresowani uhonorowaniem całej mitologii.

Wydaje się, iż jest miejsce na kolejną produkcję. Nawet w tak trudnych czasach jak kryzys gospodarczy. Miejmy na uwadze fakt, iż Blair Witch Project po dziś dzień jest najbardziej kasową produkcją, jeśli chodzi o stosunek kosztów do przychodów. Cały budżet niezależnych filmowców opiewał na 60 tysięcy $ a do dzisiejszego dnia zarobił 140 mln $ w samych tylko Stanach oraz kolejne 250 mln $ z reszty świata. Ten sukces może sprawić, iż kolejne film, który mógłby powtórzyć ten sukces będzie mile widziany w każdym z głównych studiów filmowych.

Miejmy zarazem nadzieje, iż kolejna produkcja z cyklu Blair Witch nie powtórzy słabego wyniku Księgi cieni: Blair Witch 2, który przez wielu recenzentów jest uważany najgorszym sequelem wszechczasów.

Co z tych wszystkich planów wyjdzie? Będziemy was na bieżąco informować.

Kadr z filmu Blair Witch Project 1999Kadr z filmu Blair Witch Project 1999

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

tatters

Fakty faktami, BWP2 to istna porażka ;) Nie wiem czy warto w ogóle coś kontynuować w tym temacie, bo się wypalili.

Proszę czekać…