"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Studio Lionsgate o gladiatorach 0

Studio Lionsgate ogłosiło, iż nabyło prawa do ekranizacji i dystrybucji na całym świecie powieści Suzanne Collins pt. The Hunger Games. Autorka sama dostosuje książkę do scenariusza filmowego a nadzorować cały projekt będzie Jim Miller, jeden z prezesów ds. produkcji studia Lionsgate.

Studio Lionsgate

Książka została wydana w ubiegłym roku i zapowiadana jest jako pierwsza część trylogii. Druga część ma trafić do księgarń już 1 września 2009 roku.

Akcja powieści The Hunger Games rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Świat rządzony jest przez jedno imperium, które żąda od podległych mu prowincji corocznej daniny w postaci dwójki młodych ludzi. Są oni następnie przeznaczani do walki na śmierć i życie, która rozgrywa się na wielkim stadionie ku uciesze widzów. Walki ludzi są również transmitowane przez stacje telewizyjną. Głównymi bohaterkami powieści jest młoda Katniss (która zamierza przeżyć za wszelką cenę) oraz Peeta (która nadal wierzy, że ludzie nie są tacy źli). Losy obu dziewczyn splotą się ze sobą i odmienią losy nie tylko swoje, ale również całego imperium.

Okładka powieści The Hunger GamesOkładka powieści The Hunger Games

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Vintage

Nie o gladiatorach tylko trybutach, a Peeta to chłopak nie dziewczyna. Z całą pewnością. Kto to w ogóle pisał?

Proszę czekać…