widoczny tu i tam. hasam.

Francuski numer nagrodzony 0

W niedzielę zakończył się X Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych „Sami Swoi” w Lubomierzu. Najlepsze komedie z lat 2005-2006 tradycyjnie walczyły o trzy trofea – Złotego, Srebrnego i Brązowego Granata.

Według jury najlepszą komedią z zakwalifikowanych filmów, był obraz Roberta Wichrowskiego ?Francuski Numer? i otrzymał Złoty Granat. Srebrny Granat powędrował dla reżysera ?Zakochanego Anioła?, a Brązowego otrzymał film ?Tylko mnie kochaj?.

Zdjęcie z I Festiwalu Filmów Komediowych /sami-swoi.com.plZdjęcie z I Festiwalu Filmów Komediowych /sami-swoi.com.pl

Przyznano także Złote, Srebrne i Brązowe Sierpy dla filmów, które według widzów są najlepszą swojską komedią dziesięciolecia. Najlepszą komedią uznano ?Dzień Świra?, dalej uplasował się film ?U Pana Boga za piecem?, a na 3 miejscu podium sklasyfikowano ?Zróbmy sobie wnuka?.

Na festiwalu nie zabrakło gwiazd, które przybyły specjalnie na jubileusz tej imprezy. Po raz kolejny zawitał do Lubomierza Jerzy Janeczek, znany z roli Witii w ?Samych Swoich?. Przybyli także: Joanna Kurowska, Zofia Czerwińska, Andrzej Zaborski, Ryszard Kotys i Roman Kłosowski.

W czasie trwania imprezy odsłonięto tablice z nazwiskami trzech osób związanych z kinematografią: Joanny Kurowskiej, Jerzego Rutowicza i Andrzeja Ramlaua. Tablice znajdują się w „Zaułku Filmowym” w Lubomierzu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…