"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Batmanowe plotki 4

W sieci pojawiły się nowe plotki dotyczące trzeciego filmu z serii Batman, który planuje nakręcić Christopher Nolan. Wśród najciekawszych z nich to ta, według której nowy obraz zostanie w całości nakręcony przy użyciu kamer IMAX. Dodatkowo niektórzy fani straszą, iż w nowym filmie miałaby pojawić się Catwoman grana przez Megan Fox.

Kadr z filmu Mroczny Rycerz (2008)

Na początek powiemy szerzej o plotkach dotyczących użycia kamer IMAX. Po pierwsze należy zwrócić uwagę, iż wykorzystanie kamer tego typu w całym filmie jest niewątpliwie kłopotliwe. Są one większe niż normalne kamery używane przy produkcji filmów oraz zużywają o wiele więcej taśmy filmowej niż w wypadku tradycyjnych taśm 35mm. To sprawia, iż przy przygotowaniu obrazu trzeba zwrócić uwagę na aspekty techniczne. Ot choćby, aby zmodyfikować wózki, na których umieszczane są kamery podczas kręcenia przeróżnych scen akcji.
Z drugiej jednak strony Christopher Nolan nie ukrywa, iż uwielbia prace z tymi kamerami. Dają one dużo lepszą jakość niż tradycyjna taśma i sceny walki czy batalistyczne nakręcone przy ich użyciu wyglądają po prostu świetne. Dlatego wydaje nam się, iż w tej plotce może tkwić ziarnko prawdy.

Druga sprawa to fakt doniesienia brytyjskiego, tabloidu The Sun, według którego Megan Fox miałaby wcielić się w Catwoman. Ale czy ktoś z was naprawdę wierzy, iż Fox mogłaby pojawić się w jakimś jego filmie? Nolan nigdy nie stawiał na seksowne aktorki, zawsze podkreślał, iż dla niego nie liczy się seksapil, który można wykorzystać przy promocji, ale to jak osoba grająca w jego produkcji radzi sobie przed kamerą. Dlatego też ta plotka wydaje nam się całkowicie wyssana z palca.

I na koniec ostatnia plotka, którą mamy nadzieje, iż się spełni. Otóż coraz więcej osób w Hollywood zaczyna mówić, iż kręcenie trzeciej części nowej trylogii Batmana miałoby rozpocząć się w drugiej połowie 2010 roku. Miejmy, więc nadzieje, że tak się stanie, bowiem już w 2011 lub ostatecznie 2012 roku moglibyśmy obejrzeć ostatni film o Batmanie.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

galaga2000

Fajne to ostatnie zdanie… Takie dwuznaczne… ;-)

HeRr

Megan na Catwoman- ok
Ale wolałbym zobaczyć riddlera w tym filmie. I na pewno nie będzie to ostatnia z części

Filip_Borkowski

Niech się Nolan skupia na Inception.

Proszę czekać…