Horda 2009

La horde

Czwórka policjantów z zemsty za zabitego kolegę, postanawia krwawo rozprawić się z jego mordercami. W trakcie porachunków z gangsterami, coś się dzieje i zmarli wracają do życia jako krwiożercze zombie. Teraz uwięzieni w wieżowcu muszą połączyć siły by się z niego wydostać i dotrzeć do bezpiecznej strefy.

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 4 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Claude Perron
jako Aurore
Jean-Pierre Martins
jako Ouessem
Eriq Ebouaney
jako Adewale
Aurélien Recoing
jako Jimenez
Doudou Masta
jako Bola
Jo Prestia
jako Greco
Yves Pignot
jako René
Marie Vincent
jako Helene
Alain Figlarz
jako Dozorca
Laurent Segall
jako Rivoallan

Fabuła

Czwórka policjantów z zemsty za zabitego kolegę, postanawia krwawo rozprawić się z jego mordercami. W trakcie porachunków z gangsterami, coś się dzieje i zmarli wracają do życia jako krwiożercze zombie. Teraz uwięzieni w wieżowcu muszą połączyć siły by się z niego wydostać i dotrzeć do bezpiecznej strefy. Asmodeusz

Gatunek
Akcja, Horror
Słowa kluczowe
krew, morderstwo, ucieczka, pistolet zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2009-08-28 (świat)
Kraj produkcji
Francja
Inne tytuły
The Horde (tytuł międzynarodowy)
Czas trwania
90 minut

Recenzje

Mięsożercy po francusku. 8
  • 2010-07-01
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Od kilku lat na szerokie forum wychodzi coraz więcej francuskich horrorów. Reżyserzy bez skrępowania, serwują widzą coraz okrutniejsze i drastyczniejsze sceny byle by tylko ich filmy zostały zauważone.

Zombie jest chyba najbardziej wyeksploatowanym filmowym potworem, na którego temat nakręcono już setki, jak nie tysiące różnego typu produkcji. Pomimo tak wyczerpanego tematu reżyserzy nadal mogą zaskoczyć widza. Tak właśnie jest z La horde. Film może i nie jest najlepszym przedstawicielem w swoim gatunku, ale zdecydowanie jednym z lepszych w ostatnich latach.

Fabuła przedstawia się dość prosto, mamy bowiem grupkę ludzi próbujących się wydostać z wieżowca i dotrzeć do bliżej nieokreślonej bazy. W sumie nie wiadomo po co chcą uciec, skoro na zewnątrz grasuje tytułowa horda zombie. Jak to zwykle bywa bohaterowie w miarę schodzenia na niższe piętra umierają jak muchy, w kolejności od najmniej ważnych.

Duży plus należy się fachowcom od makijażu. La horde posiada jedne z najlepiej zrobionych żywych trupów. Umazani krwią, o przerażająco powykręcanych twarzach. Wyglądają naprawdę groźnie i przerażająco. Co ważne nie są to powolne i nieruchliwe zombiaki Romero, ale szybkie, zwinne i zabójcze potwory goniące za mięsem.

Dobrze dobrano miejsce akcji. Zaniedbany wieżowiec, brudny, częściowo opuszczony. Na ścianach pełno jest krwi ofiar, a światło to towar deficytowy. Dodajmy do tego jeszcze kilka klaustrofobicznych pomieszczeń, dobrą oprawę dźwiękową i czające się w mroku zombiaki.

1 z 4 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 2

Avatar square 200x200

master602 2012-05-16 5

5/10 – taki sobie

Piotrek 2011-04-30

[6/10] Bo świat nie kończy się na USA … – Horrory z zombie najczęściej są produkowane przez Amerykanów. Właściwie nie było mi dane zobaczyć film z zombiakami innej produkcji niż USA. La horde jednak był takim pierwszym filmem. No i zostałem pozytywnie zaskoczony.

Produkcja z Francji właściwie niczym nie odstępuje innym filmom z tego gatunku. Dobra fabuła, znośna gra aktorska, ciekawe zakończenie. Nie podobały mi się jedynie zombie (takie … zbyt ludzkie). Raził mnie także język francuski, ale da się przyzwyczaić.

Fanom gatunku powinno się spodobać.

Współtworzą