Alien Terminator 1996

Szóstka ludzi zostaje zamknięta na dwa lata, w podziemnym kompleksie, wydrążonym pięć mil pod powierzchnią. Dwa dni przed końcem eksperymentu naukowiec pracujący nad modyfikacją DNA, tworzy wirusa mającego poprawić możliwości ludzkiego organizmu. Coś jednak idzie nie tak, a poddany jego działaniu szczur mutuje i uciekłszy… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Maria Ford
jako McKay
Emile Levisetti
jako Pete
Lisa Boyle
jako Rachel
Kevin Alber
jako Newton
Bob McFarland
jako Trener
Betsy Baldwin
jako Kelly Hill
Rodger Halston
jako Dean Taylor
Michelle Garb
jako Matka

Fabuła

Szóstka ludzi zostaje zamknięta na dwa lata, w podziemnym kompleksie, wydrążonym pięć mil pod powierzchnią. Dwa dni przed końcem eksperymentu naukowiec pracujący nad modyfikacją DNA, tworzy wirusa mającego poprawić możliwości ludzkiego organizmu. Coś jednak idzie nie tak, a poddany jego działaniu szczur mutuje i uciekłszy zaczyna szukać kolejnych nosicieli. Asmodeusz

Gatunek
Horror, Sci-Fi
Słowa kluczowe
krew, naukowiec, laboratorium, eksperyment zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1996-10-09 (świat)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Alien Species (Wielka Brytania) (tytuł video)
Czas trwania
80 minut

Recenzje

Kolejny marny rip-off Obcego. 5
  • 2010-11-01
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Już sam tytuł Alien Terminator wskazuje, ze film będzie po prostu kolejna zrzynką z dwóch klasyków sci-fi. O ile z Terminatorem nie ma to nic wspólnego, to z Obcego Dave Payne czerpał już całymi garściami.

Fabuła jak to zwykle bywa jest prościutka aż do bólu. Wszystko kręci się wokół grupki ludzi zamkniętej w podziemnym kompleksie. Kiedy wszyscy czekają już na zakończenie eksperymentu okazuje się, że przebywający tam naukowiec stworzył mutanta, dla którego ludzie to doskonały posiłek.

Najbardziej w tego typu filmach czekamy na potwora. Tu niestety trochę sobie na niego poczekamy, a co gorsza będą to tylko niewielkie wstawki. Na początku szkarada wygląda jak nieco przerośnięty robal i dopiero w końcówce rozwija się w coś okazalszego. Dobrze, że gdy jest już w pełni rozwinięty, pokazane są tylko fragmenty jego ciała, co wygląda w miarę dobrze. Wszystko niszczy widok całej jego postaci, która przypomina Yeti i od razu wiadomo, że jest to kostium.

Niewiele oczekiwałem również po obsadzie przez co ich gra nie była dla mnie rozczarowaniem. Aktorzy zachowują się sztucznie, a dialogi prezentują się równie okazale jak w filmie porno. Jest to zupełnie trafne porównanie zważywszy, że jedną z aktorek jest dawna gwiazda Playboya Lisa Boyle. Jak zwykle postacie robią wszystko by zostać zabitym, a ich kolejne wybory są coraz głupsze.

Chyba jedynym elementem zasługującym na pochwałę są dekoracje. Widać tu niedociągnięcia i oszczędności, ale podziemne korytarze kompleksu są całkiem realistyczne.

Tak więc Alien Terminator, jest obrazem raczej dla fanów gatunku, a i to ze znacznie obniżonym standardem. Z sentymentu oceniam film na naciągane 5.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą