Horror 1995

Przedstawiamy listę 117 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1995 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mirror, Mirror III: The Voyeur 2.0

Demoniczne lustro próbuje opętać mężczyznę wykorzystując miłość do dawnej kochanki.

Armia Boga 7.0

Gabriel (Christopher Walke) przewodzi armii upadłych aniołów, która chce przejąć władzę nad światem. Tymczasem w Los Angeles Thomas Daggett (Elias Kotea) rezygnuje ze święceń kapłańskich, by zostać policjantem. Rozpoczyna się śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa...

Gatunek 6.7

Kiedy obca istota - wytwór inżynierii genetycznej - ucieka spod obserwacji, naukowiec Xavier Fitch (Ben Kingsley) tworzy grupę ekspertów mającą na celu jej odnalezienie. Załoga: morderca (Michael Madsen), empata (Forest Whitaker), biolog (Marg Helgenberger) i antropolog (Alfred Molina) - tropią swą ofiarę w Los Angeles. Tu, przybierając formę pięknej kobiety (Henstridge), obcy inicjuje swój okrutny plan: poznać nic nie podejrzewających ludzi i wydać potomstwo, które zniszczy ludzkość! Biologiczny zegar obcego tyka niesłychanie szybko, a Fitch i jego drużyna zostają wciągnięci w grę, w której los ludzkości wisi na włosku.


Władca demonów 6.6

Do niewielkiego hotelu gdzieś na pustyni przybywa tajemniczy nieznajomy. Bardzo szybko pojawia się tam drugi nieznajomy, podążający śladem poprzedniego. Jednak nie wiedząc czemu, nie może on wejść do środka. Okazuje się, że wejścia zostały zabezpieczone krwią, z tajemniczego klucza, a sam nieznajomy jest demonem pragnącym dostać ten klucz. Rozpoczyna się walka, w której ludzie przebywający w hotelu, staną między dobrem a złem, a od tego którą stronę wybiorą, zależy los ludzkości.

Gęsia skórka 7.3

Serial opiera się na książce Roberta L. Stine'a. W każdym odcinku bohaterowie są wystawiani na przerażające rzeczy, którym muszą stawić czoła.

Candyman II: Pożegnanie z ciałem 6.0

Candyman 2 jest kontynuacją opowieści o fantomie - upiornej postaci, która prześladuje każdego, kto pięciokrotnie wypowie do zwierciadła jego imię. Za życia Candyman (Tony Todd) stał się ofiarą niewypowiedzianego zła, teraz, w swym życiu po życiu, jest inkarnacją zła. Tym razem nawiedził Nowy Orlean. Młoda nauczycielka Annie Tarrant (Kelly Rowan) desperacko stara się rozwikłać zagadkę brutalnego morderstwa dokonanego na jej ojcu. Władze lokale utrzymują, że padł on ofiarą Candymana, jednak Annie nie jest o tym przekonana... do czasu gdy nieświadomie przywołuje potwora, poznaje tajemnicę jego mocy i odkrywa łączące ją z nim powiązania. Lecz czy zdoła go powstrzymać, zanim zabije znowu?

Maglownica 5.5

W małym miasteczku dochodzi do serii przedziwnych wypadków. Śledztwo w sprawie prowadzi John Hunton. W lokalnej pralni znajduje się tytułowa maglownica, zabijająca pracowników. Jej właściciel Bill Gartley (Robert Englund), również miał z nią do czynienia. W wyniku konfrontacji z maszyną, stał się kaleką. Wszysko wskazuje na to, iż urządzenie jest opętane przez złe moce.

Karzeł 3 6.1

Gupta właściciel lombardu uwalnia Karła, uwięzionego dotąd magią medalionu. Ten zabiwszy go szuka miejsca by ukryć swój garniec złota. Przypadkowo jedną z jego monet odnajduje Scott. Nie wiedząc z czym ma do czynienia chłopak wypowiada zaklęcie i od tej pory zaczyna sprzyjać mu szczęście. Szybko jednak po swoją monetę zgłasza się Karzeł.

Halloween 6: Przekleństwo Michaela Myersa 5.6

Po sześcioletniej przerwie w Haddonfield burmistrz wyraził zgodę na urządzanie imprez z okazji halloween. Tymczasem do rozgłośni radiowej, w przeddzień owego święta, dzwoni Jamie Lloyd, ostrzegająca przed powrotem Michaela Myersa do Haddonfield. Wszyscy nie wierzą jej argumentom, ponieważ Myersa nie widziano w mieście od ponad sześciu lat. Tymczasem Michael naprawdę pojawił się w Haddonfield. Morduje Jamie i poszukuje jej mięsięcznego dziecka, które przypadkowo znajduje Tommy. Jedynie który jej wierzy to doktor Loomis, który znajduje Tommy'ego i chce pomóc mu w ochronie małego Stevena.

Potwór na zamku 6.9

Giorgio uważany przez matkę za wcielenie szatana, przez lata wieziony był w zamkowych lochach i co dzień przez nią bity. Wiele lat później zamek odziedziczyła trzyosobowa rodzina Reillych. W dniu ich przyjazdu zdeformowany Giorgio uwalnia się z lochu i zaczyna przemierzać korytarze zamku, wywierając krwawą zemstę na każdym kogo spotka.

Słowa kluczowe