Filmy 1995

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1995 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Scott Bakula wciela się w rolę Harry'ego D'Amoura - prywatnego detektywa, który prowadząc rutynowe śledztwo przyjeżdża do Los Angeles. Tu staje się świadkiem niesamowitych wydarzeń, gdy los styka go z tajemniczym Philipem Swannem (Kevin J. O'Connor), którego niezwykłe iluzje urzekają świat. Lecz czy są to rzeczywiście tylko iluzje?

Toy Story

7,7
Kiedy zarozumiały „strażnik kosmosu” Buzz Lightyear wkracza do świata kowboja Chudego, w sercu jego małego właściciela. Wkrótce także życie obu rywali znajduje się w niebezpieczeństwie. Przypadek sprawia, że opuszczają bezpieczny dom i dostają się w łapy sąsiada-łobuziaka, psującego wszystkie zabawki. Muszą teraz zjednoczyć siły i razem szukać drogi ucieczki.


Kasyno

8,1
Las Vegas, 1973 r.: oto tło akcji fascynującego filmu o miliardowych operacjach mafii w biznesie hazardowym, opartego na autentycznych wydarzeniach. W tej gangsterskiej historii Martin Scorsese opowiada o nieposkromionych ambicjach, namiętnościach i chciwości, które obaliły imperium hazardu. W filmie zagrali brawurowo dwaj laureaci Oscara® Robert De Niro i Joe Pesci oraz Sharon Kane. Film prowadzi widza za efektowną fasadę kasyna, gdzie ludzkie życie i fortuny są zaledwie stawką w grze.

Siedem

8,5
Przechodzący na emeryturę detektyw Somerset podejmuje się rozwiązania sprawy brutalnych morderstw. Partneruje mu młody i porywczy detektyw Mills.
Mają po dziewiętnaście lat, drogie samochody, ładne dziewczyny i więcej pieniędzy niż im potrzeba. Zajmują się przemytem, ale tracą okazję, która mogła przynieść im fortunę. Mogą naprawić błąd i przewieźć towar przez granicę, ale muszą znaleźć kogoś nieznanego celnikom. Wybierają najlepszego ucznia w szkole. Robert (Piotr Szwedes) z mola książkowego zmienia się w kumpla-gangstera. Wciąga do tej roboty piękną córkę jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi w mieście. Chłopcy chcą zrobić jeszcze jeden skok, który zapewni im dostatnie i luksusowe życie.
W niedalekiej przyszłości wykorzystując wszechobecną siec internetową, haker zwany Władcą Marionetek włamuje się do mózgów podpiętych do sieci ludzi, robiąc z nich swoich niewolników. Do walki z nim oddelegowanych zostaje dwoje agentów specjalnej sekcji 9, zwalczającej tego typu ataki. W trakcie misji Batô odkrywa, że jego partnerka jest cyborgiem, a ich przeciwnik jest lepszych od jakiegokolwiek hakera na ziemi.
Thomas Veil trudni się fotografiką. Niebawem po urządzeniu wernisażu swoich fotografii tożsamość i przeszłość Thomasa znika. Numer telefonu nie odpowiada, klucze do domowego zamku nie pasują, przepadają bez śladu wszelkie dane mogące potwierdzić jego personalia, a znajomi i żona go nie poznają. Na domiar złego z pracowni ginie jedno z jego zdjęć przedstawiające egzekucję ludności cywilnej przeprowadzoną w jednym z krajów Ameryki Południowej. Wkrótce Tom odkrywa, że znalazł się na celowniku tajemniczych ludzi, którzy za wszelką cenę pragną odzyskać znajdujący się w posiadaniu Veila negatyw wspomnianej fotografii.
Nowela pierwsza, wprowadzająca w klimat filmu, rozgrywa się w skąpanej we mgle Ferrarze, rodzinnym mieście Antonionioego. Druga - zrealizowana w Portofino - opowiada o tajemniczej dziewczynie, która wyznaje: zabiłam własnego ojca. W noweli paryskiej spotykamy znany z poprzednich filmów reżysera świat "śmierci i uczuć", zimnego luksusu i rozpaczliwego poszukiwania miłości. W noweli czwartej Antonioni przekonuje: to samo serce może kochać Boga i mężczyzn.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…