Strefa mroku 1983

Twilight Zone: The Movie
Film

Film nakręcony w hołdzie dla ulubionego przez S. Spielberga serialu telewizyjnego z lat 60′ The Twilight Zone, złożony z czterech nowel. Nowele mają charakter grozy, a łączy je wspólny temat powrotu do czasów młodości przez mieszkańców domu opieki.

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Dan Aykroyd
jako Kierowca ambulansu / Pasażer
Albert Brooks
jako Kierowca
Vic Morrow
jako Bill Connor
Doug McGrath
jako Larry
Rainer Peets
jako Niemiecki oficer
Kai Wulff
jako Niemiecki oficer
Sue Dugan
jako Kelnerka
Debby Porter
jako Kelnerka
Steven Williams
jako Stały klient baru
Annette Claudier
jako Francuzka
Joseph Hieu
jako Wietnamczyk

Film nakręcony w hołdzie dla ulubionego przez S. Spielberga serialu telewizyjnego z lat 60′ The Twilight Zone, złożony z czterech nowel. Nowele mają charakter grozy, a łączy je wspólny temat powrotu do czasów młodości przez mieszkańców domu opieki. opis dystrybutora

Gatunek
Horror, Sci-Fi
Słowa kluczowe
samolot, strach, zło, antysemityzm zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1983-06-24 (świat), 2007-11-09 (dvd)
Wytwórnia
Amblin Entertainment
Warner Bros.
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
101 minut
Budżet
10 000 000 USD
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

W trakcie realizacji zdjęć do filmu śmierć na planie w wyniku katastrofy helikoptera poniosły trzy osoby – Vic Morrow i dwójka dziecięcych aktorów, Myca Dinh Le (7 lat) oraz Renee Shin-Yi Chen (6 lat). zobacz więcej

Komentarze do filmu 1
Siwy1984

8/10 – "Strefa mroku" to bez wątpienia takie połączenie horroru z fantastyką i odrobiną czarnego humoru, jeśli chodzi o same historie to z tym już różnie bywa, mnie osobiście najbardziej do gustu przypadła ta pierwsza o tym Panu rasiście i ta ostatnia o tym gościu w samolocie (ta chyba była najlepsza), trzecia o tym chłopcu czarodzieju w sumie zła też nie była ale mogło to wyjść trochę lepiej.
Natomiast historia numer dwa była zdecydowanie najsłabsza, była jak dla mnie na tyle przesłodzona że miałem wrażenie że oglądam jakiś film familijny..
Mimo tego jako całość oceniam bardzo pozytywnie przede wszystkim ze względu na rewelacyjny klimat lat 80-tych (fajny był też ten wstęp na początku).

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
155 pkt.
2
jacks
100 pkt.
3
Czechu
75 pkt.
4
Cenobite
20 pkt.
5
fredaser
20 pkt.
6
Yasha
19 pkt.
7
Asmodeusz
13 pkt.
8
burial
11 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…