Horror 1983

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 96 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1983 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wideodrom

6,8
Operator telewizji kablowej, Max Renn, odkrywa piracki kanał, na którym prezentowane są szokujące filmy. Ich bohaterami są osoby, które w rzeczywistości poddawane są okrutnym torturom. Chcąc powstrzymać ten proceder, rozpoczyna poszukiwanie nadawcy nielegalnego programu. Jednocześnie odkrywa, że osoby które oglądały piracką stację, cierpią na halucynacje i nieodwracalną chorobę mózgu.
Film nakręcony w hołdzie dla ulubionego przez S. Spielberga serialu telewizyjnego z lat 60′ The Twilight Zone, złożony z czterech nowel. Nowele mają charakter grozy, a łączy je wspólny temat powrotu do czasów młodości przez mieszkańców domu opieki.

Cujo

5,9
Cujo to sympatyczny pies bernardyn. Jak wszystkie psy tej rasy jest - mimo imponującej wielkości i siły - zwierzęciem przyjacielskim i dobrodusznym. Jednakże coś dziwnego i niezrozumiałego determinuje zachowanie się ulubieńca rodziny. Cujo staje się agresywny i w końcu atakuje nawet swoich właścicieli.


Twierdza

5,7
Trwa druga wojna światowa. Para żydowskich więźniów zostaje nagle uwolniona przez Niemców. Przyczyną tego są przerażające sceny, jakie zaczynają się dziać w starym gotyckim zamku. Budzą się duchy ponurego gmaszyska...
Trzeci z serii horrorów poświęconych złowieszczym właściwościom domu na Long Island. Tym razem tajemniczy dom udziela gościny reporterowi. otwiera on sklepik i wraz z partnerką stara się rozwikłać zagadkę Amityville.
Kompozytor Bruno wprowadza się do odizolowanego domu by w spokoju kontynuować pracę. Nieoczekiwanie w domu pojawiają się dwie kobiety znające podobno poprzednią właścicielkę. Gdy panie znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, Bruno zaczyna podejrzewać, że jest tam ktoś jeszcze.

Zasłony

6,3
Samantha Sherwood chcąc jak najlepiej przygotować się do nowej roli pozoruje chorobę psychiczną i z pomocą znanego reżysera dostaje się do zakładu psychiatrycznego. Jakiś czas później kobieta dowiaduje się, że Stryker rozpoczął już przygotowania do sztuki, a do zagrania jej roli aplikuje sześć młodych aktorek. Samanta ucieka ze szpitala i przyjeżdża do starej rezydencji. W tym samym czasie zaczynają ginąć kolejne dziewczyny, wybrane przez Strykera...
Jak co roku do obozu Arawak przyjeżdża grupa dzieci i młodzieży by spędzić tam wakacje. Wśród nich jest Ricky i jego nieśmiała kuzynka Angela. Kilka dni później w tragicznym wypadku ciężko poparzony zostaje jeden z kucharzy. Niestety kolejne dni przynoszą następne wypadki i wszystko wskazuje na to, że wśród obozowiczów znajduje się morderca.
Kontynuacja wątku "Psychozy" A. Hitchcocka. Po 22 latach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym, Norman powraca do normalnego życia. Swoje pierwsze kroki kieruje do motelu będącego niegdyś jego własnością. I znów zaczynają się dziać rzeczy przerażające i tajemnicze.
Prowadzona przez mistrzynię makabry, Elvirę, krwawa kolekcja złożona z fragmentów filmowych, z najbrutalniejszych filmów, z lat 60. i 70. Są to więc Święto krwi (1963), Dwa tysiące maniaków (1964), The Astro-Zombies (1968), Carnival of Blood (1970), Teksańska masakra piłą mechaniczną (1974), Snuff (1976), Drive in Massacre (1976), Dr. Jekyll's Dungeon of Death (1979) oraz The Driller Killer (1979).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…