Dwóch gniewnych ludzi 2003

Anger Management

Po drobnym nieporozumieniu powstałym przy wejściu do samolotu, następuje ciąg niekontrolowanych zdarzeń, które skutkują w skierowaniu przez sędzinę Daniels (Lynne Thigpen) dotąd raczej spokojnego i opanowanego Dave'a Buznika (Adam Sandler) na terapię, mającą nauczyć go kontrolować swój gniew. Prowadzi ją doktor Buddy… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Adam Sandler
jako Dave Buznik
Jack Nicholson
jako Dr Buddy Rydell
Marisa Tomei
jako Linda
Luis Guzmán
jako Lou
Allen Covert
jako Andrew
Lynne Thigpen
jako Sędzina Brenda Daniels
Kurt Fuller
jako Frank Head
Krista Allen
jako Stacy
January Jones
jako Gina
Woody Harrelson
jako Galaxia / Gary, strażnik
John Turturro
jako Chuck

Po drobnym nieporozumieniu powstałym przy wejściu do samolotu, następuje ciąg niekontrolowanych zdarzeń, które skutkują w skierowaniu przez sędzinę Daniels (Lynne Thigpen) dotąd raczej spokojnego i opanowanego Dave'a Buznika (Adam Sandler) na terapię, mającą nauczyć go kontrolować swój gniew. Prowadzi ją doktor Buddy Rydell (Jack Nicholson), zaś uczęszczają na nią bardzo ekscentryczni i wybuchowi pacjenci. Podejście Buddy'ego do terapii jest nietypowe i często obelżywe wobec pacjentów, co oszałamia i zniechęca do niego Dave'a. Jednakże po kolejnym niekontrolowanym wybuchu gniewu, sędzina Daniels nakazuje Dave'owi bardziej zaangażować się w program terapii i współpracę z grupą, gdyż w innym wypadku trafi do więzienia. Wówczas Buddy wprowadza się do Dave'a, mając mu pomóc zwalczyć jego osobiste demony. Buddy nie ma swoich własnych demonów, jako że wykorzystuje każdą okazję by wyrazić swoje emocje, co oznacza również robienie lubieżnych komentarzy pod adresem narzeczonej Dave'a i nakłanianie go do stawienia czoła każdemu dawnemu, obecnemu lub dopiero spodziewanemu afrontowi, który mógłby go spotkać. Ostatecznie jednak, Buddy posuwa się zbyt daleko i Dave musi zdecydować, czy z powrotem zamknąć się w sobie, czy stawić czoła doktorowi. Czy to możliwe, że oszałamiające i sprzeczne ze sobą metody terapii jaką stosuje, są właśnie tym, co ma pomóc Dave'owi? opis dystrybutora

Gatunek
Komedia
Słowa kluczowe
przemoc, przyjaźń, zazdrość, biuro zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2003-07-25 (kino), 2003-03-05 (świat), 2004-01-16 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Revolution Studios
Happy Madison Productions
Anger Management LLC zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
106 minut
Budżet
75 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 4
pajki_filmaniak 8

udana komedia ale bez Jacka ten film by był słaby

Marac 6

Jeden głupi człowiek [6/10] |||

Rewelacyjny pomysł, którego nawet debil Sandler nie jest w stanie zniszczyć do końca. Szkoda jednak zmarnowanego potencjału. Mogła być komedia wszechczasów. Na wielki plus świetne zakończenie, co jest przecież rzadkością w hamerykańskich filmach.

Nie obiecujcie sobie zbyt wiele, to może się miło rozczarujecie.

bizarre 7

7/10 – Bardzo sympatyczna produkcja, od której nie należy oczekiwać zbyt wiele, ale w porównaniu z innymi amerykańskimi komediami jest całkiem zabawna. Sandler jak to Sandler – ci, którzy go nie lubią, po tym występie też się do niego nie przekonają, świetny jak zwykle Jack Nicholson, w roli troszkę innej niż pozostałe, ale wciąż z szaleństwem w oczach. Najmocniejszy punkt to właśnie relacja między panami, bo sam pomysł i fabuła dosyć przeciętne.

lifemovie 7

Całkiem dobre – Chyba tylko dzięki znakomitemu i niepowtarzalnemu Jackowi Nicholsonowi. Adam Sandler jak zwykle – chociaż jeszcze nie fryzjer ale swoim poziomem na tej samej stronie. Kiepski gość i tak trochę może dzięki temu, że Jack robi go w bambuko przez cały film? = :D Bez Jacka ten film byłby denny.

Trochę śmiechu z drobnym zgrzytaniem zębami, lekko się ogląda.

BTW. Trzeba zaznaczyć, że to komedia i nie warto doszukiwać się sensu w niektórych rzeczach. ;)

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Marac
220 pkt.
2
kaskader
136 pkt.
3
Trikster
104 pkt.
4
Beznickowy
58 pkt.
5
jacks
28 pkt.
6
carmin
22 pkt.
7
Anonimowy
22 pkt.
8
fantasta
20 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…