Siódemka sobie nieznanych ludzi zostaje porwana i uwięziona w opuszczonym miasteczku. Na każdym kroku towarzyszą im kamery, przez które są obserwowani przez swoich porywaczy. Do czego uprowadzeni są zdolni posunąć się, by odzyskać swoje wcześniejsze życie? Czy uda im się dowiedzieć, co robią w tym miejscu? Na pewno nie pomoże im w tym manipulacyjny sadyzm ich oprawców.
Odcinki 13 dodaj odcinek
Sezony
Lata
Siedem obcych sobie osób zostaje porwanych i uwięzionych w opuszczonym miasteczku. Uprowadzonym ludziom na każdym kroku towarzyszą kamery, przez które obserwują ich porywacze. Wszczepione nadajniki wymuszają na uwięzionych przestrzeganie granic. Cała siódemka stara się dociec dlaczego zostali uprowadzeni i co sprawiło, że trafili tam akurat oni. Tymczasem dziennikarz próbuje zlokalizować jedną z zaginionych osób.
Grupa przetrzymywana w miasteczku stara się zrozumieć, dlaczego zostali porwani. Moira boleśnie usuwa swój implant biometryczny wierząc, że uda jej się uciec. Tymczasem uwięzieni odkrywają, że są jeszcze inne ograniczenia. Joe i McNair dokładnie testują granice niewidzialnego ogrodzenia. W San Francisco wnikliwy reporter Renbe, poszukuje informacji o zaginionej kobiecie.
Tydzień podejmowania prób ucieczki kończy się fiaskiem. Wspólna próba wykopania tunelu się nie udaje. Niespodziewanie pojawia się helikopter, który upuszcza tajemniczą skrzynkę. W pudle znajdują się trzy maski gazowe. Tymczasem Renbe w dalszym ciągu prowadzi swoje dochodzenie w sprawie zniknięcia Janet.
Więźniowie zostają poinformowani, że jeden z nich będzie mógł odejść. Porwani wkrótce odkrywają, kto zostanie uwolniony oraz to, że być może kolejna osoba z ich grupy również odejdzie wolno. Bill próbuje szantażować Charliego. Victoria stara się uwieść Zarządzającego Nocą. Tymczasem Renbe pomimo ostrzeżeń kontynuuje swoje dochodzenie w sprawie Janet.
Porwani zastanawiają się, gdzie podziała się Tori. Gdy mają już zacząć jej szukać, natykają się na nieprzytomną kobietę o imieniu Erika, która ubrana jest w rzeczy Tori. Kobieta budzi się i atakuje innych. Podczas zakupów Moira widzi reportaż w telewizji, który pokazuje, że Tori jest bezpieczna ze swoim ojcem we Włoszech. W rzeczywistości Tori nie żyje, a jej ojciec stara się dowiedzieć, kto za to odpowiada. Później, zamknięte w bankowym skarbcu, Janet i Erika zaprzyjaźniają się i rozmawiają o swoim życiu i byciu matkami. McNaira prześladuje przeszłość, a Moirze nie podoba się zachowanie Joe.
Porwani zaczynają podejrzewać Joe, ponieważ numer piętra w windzie nie zmienia się, kiedy ten wchodzi do niej sam. Później jego ból się wzmaga i okazuje się, że został otruty. Erika sugeruje, że objawy przypominają zatrucie płynem przeciw zamarzaniu i proponuje mu wypicie wódki, żeby zneutralizować płyn, ale dopiero po tym, jak ten przyznaje, że współpracuje z porywaczami. Tom obserwuje kamery, widzi również jak Erika wlewa płyn przeciw zamarzaniu do zlewu. Mark i Kat jadą do Włoch i biorą udział w pogrzebie Tori. W tym czasie czterokrotnie znajdują się na pograniczu życia i śmierci. Dowiadują się również, że chińska restauracja może być powiązana z porwaniami.
Joe wyznaje innym, że wie o porywaczach i ich organizacji. Jednakże informacje, które podaje to jedynie półprawdy. Porwani kwestionują jego słowa, a jedyną osobą, która mu wierzy jest Janet. Charlie stara się ubić interes z Joe, by wydostać się z miasta, ale mu się nie udaje. Janet i Erika znadują w pokoju Joe swoje teczki osobowe, ale wkrótce okazuje się, że zostawił je tam Tom. Po konfrontacji pomiędzy Joe i Tomem, Tom traci panowanie nad sobą i wymierza pistolet w Joe. Janet przychodzi mu z pomocą, oblewając Toma benzyną. Mężczyzna staje w płomieniach i ginie. Kat, Renbe i Stefano wierzą, że Joe jest kluczem do odnalezienia Tori i Janet.
Po tym, jak zostaje zabrany ze swojego pokoju, Joe budzi się w jakimś pomieszczeniu z podłączonymi do siebie przewodami, tracąc raz po raz przytomność. W przebłyskach świadomości powraca do przeszłości, gdy był księdzem i zanim został przejęty przez "Program". Tori, która rzekomo zmarła, wydaje się być żywa, opiekuje się Joe i stara się go przekonać, by nie narażał "Programu" z powodu miłości do Janet. Tymczasem, Blackham czuje się odrzucony przez innych i mówi bezpośrednio do kamer o tym, że chce odejść. Moira ma trudności z zaakceptowaniem ciemnej przeszłości McNaira i zaczyna mu mniej ufać. Kat i Renbe spotykają kobietę mającą urojenia, jedyną osobę, która uciekła z programu i która kiedyś była dyrektorem.
Po przeprogramowaniu, Joe pojawia się ponownie w mieście, ale twierdzi, że nikogo nie poznaje. Wkrótce okazuje się, że staje się wyjątkowo agresywny, gdy ktokolwiek go dotyka, co sprawia, że wszyscy oprócz Janet chcą go wyeliminować. Kat i Renbe lądują w Ameryce Południowej i w końcu trafiają na znajome miasteczko.
Irlandczyk Liam Ulrich wchodzi na miejsce menadżera nocnej zmiany i mówi porwanym, że muszą pozostać na piętrze ze względów bezpieczeństwa. Aby byli spokojni, pozostawia pamiątki w ich pokojach hotelowych. Z powodu pamiątek Moira i McNair wspominają swoje trudne dzieciństwo, Charlie czyta o swojej biznesowej karierze w gazecie, a Joe dostaje starą biblię, z której korzystał będąc księdzem. Okazuje się również, że prawdziwe nazwisko Eriki to Theresa Randolph. Kat i Renbe znajdują się w kopii miasteczka stworzonego przez "Program" i widzą ludzi w niebieskich ubraniach przenoszących martwe ciała do bankowego skarbca. Wszystkie ciała mają uszkodzone kciuki. Pani dyrektor ostrzega Ulricha, by nie angażował się uczuciowo z Janet, podczas gdy ten już zaczął ją traktować lepiej niż innych porwanych.
Ulrich zaczyna zdobywać zaufanie Charliego, Blackama i co najważniejsze Janet. Miłość Ulricha do Janet, sprawia, że mówi jej o swoim życiu zanim przystąpił do "Programu". Podaje jej również informację na temat tego, jak działa "Program". Janet zaczyna przyjmować awanse Ulricha pomimo ostrzeżeń ze strony Eriki i Joego. Tymczasem Renbe zostaje wysłany do więzienia za zamordowanie Janet. Kat zostaje zwolniona z pracy, wyrzucona ze swojego mieszkania, a jej konta bankowe i karty kredytowe zostają zablokowane. Okazuje się, że stary menadżer nocnej zmiany przeżył atak Joego i obecnie pracuje dla pani dyrektor, która podjęła decyzję o wyeliminowaniu wszystkich w miasteczku, łącznie z Ulrichem.
Porwani znajdują sześć toreb na zwłoki w bankowym skarbcu. Tym samym wyliczają, że sześciu z nich ma umrzeć. Joe wyjaśnia, że pozabijają siebie nawzajem. Urlich zostaje zabity za próbę pomocy porwanym w ucieczce. Renbe i Kat odkrywają, że "Program" prowadzi do Mansfield Institute, który oficjalnie jest nie przynoszącą dochodów organizacją naukową, edukacyjną i charytatywną. Gdy jadą do siedziby instytutu i robią zamieszanie, pani dyrektor zauważa, że nikomu przedtem nie udało się podejść tak blisko. W miasteczku, porwani zaczynają się nawzajem zabijać. Gdy "Program" uznaje, że wszyscy oprócz Joego nie żyją, umieszcza ciała w torbach i wywozi je poza miasto. Wkrótce okazuje się, że zabójstwa były udawane, osoby wychodzą z worków i duszą kierowcę ciężarówki.
Po wypadku grupa się rozdziela. Moira i Erika dostają się do Maroka. Charlie i Blackham znajdują się gdzieś w Ameryce, jeżdżąc bez celu skradzionym autem. Janet przebywa na oddziale psychiatrycznym szpitala w San Francisco. McNair zostaje schwytany przez program. Joe pozostaje pod ich kontrolą po tym, jak poświęcił się dla innych, żeby mogli uciec. Renbe i Kat dowiadują się, że Janet jest w szpitalu, ale gdy chcą ją odwiedzić okazuje się, że zniknęła. Po wielu perypetiach Janet budzi się ponownie w pokoju hotelowym i widzi, że Moira, Charlie, Erika, Bill i Graham są również z powrotem w miasteczku. Kat zostaje zabrana do obozu i zamknięta w celi. Jest tam również ambasador Fairchild. Joe budzi się również w hotelu i odkrywa całkiem nową grupę porwanych, w tym Renbego. Ich menadżerem hotelowym jest Tori. Grupa Janet wchodzi do hotelowej windy, po czym okazuje się, że znajdują się na ogromnym statku na środku oceanu, a nie w miasteczku. Spotykają swojego starego menadżera nocnej zmiany, który wita ich na poziomie drugim.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…