Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Alfonso Cuarón |
7,7
|
|
Ben Howard
(asystent)
|
||
Josh Robertson
(asystent)
|
||
Tom Brewster
(asystent)
|
||
Stephen E. Hagen
(asystent) (Arizona)
|
||
Toby Hefferman
(asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Emily Perowne
(asystent) (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Emma Horton
(asystent) (dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
James McGrady
(asystent) (dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Alfonso Cuarón |
7,7
|
|
Jonás Cuarón | ||
Rodrigo García | ||
Laura Miles
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Producenci | Ocena | |
Alfonso Cuarón
producent
|
7,7
|
|
David Heyman
producent
|
||
Christopher DeFaria
producent wykonawczy
|
||
Stephen Jones
producent wykonawczy
|
||
Nikki Penny
producent wykonawczy
|
||
Gabriela Rodriguez
współproducent
|
||
Jessie Thiele
nadzorca postprodukcji
|
||
Emma Zee
nadzorca postprodukcji
|
||
Jennifer Corey
nadzorca produkcji (Jezioro Powell) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jason Pomerantz
kierownik produkcji (IMAX) (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Siegel
kierownik produkcji (Arizona)
|
||
Jonathan Scott
koordynator produkcji
|
||
Declan O'Brien
koordynator produkcji (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Tylie Cox
koordynator produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Alyssa Feener
koordynator produkcji (asystent) (Los Angeles)
|
||
Steve Harding
kierownik produkcji (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Sandra Bullock
Dr Ryan Stone
|
7,7
|
|
George Clooney
Matt Kowalski
|
7,3
|
|
Ed Harris
Dyrektor kontroli misji (głos)
|
8,3
|
|
Orto Ignatiussen
Aningaaq (głos)
|
6,0
|
|
Phaldut Sharma
Shariff (głos)
|
||
Amy Warren
Kapitan sondy badawczej (głos)
|
||
Basher Savage
Kapitan rosyjskiej stacji kasmicznej (głos)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Emmanuel Lubezki
(kierownik zdjęć)
|
9,0
|
|
Pat Garrett
(główna pomoc techniczna)
|
||
Robert Gray
(główna pomoc techniczna)
|
||
Phil Murray
(główna pomoc techniczna)
|
||
David Armstrong
(pomoc techniczna)
|
||
Tony Rowland
(pomoc techniczna)
|
||
Kirk Thornton
(pomoc techniczna)
|
7,0
|
|
Michael Wacker
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Steven Price |
9,5
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Jany Temime |
9,0
|
|
Jenny Hawkins | ||
Chan Chi Wan | ||
Maja Meschede
(asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Alfonso Cuarón |
7,7
|
|
Mark Sanger |
7,0
|
|
Tania Goding
(asystent)
|
||
Debs Richardson
(asystent)
|
||
Steven Mates
(asystent)
|
||
Jack Warrender
(taśma video) (dodatkowy)
|
||
Luke Andrew Haddock
(taśma video) (asystent) (dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Schmalz
(taśma video) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alex Fenn
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alex Gilbert
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Wes Nike
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Pamela S. Westmore
charakteryzator osobisty: Sandra Bullock
|
||
Janine Thompson
fryzjer osobisty: Sandra Bullock
|
||
Waldo Sanchez
fryzjer osobisty: George Clooney
|
||
Ann Fenton
fryzjer (dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ann Fenton
charakteryzator (dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nikki Hambi
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Natasha Ladek
perukarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Andy Nicholson
scenograf
|
7,0
|
|
Rosie Goodwin
dekorator wnętrz
|
||
Joanne Woollard
dekorator wnętrz
|
||
Sophie Coombes
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Mark Scruton
dyrektor artystyczny nadzorujący
|
||
Neil Floyd
projektant graficzny
|
||
Helen Koutas
projektant graficzny
|
||
Chris Cull
główny rekwizytor
|
||
Peter N. Brown
główny architekt
|
||
Darren Hayward
stolarz
|
||
Temple Clark
ilustrator
|
||
Jane Clark
ilustrator
|
||
Jim Cornish
ilustrator
|
||
David Hewitt
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Danny O'Keefe
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Laura Cubbitt
lalkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert J. Dugdale
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Costello
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Grant Armstrong
dyrektor artystyczny (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Simon Riley
rekwizytor (dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Christopher Benstead
montaż muzyki
|
9,0
|
|
Glenn Freemantle
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Danny Freemantle
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Eilam Hoffman
montaż projektu dźwięku
|
||
Glenn Freemantle
projektant dźwięku
|
||
Niv Adiri
mikser ponownego nagrania
|
7,0
|
|
Hugo Adams
montaż imitacji
|
||
Nick Del-Molino
technik miksu
|
||
Chris Navarro
mikser postsynchronu
|
||
Ric Schnupp
mikser postsynchronu
|
||
Mark DeSimone
mikser postsynchronu
|
||
Nina Hartstone
nadzorujący montaż postsynchronu
|
||
Nina Hartstone
nadzorujący montaż dialogów
|
||
Gillian Dodders
montaż dialogów
|
||
Emilie O'Connor
montaż dialogów
|
||
Steve Finn
mikrofoniarz
|
||
Vincent Cosson
mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce)
|
||
James Hyde
operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nick Kray
mikser postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam Mendez
mikser imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ryan Young
operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alejandro de la Llosa
nadzorca muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Efekty specjalne | Ocena | |
Neil Corbould
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Manex Efrem
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Samantha Knox-Johnston
koordynator efektów specjalnych
|
||
Jonathan Bickerdike
technik
|
||
Matt Wood
technik
|
||
Mark Grew
technik
|
||
Stuart Kerr
technik
|
||
Kevin Lumley
technik
|
||
Karol Stachowicz
technik
|
7,0
|
|
Luke Marcel
technik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tim Ambridge
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Mark Henson
koordynator kaskaderów
|
||
James O'Donnell
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Nellie Burroughes
kaskader dublujący: Sandra Bullock
|
||
Stephanie Carey
kaskader dublujący: Sandra Bullock
|
||
Juliette Cheveley
kaskader dublujący: Sandra Bullock
|
||
Paul Kennington
kaskader dublujący: George Clooney
|
||
Arran Topham
kaskader
|
||
Gary Arthurs
kaskader
|
||
Casey Michaels
kaskader
|
||
Arda Uysal
układ graficzny
|
||
Kenneth H. Wiatrak
układ graficzny
|
||
Kristian Antonelli
animator
|
||
Sven Assmuss
animator
|
||
Bryon Caldwell
animator
|
||
Francesco Canonico
animator
|
||
Óscar Carámbano
animator
|
||
Mario de Dios
animator
|
||
Daniel Gerhardt
animator
|
||
Adeline Grange
animator
|
||
Aziz Kocanaogullari
animator
|
||
Kubilay Kocaoglu
animator
|
||
Jose 'Pep' Llado
animator
|
||
Adrian Millington
animator
|
||
Jasper Parker Trenfield
animator
|
||
Florian Parrot
animator
|
||
Daniel Pozo
animator
|
||
Eddie Prickett
animator
|
||
Duncan Ransom
animator
|
||
Elwaleed Suliman
animator
|
||
Wei Xing Yong
animator
|
||
Siobhan Bentley
koordynator efektów wizualnych
|
||
Fiona Carruthers
koordynator efektów wizualnych
|
||
Cara Tallulha Davies
koordynator efektów wizualnych
|
||
Claire Denwood
koordynator efektów wizualnych
|
||
Jack Hawkes
koordynator efektów wizualnych
|
||
Eoin Hegan
koordynator efektów wizualnych
|
||
Lucinda Keeler
koordynator efektów wizualnych
|
||
Bonnie Lin
koordynator efektów wizualnych
|
||
Sarah Lister
koordynator efektów wizualnych
|
||
Tylie Cox
koordynator efektów wizualnych (asystent)
|
||
Matt Kasmir
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Richard McBride
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Chris Watts
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Timothy Webber
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Mark Bakowski
nadzorca komponowania
|
||
Adam Azmy
zecer
|
||
Tigran Badalyan
zecer
|
||
Tim Bowman
zecer
|
||
Amy Davis
zecer
|
||
Marco Aurélio Engelmann Santos
zecer
|
||
Alexander Eriksson
zecer
|
||
Roland Friedrich
zecer
|
||
Rob Garner
zecer
|
||
Jeremy Hey
zecer
|
||
Aled Rhys Jones
zecer
|
||
Arianna Lago
zecer
|
||
Claudia Lechen
zecer
|
||
Tytus Majerski
zecer
|
||
Giacomo Matteucci
zecer
|
||
Gavin McKenzie
zecer
|
||
Ellie Meure
zecer
|
||
Udit Mohan
zecer
|
||
Adriano Mulè
zecer
|
||
Sam Norman
zecer
|
||
Sam Osborne
zecer
|
||
Manuel Perez
zecer
|
||
Simon-Pierre Puech
zecer
|
||
Diego Riestra
zecer
|
||
Stephanie Saillard
zecer
|
||
Anthony Luigi Santoro
zecer
|
||
David Simpson
zecer
|
||
Otto Thorbjørnsen
zecer
|
||
Elena Topouzoglou
zecer
|
||
Pan Vafeiadis
zecer
|
||
Vladimir Valovic
zecer
|
||
Atanas Atanasov
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Emmanuel De Lange
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Yann Dupont
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Nicola Fontana
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Uzma Khalid
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Andrew Lawson
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Dan Victoire
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Lukasz Bukowiecki
montaż efektów wizualnych
|
||
Phil Eldridge
montaż efektów wizualnych
|
||
Sean Lahiff
montaż efektów wizualnych
|
7,0
|
|
Alex Meddick
montaż efektów wizualnych
|
||
Steve Pang
montaż efektów wizualnych
|
||
Russell Pawson
montaż efektów wizualnych
|
||
Paul Taylor
montaż efektów wizualnych
|
||
Lars Vinther
montaż efektów wizualnych
|
||
Tom Woodall
montaż efektów wizualnych
|
||
Alessandro Gobbetti
efekty wizualne
|
||
Adam Holmes
efekty wizualne
|
||
Ian Cope
producent efektów wizualnych
|
||
Richard Graham
producent efektów wizualnych
|
||
Sandeep Mane
producent efektów wizualnych
|
||
Richard Ollosson
producent efektów wizualnych
|
||
Lorna Paterson
producent efektów wizualnych
|
||
Richard Hicks
dobór obsady
|
||
David Rubin
dobór obsady
|
||
Susie Allnutt
fotosista
|
||
Nick Wall
fotosista
|
||
George Bird
elektryk
|
||
Stuart Sheppard
elektryk
|
||
Robert Skinner
elektryk
|
||
Hamish Doyne-Ditmas
operator kamery
|
||
Peter Taylor
operator kamery
|
||
Dora Krolikowska
operator kamery (asystent)
|
||
Alison Lai
operator kamery (asystent)
|
||
Olly Tellett
operator kamery (asystent)
|
||
Tom Wade
operator kamery (asystent)
|
||
Paul Snell
operator kamery (asystent)
|
||
Nick Paige
operator kamery (asystent)
|
||
Alex Bender
operator kamery (asystent)
|
||
Stephen McConnell
księgowy (asystent)
|
||
Lucinda Syson
dobór obsady
|
||
Vilborg Einarsdottir
dobór obsady (Grenlandia)
|
||
Kristjan Fridriksson
dobór obsady (Grenlandia)
|
||
Luke Gray
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Lawrence
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Adam Paschke
efekty wizualne
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…