Stróż prawa 6.6

Nowy Jork, lata 60. XIX wieku, niebezpieczna dzielnica Five Points. Tu działa Kevin Corcoran - nieustępliwy policjant irlandzkiego pochodzenia. Cały czas żyje wspomnieniem tragedii, która go dotknęła. Gdy opuścił front wojny secesyjnej i wrócił do domu, dowiedział się, że w tym czasie jego żona zniknęła a córka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Corcoran nie spocznie, dopóki nie dowie się, kto popełnił zbrodnię. Zawsze może liczyć na pomoc dwóch przyjaciół z czasów wojny - Roberta Morehouse'a, syna bogatego przemysłowca, oraz Matthew Freemana - utalentowanego afroamerykański lekarza.

Odcinki

Sezony
Lata

1. Surviving Death 1x1

Cinemax 13-05-04 (Polska)

Nowy Jork, lata 60. XIX wieku, niebezpieczna dzielnica Five Points. Tu działa Kevin Corcoran - nieustępliwy policjant irlandzkiego pochodzenia. Cały czas żyje wspomnieniem tragedii, która go dotknęła. Gdy opuścił front wojny secesyjnej i wrócił do domu, dowiedział się, że w tym czasie jego żona zniknęła a córka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Corcoran nie spocznie, dopóki nie dowie się, kto popełnił zbrodnię. Zawsze może liczyć na pomoc dwóch przyjaciół z czasów wojny - Roberta Morehouse'a, syna bogatego przemysłowca, oraz Matthew Freemana - utalentowanego afroamerykański lekarza. Pierwszy odcinek serialu rozgrywa się 17 września 1864 roku. Nowy Jork wciąż dochodzi do siebie po zamieszkach, które miały miejsce w roku 1863. Tymczasem w dzielnicy Five Points detektyw Kevin Corcoran prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa młodej dziewczyny. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi, a detektywi Corcoran, Francis Maguire i Andrew O'Brien oraz doktor Matthew Freeman, muszą prowadzić dochodzenie zarówno w slumsach Five Point, jak i w rezydencjach położonych w centrum miasta.

2. Husbands and Fathers 1x2

Gdy Kevin Corcoran powrócił do domu z frontu wojny secesyjnej, nie zastał w nim swojej rodziny - sąsiedzi mu donieśli, że jego córka zmarła w tajemniczych okolicznościach kilka miesięcy wcześniej a żona zniknęła. Policjant nie spocznie, dopóki nie pozna prawdy. Tymczasem być może nadarzy się ku temu okazja. Jest 21 września 1864 roku. Corcoran dostaje kontakt do osoby, która posiada informacje rzucające światło na tragedię. Jednak nowe wątki nie ułatwiają zadnia a pociągają za sobą kolejne pytania bez odpowiedzi.

3. In the Hands of an Angry God 1x3

Detektyw Corcoran jest przekonany o niewinności czarnoskórego pastora. Robi wszystko, aby oczyścić go z podejrzeń o popełnienie brutalnego morderstwa. 26 września 1864 roku. Rasowe napięcia w dzielnicy Five Points przybierają na sile, gdy zostaje znalezione ciało Irlandczyka. Przed śmiercią był torturowany a później został powieszony. Wszystkie dowody wskazują na to, że morderstwa dokonał czarnoskóry pastor. Mieszkańcy Nowego Jorku pałają zemstą i żądają dla niego stryczka. Jedynie detektyw Corcoran ma wątpliwości. Aby ostatecznie wykluczyć winę podejrzanego, musi dokładnie zbadać każdy dowód w sprawie. Wielką pomocą okaże się doktor Matthew Freeman.

4. The Empty Locket 1x4

Kevin Corcoran znajduje dowód rzucający nowe światło na jego rodzinną tragedię. 2 października 1864 roku. Detektyw Corcoran odkrywa dowód, który dostarcza mu kolejnych wskazówek na temat tajemniczej śmierci jego córki i zniknięcia żony. Gdy podąża tropem nowego wątku w sprawie, niespodziewanie łączy się on z popełnionym niedawno morderstwem w Five Points.

5. La Tempête 1x5

Policja odkrywa, że gang złodziei przygotowuje się do obrabowania najbogatszych nowojorskich rodzin podczas charytatywnej zbiórki pieniędzy. Ochronę podczas gali ma im zapewnić detektyw Kevin Corcoran. 11 października 1864 roku. Detektywi Francis Maguire i Andrew O'Brien odkrywają, że pewien gang przygotowuje się do obrabowania najbogatszych nowojorskich rodzin. Z informacją przychodzą do Corcorana. Detektyw organizuje ochronę charytatywnej gali, na której ma dojść do kradzieży. Podczas przygotowań do akcji Francis Maguire zaskakuje O'Brien'a i Corcorana decyzją, którą niedawno podjął i która diametralnie zmieni jego dotychczasowe życie. W zespole dochodzi do napięć.

6. Arsenic and Old Cake 1x6

Detektywi Corcoran i O'Brien prowadzą śledztwo w sprawie podwójnego morderstwa. 16 października 1864 roku. Corcoran i O'Brien pracują nad rozwiązaniem zagadki dość dziwnego podwójnego morderstwa. Badając dowody i przesłuchując świadków dochodzą do wniosku, że w tej sprawie nic nie jest tym, czym wydaje się być, a wskazówką może być historia pewnej zemsty, która się nie udała... Tymczasem cała dzielnica Five Points zbiera się, by obejrzeć bokserską walkę między Jasperem Longfieldem i Jake'em "Irish" McGinnisem.

7. The Hudson River School 1x7

Czy Nowy Jork faktycznie jest w niebezpieczeństwie? Sprawdzą to detektywi działający w niesławnej nowojorskiej dzielnicy Five Points. 18 października 1864 roku. Do Nowego Jorku przyjeżdżają wysoko postawieni członkowie socjety, co stwarza dla Roberta Morehouse'a - przyjaciela detektywa Corcorana - wyjątkową okazję do ubicia z nimi interesów. Sprawdza możliwości współpracy inwestycyjnej i związane z tym ryzyko. Tymczasem żona detektywa O'Briena, Sybil, wymusza na nim, aby wykorzystał swoje znajomości i sprawdził, czy rzeczywiście Nowy Jork jest w niebezpieczeństwie, jak od dłuższego czasu głoszą plotki.

8. Better Times Are Coming 1x8

Czy tajemniczce morderstwo zakłóci wybory w Nowym Jorku? Do akcji wkraczają detektywi z Szóstego Komisariatu. 8 listopada 1864 roku, dzień wyborów w Nowym Jorku. Szósty Komisariat zostaje postawiony na nogi za sprawą tajemniczego morderstwa. W tym szczególnie gorącym okresie dla miasta prawo w swoje ręce bierze Maguire, zmuszając tym samym detektywa Corcorana do podjęcia trudnej decyzji. Tymczasem w Carmansville doktor Matthew Freeman stara się utrzymać swoją praktykę lekarską łącząc zawodowe obowiązki z opieką nad żoną Sarą.

9. A Day to Give Thanks 1x9

Detektyw Corcoran cierpi na spadek formy, który związany jest z ostatnimi wydarzeniami a także pewnym szokującym odkryciem. 24 listopada 1864 roku, Święto Dziękczynienia. Wszyscy celebrują, oprócz detektywa Corcorana, który jest w wyjątkowo złej kondycji psychicznej. Ostatnie sprawy morderstw, a także szokujące odkrycie, którego niedawno dokonał, mocno nim wstrząsnęły. Tymczasem biznes, który prowadzi Robert Morehouse, przybiera nieciekawy dla niego obrót. Jego partnerzy chcą wciągnąć w interesy jego ojca. Czując, co to może dla niego oznaczać, Robert musi działać szybko, aby nie dopuścić ojca do projektu.

10. A Vast and Fiendish Plot 1x10

Detektyw Corcoran i jego przyjaciele muszą połączyć siły, aby odeprzeć niebezpieczeństwo. Jak zakończy się ta batalia? 25 listopada 1864 roku. Detektyw Corcoran staje do wyścigu z czasem, gdzie stawką jest nie tylko jego życie ale również przyszłość Nowego Jorku. Przygotowuje się do największego starcia od czasu zamieszek z 1863. W tym celu łączy swoje siły z Robertem Morehouse'em, Evą Heissen i policjantami z Szóstego Komisariatu. Tymczasem doktor Matthew Freeman musi podjąć trudną dla niego decyzję, jednak jego żona Sara bierze sprawy w swoje ręce, wystawiając całą rodzinę na ryzyko. Z kolei Robert Morehouse odkrywa, co tak naprawdę stoi za współpracą jego ojca z jego nowymi partnerami biznesowymi.

11. Home, Sweet Home 2x1

BBC America 13-06-24 (USA)

5 lutego 1865 r.: w Nowym Jorku coraz częściej znikają młodzi mężczyźni. Okrutny zbrodniarz terroryzuje całą dzielnicę — tylko detektyw Kevin Corcoran może go powstrzymać.

12. Aileen Aroon 2x2

Ludzie znajdują kolejne martwe ciała młodych mężczyzn. Kolejni nastolatkowie znikają. Detektyw Kevin Corcoran sprawdzi każdą informację i każdy trop, aby znaleźć wszystkie odpowiedzi.

13. The Children of the Battlefield 2x3

Detektyw Kevin Corcoran jest coraz bliżej rozwiązania zagadki i schwytania osób odpowiedzialnych za znikanie młodych mężczyzn z Five Points.

14. I Defy Thee to Forget 2x4

Cinemax 14-05-03 (Polska)

Policjanci z szóstego posterunku szukają mordercy swojego kolegi, ale śledztwo zostaje zakłócone przez Annie Reilly, która doprowadza do podziałów w domu Corcoranów.

15. A Morning Song 2x5

W Five Points wybucha prawdziwa panika: dzielnicy zagraża jeden z najbardziej niebezpiecznych ludzi w Nowym Jorku.

16. To One Shortly to Die 2x6

Sprawa morderstwa wymaga ścisłej współpracy detektywa Corcorana z Brendanem Donovanem, któremu zależy na szybkim i czystym zamknięciu sprawy.

17. The Hope Too Bright to Last 2x7

Śledztwo Corcorana trafia w ślepą uliczkę. Doktor Matthew Freeman walczy z epidemią poważnej choroby, która wybuchła na terenie Five Points.

18. Ashes Denote That Fire Was 2x8

Policjanci z Five Points i bogatych dzielnic wspierają Corcorana, który przeżył straszliwą tragedię.

19. Think Gently of the Erring 2x9

Detektyw Kevin Corcoran wraca na komisariat i ze zdumieniem stwierdza, że nowe śledztwo doprowadziło do aresztowania bliskiej mu osoby.

20. The Fine Ould Irish Gintleman 2x10

Detektyw Kevin Corcoran zaczyna kwestionować pozycję generała Brendana Donovana w społeczności dzielnicy Five Points. Stara się przeciągnąć na swoją stronę pozostałych policjantów, aby poznać prawdę.

21. Good Heart and Willing Hand 2x11

Zbliżające się problemy w dzielnicy Five Points zmuszają detektywa Kevina Corcorana do podjęcia zdecydowanych działań przeciwko Tammany Hall. Doktor Freeman jest na granicy wytrzymałości.

23. The Place I Called Home 2x13

Cały kraj jest w szoku po zabójstwie Abrahama Lincolna. Detektywi Corcoran i Morehouse razem z doktorem Freemanem dołączają do polowania na zabójcę prezydenta.