Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Juliusz Machulski |
7,8
|
|
Julia Popkiewicz
(drugi reżyser)
|
||
Hubert Koprowicz
(drugi reżyser)
|
||
Wiktor Mentlewicz
(drugi reżyser)
|
||
Agata Wielgus
(asystent)
|
||
Piotr Janiszewski
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Juliusz Machulski |
7,8
|
|
Fred Apke
(dodatkowe dialogi)
|
||
Producenci | Ocena | |
Juliusz Machulski
producent
|
7,8
|
|
Robert Kijak
współproducent
|
||
Dominique Lesage
współproducent
|
||
Magdalena Kubicka-Sak
współproducent
|
||
Jacek Kulczycki
współproducent
|
||
Wojciech Danowski
producent wykonawczy
|
||
Andrzej Stempowski
kierownik produkcji
|
||
Jadwiga Dziuma
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Dariusz Stępień
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Justyna Juszczyk
kierownik postprodukcji
|
||
Kamila Wolińska
kierownik postprodukcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Magdalena Grąziowska
Melania Reiter
|
||
Bartosz Porczyk
Anton Reiter / Przemek Reiter, mąż Melanii
|
||
Robert Więckiewicz
Adolf Hitler / Lepke
|
7,7
|
|
Adam Darski
Joachim von Ribbentrop
|
||
Aleksandra Domańska
Ingeborg / Nela
|
6,4
|
|
Ksawery Szlenkier
Otto Klatsch
|
||
Jan Englert
Oskar Reiter, stryj Przemka
|
7,5
|
|
Fred Apke
Konsul
|
||
Krystian Wieczorek
Ende, adiutant Hitlera
|
||
Robert Jarociński
Julek, przyjaciel Melanii
|
||
Anna Terpiłowska
Ola, przyjaciółka Melanii
|
||
Paweł Ciołkosz
Staszek, przyjaciel Melanii
|
6,9
|
|
Ewelina Paszke
Helga
|
||
Anna Romantowska
Wydawca
|
6,6
|
|
Sara Celler-Jezierska
Asystentka wydawcy
|
||
Jakub Firewicz
Wiesiek
|
||
Przemysław Bluszcz
Pilot JU-87
|
6,8
|
|
Paweł Paczesny
Strzelec JU-87
|
6,0
|
|
Roch Siemianowski
Barman
|
7,5
|
|
Stanisław Marek Łukasik
Kurt
|
||
Szymon Piotr Warszawski
Hans
|
7,3
|
|
Piotr Kraśko
Redaktor TVP
|
||
Olaf Eysmont
Sprzedawca na Nalewkach
|
||
Justyna Pytko-Rakowska
Sprzedawczyni na Nalewkach
|
||
Agata Pruchniewska
Magda, agentka sprzedaży mieszkań
|
||
Barbara Kulczycka
Kupująca mieszkanie
|
||
Tymon Kulczycki
Kupujący mieszkanie
|
||
Małgorzata Niemen
Kobieta z aparatem fotograficznym na Nalewkach
|
5,0
|
|
Ewa Machulska
Kobieta wysiadająca z taksówki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Juliusz Machulski
Mężczyzna wysiadający z taksówki (niewymieniony w czołówce)
|
7,8
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Witold Adamek |
7,7
|
|
Piotr Kostarczyk
(współpraca)
|
||
Marcin Szulski
(współpraca)
|
||
Kamil Lampart
(współpraca)
|
||
Krzysztof Szulim
(pomoc techniczna)
|
||
Aleksander Traut
(pomoc techniczna)
|
||
Paweł Wójcik
(pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Daniel Pawtel
(pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Bartosz Chajdecki |
8,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Ewa Machulska | ||
Magdalena Jadwiga Rutkiewicz-Luterek | ||
Justyna Pytko-Rakowska
(drugi)
|
||
Anna Jordanek
(asystent)
|
||
Anna Sapińska
(asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Rafał Listopad |
6,0
|
|
Miłosz Janiec
(współpraca)
|
||
Paweł Wójcik
(digital intermediate)
|
||
Daniel Pawtel
(digital intermediate)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Jakub Sokołowski
wykonawca muzyki (fortepian)
|
||
Zofia Wojniakiewicz
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Jakub Mietła
wykonawca muzyki (akordeon)
|
||
Szymon Nidzworski
wykonawca muzyki (saksofon)
|
6,0
|
|
Przemysław Sokół
wykonawca muzyki (trąbka)
|
||
Wojciech Gumiński
wykonawca muzyki (kontrabas)
|
||
B.A.Ch Film Ensemble
wykonawca muzyki
|
||
B.A.Ch Film Voices
wokaliści
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Tomasz Matraszek
charakteryzator
|
||
Joanna Chudyk
charakteryzator
|
||
Monika Kaleta
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Wojciech Żogała
scenograf
|
||
Urszula Wantuch-Żal
scenograf (drugi)
|
||
Inga Palacz
scenograf (drugi)
|
||
Henryk Puchalski
rekwizytor
|
||
Bartosz Mrozowski
rekwizytor
|
||
Andrzej Onufrowicz
rekwizytor (współpraca)
|
||
Zbigniew Tomaszewski
główny konstruktor dekoracji
|
||
Robert Chodycz
konstruktor dekoracji
|
||
Tadeusz Majewski
konstruktor dekoracji
|
||
Albert Bułka
konstruktor dekoracji
|
||
Rafał Bułka
konstruktor dekoracji
|
||
Krzysztof Bartosiak
konstruktor dekoracji
|
||
Rafał Maliszewski
konstruktor dekoracji
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Marek Wronko
dźwięk
|
||
Jerzy Murawski
dźwięk (współpraca)
|
||
Michał Gosiewski
dźwięk (współpraca)
|
||
Marek Wronko
operator dźwięku
|
||
Michał Kosterkiewicz
operator dźwięku
|
||
Wojciech Mielimąka
operator dźwięku
|
||
Tomasz Maciątek
efekty dźwiękowe
|
||
Jacek Wiśniewski
efekty dźwiękowe
|
||
Kacper Habisiak
efekty dźwiękowe
|
||
Justyna Musialska
montaż dialogów
|
||
Justyna Musialska
montaż postsynchronu
|
||
Jacek Pająk
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Wojciech Mielimąka
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Robert Migas
operator muzyki
|
||
Andrzej Kaleta
operator muzyki (asystent)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Piotr Bandomir
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Łukasz Głowacz
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Michał Konwicki
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Cezary Albiński
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Tomasz Januszewicz
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Tomasz Gomoła
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Ernest Rogalski
koordynator efektów specjalnych
|
||
Michał Kwestarz
efekty specjalne
|
||
Adam Kryński
efekty specjalne
|
||
Marcin Szymański
efekty specjalne
|
||
Jan Chmielewski
efekty specjalne
|
||
Maciej Pychelski
efekty specjalne
|
||
Tomasz Tejchman
efekty specjalne
|
||
Marek Rybacki
efekty specjalne
|
||
Janusz Bykowski
pirotechnik
|
||
Tomasz Bykowski
pirotechnik
|
||
Jarosław Miksa
pirotechnik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Julia Popkiewicz
dobór obsady
|
||
Juliusz Machulski
dobór obsady
|
7,8
|
|
Witold Adamek
operator kamery
|
7,7
|
|
Piotr Obłoza
oświetlenie
|
||
Grzegorz Bieler
oświetlenie
|
||
Leszek Plak
oświetlenie
|
||
Artur Weber
oświetlenie
|
||
Grzegorz Burchard
oświetlenie
|
||
Piotr Bujnowicz
fotosista
|
||
Marta Piskorek
fotosista
|
||
Dariusz Kłodowski
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Dawid Lipiński
dubler: Bartosz Porczyk
|
||
Grzegorz Jurek
koordynator kaskaderów
|
||
Jacek Długosz
kaskader
|
||
Robert Brzeziński jr
kaskader
|
||
Paweł Pliszka
kaskader
|
||
Grzegorz Jurek
kaskader
|
||
Seweryn Czarnecki
zecer
|
||
Krzysztof Grygowski
zecer
|
6,0
|
|
Tomasz Januszewicz
zecer
|
||
Sylwester Lipiński
zecer
|
6,0
|
|
Maciej Markuszewski
zecer
|
||
Andrzej Przydatek
zecer
|
||
Tomasz Przydatek
zecer
|
||
Mateusz Wiśniewski
zecer
|
||
Arkadiusz Jurcan
animator
|
||
Mateusz Wiśniewski
animator
|
||
Robert Zjawiński
animator
|
||
Piotr Popek
modelarz cyfrowy
|
||
Olaf Ciszak
artysta matowy
|
||
Przemysław Kotyński
artysta matowy
|
||
Małgorzata Przedpełska-Bieniek
konsultant (muzyka)
|
||
Piotr Skórka
konsultant (F/X)
|
||
Pavel Štverák
konsultant (Dolby)
|
||
Karolina Gleba
konsultant (gra na saksofonie)
|
||
Fred Apke
konsultant (język niemiecki)
|
||
Sebastian Rymarczuk
kierownik planu
|
||
Marcin Jędrzejek
dyżurny planu
|
||
Mariusz Matuszewski
dyżurny planu
|
||
Monika Zalewska
sekretariat planu
|
||
Robert Zjawiński
napisy
|
||
Przemysław Kotyński
napisy
|
||
Justyna Juszczyk
efekty cyfrowe
|
Pozostałe
Proszę czekać…