Przyjęty 2006

Accepted

Bartleby Gaines nie został przyjęty na studia. Nie chcąc wyjść na nieudacznika i dalej żyć za kasę rodziców, chłopak postanawia wraz z kilkoma kolegami założyć własną uczelnię. O dziwo kandydaci zgłaszają się już zaraz po rozpoczęciu rekrutacji i z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Problem w tym gdzie znaleźć nauczycieli i… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 32 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Justin Long
jako Bartleby Gaines
Adam Herschman
jako Glen
Jonah Hill
jako Sherman Schrader
Blake Lively
jako Monica
Mark Derwin
jako Jack Gaines
Columbus Short
jako Hands Holloway
Lewis Black
jako Ben Lewis
Maria Thayer
jako Rory Thayer
Robin Taylor
jako Abernathy Darwin Dunlap
Anthony Heald
jako Dean Richard Van Horne
Ann Cusack
jako Diane Gaines
Hannah Marks
jako Lizzie Gaines

Fabuła

Bartleby Gaines nie został przyjęty na studia. Nie chcąc wyjść na nieudacznika i dalej żyć za kasę rodziców, chłopak postanawia wraz z kilkoma kolegami założyć własną uczelnię. O dziwo kandydaci zgłaszają się już zaraz po rozpoczęciu rekrutacji i z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Problem w tym gdzie znaleźć nauczycieli i co zrobić gdy pojawią się rodzice? Asmodeusz

Gatunek
Komedia
Słowa kluczowe
przyjaciel, miłość, kłamstwo, nastolatka zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-08-11 (świat), 2007-02-08 (dvd)
Wytwórnia
Universal Pictures
Shady Acres Entertainment
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
90 minut
Budżet
23 000 000 USD

Recenzje

Kiedy wszyscy ubierają garnitur, Ty załóż ogrodniczki. 8
  • 2006-11-20
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Ocena, którą wystawiłem jest niekoniecznie prawdziwa. Ale, żeby nie było - nie jest też fałszywa. Wszystko zależy od jednej ważnej rzeczy - kto ocenia. Oscarowych aspiracji ten film nie przejawia. Nie sądzę, żeby w założeniu autorów miał w ogóle takowe posiadać. Dlatego szanowani magistrzy tematu filmoznawstwa zgodzić się muszą ze mną, że film ów miałby w porywach jakieś cztery punkty na dziesięć. Ani fabuła nie powala (pewnie dlatego, że nie oparta na książce, a prędzej na rozmowie twórców po czwartym piwie), efekty też żywcem z amatorskich skate’owych video (pewnie dlatego, że budżet mniejszy był ciut od Władcy pierścieni), gra aktorska na poziomie przeciętnym (nie było boskiego Leo).

Więc czemu, mimo to, upieram się przy ośmiu punktach? Bo mogę. Jako widz mam prawo decydować, które filmy maja dostać top, i bojkotując wszelkiego rodzaju fałszywe konkursy oparte na polityce (patrz: Oscary), daje Władcy pierścieni ocenę 3, aby zagrabione w ten sposób punkty, niczym Robin Hood, dać twórcom tej niesamowicie prześmiesznej i utopijnej wizji tego, jak można wyjść z największego szamba w życiu z podniesiona głową, w deszczu braw zamiast tornada papieru toaletowego. Historia tak prosta, że aż dziw bierze, że wcześniej nikt tego nie nakręcił. A jednak daje nadzieję.

Nie wiem, może za bardzo się wczuwam w filmy i emocje bohaterów, ale ta produkcja naładowała mnie niesamowicie pozytywną energią. I jak normalnie po komedii wychodzi się z kina z uśmiechem na twarzy, to tutaj gościło coś jeszcze - dziwne przeświadczenie, że obejrzałem amerykańską komedię, która będąc zabawną do łez, nie była o seksie (ani o ciastach), i która nastawiała optymistycznie do świata jako takiego. Polecam wam ten film z całego serca.

7 z 12 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 11

Avatar square 200x200

Theo_Griffin 2011-04-01 9

Bardzo przyjemna komedia :) – Fajny klimat, lekki film, dość oryginalna fabuła – za całość daję 9/10, myślę że to sprawiedliwa ocena :)

alexis 2008-10-07

Sympatyczny :-) – Cóż mogę napisać – jako komedia średni, wybitny nie jest, ale ma w sobie coś takiego, że fajnie się go ogląda.. no a pozatym.. podobają mi się te studia! :-)
polceam 7/10

Trophy 2007-12-27 6

Taki sobie – Nie powiem, że spodziewałam się czegoś dobrego. Raczej czegoś w stylu "Wiecznego studenta" może. Główną wadą filmu jest to w jaki sposób rozgrywa się akcja. Wszystko się skończyło, zanim się zaczęło. Sama fabuła nawet interesująca, ale o grze aktorskiej i scenariuszu szkoda wspominać, bo przy takich produkcjach raczej spodziewa się dobrej rozrywki. Poza tym kilka fajnych piosenek się pojawiło. Za całokształt myślę, że 6/10 będzie. :)

Czechu 2007-07-25 8

Bardzo dobry film – można się nieźle pośmiać 8/10

Bodzo 2007-06-10

całkiem niezła komedia – choć bez rewelacji

Współtworzą