Wakacje Jasia Fasoli 2007

Mr. Bean's Holiday

Jaś Fasola po raz kolejny sieje zamęt. Tym razem, odbywa się to podczas wakacji we Francji, które wraz z kamerą i pieniędzmi wygrał na loterii. Oczywiście mężczyzna komplikuje sprawy, doprowadzając do wielu zabawnych i niefortunnych sytuacji. Czy zatem osiągnie on wyznaczony cel podróży?

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 3 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 29 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Rowan Atkinson
jako Jaś Fasola
Steve Pemberton
jako Wikary
Lily Atkinson
jako Lily z zestawem stereo
Preston Nyman
jako Chłopiec z pociągiem
Sharlit Deyzac
jako Pomocnica w bufecie
Francois Touch
jako Uliczny muzyk, akordeonista
Emma de Caunes
jako Sabine
Arsène Mosca
jako Kontroler ruchu ulicznego
Stéphane Debac
jako Kontroler ruchu drogowego
Willem Dafoe
jako Carson Clay
Philippe Spall
jako Francuski dziennikarz
Jean Rochefort
jako Szef sali

Fabuła

Jaś Fasola po raz kolejny sieje zamęt. Tym razem, odbywa się to podczas wakacji we Francji, które wraz z kamerą i pieniędzmi wygrał na loterii. Oczywiście mężczyzna komplikuje sprawy, doprowadzając do wielu zabawnych i niefortunnych sytuacji. Czy zatem osiągnie on wyznaczony cel podróży? majak01

Gatunek
Komedia, Familijny
Słowa kluczowe
kawa, samobójstwo, eksplozja, wiadomości telewizyjne zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-04-20 (kino), 2007-03-22 (świat), 2007-08-30 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Kraj produkcji
Wielka Brytania, Francja, Niemcy
Inne tytuły
Mr. Bean macht Ferien (Niemcy)
Les vacances de Mr. Bean (Francja)
Bean 2 (Wielka Brytania) (tytuł roboczy)
Bean II (Wielka Brytania) (tytuł roboczy)
French Bean (Wielka Brytania) (tytuł roboczy)
Mr Bean's Holiday (Wielka Brytania) (alternatywna pisownia)
Mr. Bean's Vacation (USA)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
90 minut
Budżet
25 000 000 USD

Recenzje

Nieśmieszny Jasiek 1
  • 2007-04-26
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Idąc do kina na ten film musiałem się bardzo sceptycznie nastawić, ażeby nie być zawiedzionym po wyjściu z seansu. Nastawienie nie wystarczyło. Po sukcesach jakie przyniosły Jasiowi odcinki telewizyjne, kolejny pełnometrażowy film z jego udziałem okazuje się totalną porażką.

Już w pierwszych minutach zauważamy, że wszelkie śmieszne gagi już były. Wygląda to mniej więcej tak, jakby wrzucono wszystkie odcinki do jednego worka i losowano, który żart ma zostać użyty. Humor jest więc powielony i nie śmieszy tak, jak robić to powinien. Śmiałem się tylko podczas dwóch scen: niesamowitego sposobu jedzenia langusty i udawanego wykonania "Piety". I nasuwa się tylko inny tytuł "Nic śmiesznego", choć to nie ta kategoria. Fabuła banalna. Ciągle coś nie wychodzi, ciągle Fasola coś traci, ale taki był pewnie zamiar twórców. W końcu to opowieść o Jasiu Fasoli. Pod koniec film już nudzi, kilka osób wyszło z seansu, a ja nadal czekałem na coś nieoczekiwanego. I doczekałem się nijakiej musicalowej końcówki, która pasowała, jak przysłowiowy "wół do karety". Atkinson zagrał jak zwykle tak samo. Ale nie uważam tego za jakiś wielki minus, bo przecież Jaś Fasola nie może się tak po prostu zmienić, a to, że jedynie mruczy albo mówi "oui" czy też "gracias" nadaje tylko lekkiego posmaku humoru. Przyjemnie natomiast oglądało się filmowych Sabine i Stiepana. Jeśli chodzi o zdjęcia, to momentami wygląda to tak, jakby film kręcono "cyfrówką" lepszej klasy, a całość wygląda jak film niskobudżetowy o przereklamowanej wartości. Trailer był dużym błędem, bowiem najśmieszniejsze sceny umieszczono właśnie w nim, a więc podczas seansu były już przejedzone.

Film okazuje się porażką do potęgi n-tej. Humor nie bawi, zdjęcia niczym amatorskie, także Dafoe nie ratuje filmu. Wolę Atkinsona w obrazie "Johnny English", a ten film chcę jak najszybciej zapomnieć, bo każdy z tysiąca sześciuset groszy, jaki wydałem, to grosz stracony. Gdyby nie dobre nachosy, to pewnie bym zasnął.

5 z 16 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 15

Avatar square 200x200

Spinnaker 2013-07-31 5

5/10 – Taki średni ten film, albo już stałem sie za stary albo już prawie nic mnie nie śmieszy z Jasia Fasoli…Mogli się trochę wysilić ze scenariuszem, ale ogólnie nie jest tak tragicznie

master602 2009-01-16 7

7/10 – może być taka sobie komedyjka

randez 2007-05-12

porażka!!!… – z dobrego jasia fasoli pozostała jedynie fasola i to dobrze stęchła.

Czechu 2007-05-09 5

Oj słabiutko – można było się spodziewać czegoś więcej, średnio śmieszny film. 5/10

trial_error 2007-05-06

ładna lipa – Rezyser nic ciekawego nie wymyslil ,to jest to samo co pokazywal zawsze Rowan Atkinson w slynnych gagach ,nie polecam ogladania ,szkoda czasu i miejsca na twardym dysku.

Współtworzą