Pająki 2 2001

Spiders II: Breeding Ground

Podczas silnego sztormu jacht Alexandry i Jasona zostaje zatopiony, a oni sami cudem uratowani przez przepływający nieopodal kontenerowiec. Kilka dni później Jason odkrywa, że ich wybawcy prowadzą na pokładzie badania genetyczne nad pająkami, a oni mają zostać ich kolejnymi obiektami doświadczalnymi.

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Stephanie Niznik
jako Alexandra
Greg Cromer
jako Jason
Daniel Quinn
jako Kpt. Bigelow
Richard Moll
jako Dr Grbac
Harel Noff
jako Simmons
Yuri Safchev
jako Monroe
Dimiter Kuzov
jako Garibaldi
Miroslava Bonjeva
jako Carolyn
Peter Antonov
jako Fernando
Velimir Velev
jako Mime

Fabuła

Podczas silnego sztormu jacht Alexandry i Jasona zostaje zatopiony, a oni sami cudem uratowani przez przepływający nieopodal kontenerowiec. Kilka dni później Jason odkrywa, że ich wybawcy prowadzą na pokładzie badania genetyczne nad pająkami, a oni mają zostać ich kolejnymi obiektami doświadczalnymi. Asmodeusz

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, inżynieria genetyczna, eksplozja, eksperyment zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2001-05-09 (świat)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Pająki 2: Morski koszmar (Polska) (tytuł TV)
Spiders 2
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
96 minut

Recenzje

Przerośnięte krzyżaki wracają. 4
  • 2010-03-14
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Jak wskazywał by tytuł filmu „Pająki 2”, jest to kontynuacja powstałego w (2000) horroru sci-fi. Otóż nic bardziej mylnego, produkcja Sama Firstenberga bowiem oprócz tytułu i gigantycznych pająków nie ma nic wspólnego ze swoim poprzednikiem.

Jest to niestety o obraz o klasę gorszy, od części pierwszej i widać to już od pierwszych jego scen. Tym razem zamiast kosmicznych mutantów, mamy do czynienia z kreacjami genetycznymi, żądnego zysku i sławy naukowca. Fabuła jest bardzo prosta, łatwa i przewidywalna. Na pewno niczym się tu nie zaskoczymy i nie znajdziemy niczego co na dłużej mogło by przykuć naszą uwagę. Brakuje również klimatu, co niewątpliwie jest podstawą dobrego filmu.

Wszystko wyszłoby lepiej, gdyby bardziej zadbano o wygląd pajęczaków. Są to albo plastikowe, (zazwyczaj podwieszane do sufitu) twory lub słabej jakości komputerowe animacje. Co gorsza przez dwie trzecie filmu, widzimy tylko jeden okaz zamknięty w klatce. Cała akcja rozkręca się bowiem dopiero w końcowych trzydziestu minutach, wraz z uwolnieniem potworków.

Razi również w oczy gra niektórych aktorów. Podzielono ich na dwie kategorie bezbronnych rozbitków i złych do szpiku kości marynarzy i naukowców. Większość z nich nie grzeszy doświadczeniem i niezbyt wiernie wcieliło się w swoje role.

Zazwyczaj mocną strona tego typu filmów są dobrze dobrane dekoracje, lokacje, rekwizyty i kostiumy. No cóż... nie tym razem. Wszystko jest tu jakby przypadkowe i sztuczne. Rozumiem, że ograniczony budżet zmusza do poświęceń i to niestety widać.

Nie jest to film wart polecenia, ani obejrzenia. Po półtoragodzinnym seansie szybko zapomnimy, co tak właściwie był to za film.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą