Potwór z Martfű 2016

A martfüi rém

Węgry, lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte XX wieku. Małe miasteczko Martfü jest terroryzowane przez seryjnego mordercę. Żadna z młodych kobiet nie może czuć się bezpiecznie. O zbrodnie zostaje posądzony miejscowy mężczyzna. Prokurator domaga się dla niego kary śmierci. Ostatecznie rzekomy sprawca zostaje skazany na dwadzieścia… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

W telewizji

HBO2, 27 październik 2018, sobota 21:00 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

Zdjęcia Zobacz wszystkie 9 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Károly Hajduk
jako Pál Bognár
Zsolt Anger
jako Detektyw Bota
Mónika Balsai
jako Szigeti Nóra, żona Pála Bognára
Péter Bárnai
jako Zoltán Szirmai
Eszter Csépai
jako Ibolya Sóskuti
Gábor Jászberényi
jako Ákos Réti
Anna Mészöly
jako Erzsébet Patai
Izabella Rea
jako Córka oskarżyciela prokuratora
Rebeka Rea
jako Córka oskarżyciela prokuratora
Dóra Sztarenki
jako Ági

Fabuła

Węgry, lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte XX wieku. Małe miasteczko Martfü jest terroryzowane przez seryjnego mordercę. Żadna z młodych kobiet nie może czuć się bezpiecznie. O zbrodnie zostaje posądzony miejscowy mężczyzna. Prokurator domaga się dla niego kary śmierci. Ostatecznie rzekomy sprawca zostaje skazany na dwadzieścia pięć lat pozbawienia wolności. Jednak siedem lat później znowu zaczynają ginąć kobiety. Pewien młody detektyw za honor stawia sobie ustalenie wszelkich faktów dotyczących sprawy. Kiedy zaczyna rozumieć, że do więzienia trafił niewinny człowiek, postanawia zrobić wszystko, żeby go stamtąd wyciągnąć. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, sprawnie skonstruowany thriller, w którym nie brakuje mrocznych tajemnic. Obraz w realistyczny sposób ukazuje pogrążone w autorytarnym systemie powojenne Węgry z ich przygnębiającą i duszną atmosferą. Reżyser Árpád Sopsits (Video Blues, Torzók) umiejętnie kreśli intrygujące i nieoczywiste w warstwie psychologicznej postacie. Film nie stroni od brutalności. Są w nim sceny, które mogą zszokować bardziej wrażliwych widzów. W główne role przekonująco wcielają się: Károly Hajduk (Transmisja), Péter Bárnai (Vikend), Zsolt Anger (serial HBO Złote życie), Zsolt Trill (Swobodne opadanie), Mónika Balsai (Z czystym sercem). Za sugestywne zdjęcia do filmu operator Gábor Szabó (Galloping Mind) otrzymał nagrodę węgierskich krytyków. opis dystrybutora

Gatunek
Kryminał, Thriller
Słowa kluczowe
morderstwo, gwałt, martwa kobieta, męska nagość zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Wytwórnia
Focus - Fox Studio
Kraj produkcji
Węgry
Inne tytuły
Strangled (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
118 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

i_darek1x 2017-06-11 4

Opis: Opierając się na wydarzeniach rzeczywistych, ten psychologiczny thriller znajduje się na prowincjonalnych Węgrzech lat sześćdziesiątych, kiedy serię zamordowanych mordów szokują małe miasto Martfü. Psychotyczny zabójca znajduje się na wybiegu, który nadal zabija młode kobiety, a niewinny człowiek jest oskarżony i skazany za przestępstwa, których nigdy nie popełnił. Zdeterminowany detektyw przybywa na scenę i wkrótce staje się obsesją na punkcie sprawy, pod presją prokuratora… Uwięzieni w duszącym społecznym, politycznym i psychologicznym świecie węgierskich socjalistów wkrótce znaleźliśmy się w sieci skomplikowanych spisków i niepokojących dramatów.

Kryminał jak to kryminał czyli morderstwa i śledztwo …Osobiście jestem przeciwny aby tacy zwyrodnialcy zostali utrwalani chociażby w filmach ?
Film za długi …

Sebioslaw 2017-06-15 7

Naprawdę dobre europejskie kino. Rzadko ogląda się produkcję prosto z Węgier, tym większe zdziwienie. Do tego historia oparta na faktach.

Współtworzą