Shazam! 7.2

Każdy ma w sobie superbohatera. Potrzeba jedynie odrobinę magii, aby go wydobyć. W przypadku Billy’ego Batsona (Angel) wystarczy wypowiedzieć jedno słowo — SHAZAM. Wówczas ten cwany 14-letni sierota zmienia się w dorosłego superbohatera Shazama (Levi), a wszystko za sprawą starożytnego czarodzieja. Shazam, który w głębi duszy nadal jest dzieckiem — choć zamkniętym w umięśnionym ciele herosa — wykorzystuje swoją dorosłą powłokę tak, jak zrobiłby to każdy nastolatek z supermocami — do zabawy! Czy umie latać? Czy może prześwietlać wzrokiem? Czy potrafi ciskać piorunami? Czy może się nie pojawić na sprawdzianie z WOS-u? Shazam poznaje swoje możliwości i ograniczenia z radosnym nieskrępowaniem dziecka. Jednak będzie zmuszony szybko okiełznać supermoce, aby stawić czoła zabójczym siłom zła kontrolowanym przez dr Thaddeusa Sivanę (Strong).

Obsada

Reżyseria
Średnia
David F. Sandberg 8.0
John Mahaffie
(reżyser drugiej ekipy)
-
Misha Bukowski (asystent) -
Aric Dupere (asystent) -
Kenn Fisher (asystent) -
Rory James (asystent) -
Nick Lopez (asystent) -
William L Roberts (asystent) -
Andrea Sheppard (asystent) -
Rhonda Taylor (asystent) -
Kristopher Kohtala (asystent) (druga ekipa) -
Jordana Lieberman (asystent) (druga ekipa) -
Andrew M. Robinson (asystent) (druga ekipa) -
Michael Mazzuca (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
Marek Robaczewski (polski dubbing) 8.0
Scenariusz
Średnia
Henry Gayden (również) (historia) -
Darren Lemke (historia) -
Bill Parker (postacie) -
C.C. Beck (postacie) -
Jan Jakub Wecsile (tłumaczenie) (polskie dialogi) 8.0
Producenci
Średnia
Peter Safran producent -
Jeffrey Chernov
producent wykonawczy
-
Dany Garcia
producent wykonawczy
-
Hiram Garcia producent wykonawczy -
Dwayne Johnson
producent wykonawczy
7.2
David Witz współproducent -
Greg Denny kierownik produkcji -
Ainslee Kennedy koordynator produkcji -
Jerome Persaud koordynator produkcji (asystent) -
Amelia Preston producent (asystent) -
Vinay Gautam kierownik produkcji -
Alice S. Kim nadzorca produkcji (Filadelfia) -
Tricia Miles nadzorca postprodukcji -
Agnieszka Kudelska
kierownik produkcji (polski dubbing)
5.5
Olga Szlachcic kierownik produkcji (polski dubbing) -
Aktorzy
Średnia
Zachary Levi
Shazam
7.0
Mark Strong
Dr Sivana
7.4
Asher Angel
Billy Batson
-
Jack Dylan Grazer
Freddy Freeman
-
Djimon Hounsou
Czarodziej
8.5
Grace Fulton
Mary Bromfield
6.0
Faithe Herman
Darla Dudley
-
Ian Chen Eugene Choi -
Jovan Armand Pedro Peña -
Marta Milans
Rosa Vasquez
-
Ethan Pugiotto Thaddeus Sivana (rok 1974) -
Caroline Palmer
Mama Billy'ego
-
David Kohlsmith Młody Billy -
Wayne Ward Sid Sivana -
Landon Doak Sid Sivana (rok 1974) -
Michelle Borth
Mary, superbohaterka
-
Ross Butler
Eugene, superbohater
-
Adam Brody
Freddy, superbohater
5.5
D.J. Cotrona
Pedro, superbohater
6.0
Meagan Good
Darla, superbohaterka
6.8
Lotta Losten
Dr Lynn Crosby
6.0
Andi Osho Pani Glover -
Carson MacCormac Brett Bryer -
Evan Marsh Burke Breyer -
John Glover
Pan Sivana
-
Keisha T. Fraser Rachel Batson -
Lisa Truong Pani Kwan -
Brian Kaulback Mall Santa -
Martin Roach
Bill Parker
6.0
Allison Brennan Cissie Sommerly -
Damir Andrei Charlie Beck -
Matthew Binkley Kochanek w parku -
Violetta Pioro Kochanka w parku -
Stephen Alexander Osoba na festynie -
Anthony Gritsyuk Osoba na festynie -
Pearl Ho Osoba na festynie -
Jesse Bond Ojciec na festynie -
Hazel Gorin Kobieta na obiedzie -
Deborah Tennant Klientka w szatni -
Chemika Bennett-Heath Asystentka sprzedaży -
Nneka Elliott Prezenterka wiadomości -
Aria Anthony Mała dziewczynka z Santą -
Jeff Sanca
Kierowca autobusu
-
Rachel Boyd Starsza dziewczyna -
Ilan O'Driscoll Uczeń -
Tosh Robertson Uczeń -
Bryce Arden Poe Uczeń -
Jackson Reid Chłopiec -
Jhaleil Swaby Przechodzący nastolatek -
Kerri Kamara Atrakcyjna dama -
Paloma Nuñez
Agentka nieruchomości
-
Cliff Saunders Ochroniarz w szkole 7.0
Adam Rodness Recepcjonista -
Ken Mohabir Dziwak -
Luke Gallo Rabuś -
Craig Henry Rabuś -
Misha Rasaiah
Kobieta
6.0
Joseph Pierre Pijaczek -
Michael Xavier
Gliniarz
-
Paul Braunstein
Oficer
6.0
Nadine Roden Oficer -
Lovina Yavari Ekspedientka w sklepie -
Simon Northwood Wkurzony właściciel telefonu -
Harper Gunn Dziewczynka na festynie -
Emily Nixon Inna kobieta -
Mitra Suri Pasażerka autobusu -
Cassandra Ebner Pasażerka w autobusie -
Stephannie Hawkins Pasażerka w autobusie -
Angelica Lisk-Hann Pasażerka w autobusie -
Dan Skene Pasażer autobusu -
John Stead
Pasażer autobusu
-
Allen Keng Pasażer autobusu -
Eli Martyr Pasażer autobusu -
Callie Presniak Przesłuchiwana -
Pamela Matthews
Przesłuchiwana
-
Tabitha Tao Przesłuchiwana -
Lisa Codrington Przesłuchiwana -
Ava Preston
Przesłuchiwana
-
Ali Badshah Przesłuchiwany -
Manuel Rodriguez-Saenz
Przesłuchiwany
-
Craig Warnock Przesłuchiwany -
Natalia Safran
Pani Sivana
5.0
Cooper Andrews
Victor Vasquez
-
Lou Lou Safran Bliźniaczka rodziny Sivana (lat 12) -
David J. MacNeil Pan Bryer -
Jim Pagiamtzis Klient w nocnym klubie -
Michał Meyer
Shazam (polski dubbing)
6.0
Przemysław Bluszcz
Dr Thaddeus Sivana (polski dubbing)
7.1
Beniamin Lewandowski Billy Batson (polski dubbing) 8.0
Iwo Wiciński Freddy Freeman (polski dubbing) -
Mariusz Saniternik
Czarodziej (polski dubbing)
6.0
Antonina Żbikowska Darla Dudley (polski dubbing) -
Julia Łukowiak Mary Bromfield (polski dubbing) -
Jakub Jóźwik Eugene Choi (polski dubbing) -
Katarzyna Łaska
Rosa Vasquez (polski dubbing)
-
Cezary Kwieciński
Victor Vasquez (polski dubbing)
7.0
Przemysław Glapiński
Pan Sivana (polski dubbing)
-
Maciej Falana Łobuz szkolny (polski dubbing) -
Szymon Mysłakowski
Figurka Batmana / Jeden z grzechów (polski dubbing)
6.5
Mateusz Weber Freddy jako bohater (polski dubbing) -
Zbigniew Konopka
Jeden z grzechów (polski dubbing)
9.0
Monika Pikuła
Biologiczna mama Billy’ego (polski dubbing)
7.0
Piotr Bąk
Policjant / Sklepowy święty Mikołaj (polski dubbing)
6.0
Anna Ułas
Dyrektorka sierocińca (polski dubbing)
-
Monika Węgiel
Pani Glover / Pracowniczka biura nieruchomości (polski dubbing)
6.0
Paulina Komenda Lynn Crosby, naukowiec (polski dubbing) -
Marek Robaczewski Mister Mind / Szkolny ochroniarz (polski dubbing) 8.0
Kamil Pruban
Dorosły Sid Sivana, brat Thaddeusa (polski dubbing)
6.3
Damian Kulec Łobuz szkolny (polski dubbing) -
Maksymilian Bogumił (polski dubbing) 5.5
Patryk Czerniejewski Pedro jako bohater (polski dubbing) -
Jan Staszczyk (polski dubbing) -
Bożena Furczyk
Kobieta w sklepie odzieżowym (polski dubbing)
6.5
Anna Wodzyńska
Darla jako bohaterka / Policjantka (polski dubbing)
6.0
Marta Dobecka
Kobieta w parku (polski dubbing)
7.5
Lena Schimscheiner
Dziennikarka (polski dubbing)
-
Mateusz Kwiecień Recepcjonista w Sivana Industries (polski dubbing) -
Krzysztof Grabowski Czarnoskóry mężczyzna w telewizji / Czarnoskóry policjant (polski dubbing) 8.0
Marta Dylewska Głos w Sivana Industries (polski dubbing) -
Magdalena Osińska (polski dubbing) -
Zdjęcia
Średnia
Maxime Alexandre 8.0
Josh Bleibtreu (kierownik zdjęć) (druga ekipa) -
Richard Emerson (główna pomoc techniczna) -
Richard D. Leko (pomoc techniczna) (druga ekipa) -
Malcolm Nefsky (pomoc techniczna) (druga ekipa) -
Kompozytorzy
Średnia
Benjamin Wallfisch 7.0
Kostiumy
Średnia
Leah Butler 5.0
Federico Cervantes -
Katelyn Rodgers -
Wayne Thomas -
Samantha Burpee (USA) -
Renee Fontana (asystent) -
Malia Miyashiro (asystent) -
Cori Burchell (nadzorca kostiumów) -
Mitchell Ray Kenney (nadzorca kostiumów) -
Jien Sun (produkcja kostiumów) (asystent) -
Montaż
Średnia
Michel Aller 6.0
Helena Escallon (asystent) -
Dawn M. Stoliar (asystent) -
Steven Trapani (asystent) -
Maciej Brzeziński (polski dubbing) 6.0
Charakteryzacja
Średnia
Jo-Ann MacNeil projektant makijażu -
Iantha Goldberg główny charakteryzator -
Alexis Tataryn charakteryzator -
Michele Sullivan-Talon fryzjer (druga ekipa) -
Scenografia
Średnia
Jennifer Spence scenograf 7.0
Brandt Gordon dyrektor artystyczny nadzorujący -
Colin Woods dyrektor artystyczny -
Shane Vieau dekorator wnętrz 6.0
Barbara Agbaje dyrektor artystyczny (asystent) -
Milan Andri rekwizytor -
Dave Axford malarz -
Dave Axford rzeźbiarz -
Laurent Ben-Mimoun ilustrator -
Amelia Brooke malarz -
Amelia Brooke rzeźbiarz -
Cameron S. Brooke malarz -
Robert C. Brooke malarz -
Mike Butt stolarz (asystent) -
Jon Chan dyrektor artystyczny (asystent) -
William Cheng dyrektor artystyczny (asystent) -
Taylor Colpitts dyrektor artystyczny (asystent) -
Brian Cranstone stolarz -
Emerson Doerksen malarz -
Emerson Doerksen rzeźbiarz -
Christopher Geggie główny rekwizytor -
Jeremy Gillespie dyrektor artystyczny (asystent) -
Jefferson Gonsalves rekwizytor -
Jonathan Graham malarz -
Danny Haeberlin dyrektor artystyczny (asystent) -
Jane Janigan rekwizytor -
Stefany Koutroumpis dyrektor artystyczny (asystent) -
Ray Lai ilustrator -
John Mackenzie koordynator konstrukcji -
Sandor Mate stolarz -
Jeffrey A. Melvin dekorator wnętrz (asystent) -
John Moran dyrektor artystyczny (asystent) -
Melissa K. Nicoll rzeźbiarz -
Dave Palmer stolarz (asystent) -
Timothy Peel dyrektor artystyczny (asystent) -
Sorin Popescu dyrektor artystyczny (asystent) -
Jeff Poulis główny konstruktor dekoracji -
Deniz Rakhmanova rzeźbiarz -
Marina Reshetnikova rzeźbiarz -
Dave Rosa malarz -
Damien Segee główny konstruktor dekoracji -
Maria Simonelli główny rekwizytor (asystent) -
Jamie Staples malarz (asystent) -
Jane Stoiacico dyrektor artystyczny (asystent) -
Amy Lynn Umezu scenopis obrazkowy -
Brian van de Valk stolarz -
Simeon Wilkins scenopis obrazkowy -
Toni Wong rekwizytor -
Sarah Zanon dyrektor artystyczny (asystent) -
Dźwięk
Średnia
Brian Horrell mikser -
Erick Ocampo projektant dźwięku -
John J. Thomson mikser -
Maciej Brzeziński dźwięk (polski dubbing) 6.0
Efekty specjalne
Średnia
Brandon Allen technik -
Cara E. Anderson koordynator efektów specjalnych 7.0
Steve Collins technik -
Ray Comiso technik 8.0
Frederique Dumont technik -
Laura Kennedy technik -
J.R. Kenny efekty specjalne (asystent) 6.0
Jordan Kidston efekty specjalne -
Rocco Larizza koordynator efektów specjalnych -
Andre Nicolas Malouf technik -
W.A. Andrew Sculthorp nadzorca efektów specjalnych 8.0
Cameron Waldbauer nadzorca efektów specjalnych 9.0
Amos Wong technik -
Brad Zehr nadzorca efektów specjalnych 7.0
Pozostała Ekipa
Średnia
Rich Delia dobór obsady -
Mark Droter dobór obsady (asystent) -
Stephanie Gorin dobór obsady (Kanada) -
Jesse Griffiths dodatkowy dobór obsady -
Michaela Hudson dobór obsady (asystent) -
Coco Kleppinger dodatkowy dobór obsady -
Asregadoo Arundi nadzorca efektów wizualnych -
Blaine Lougheed nadzorca efektów wizualnych (druga ekipa) -
Ed W. Marsh montaż efektów wizualnych -
Michelle Sergeant koordynator efektów wizualnych -
Matthew Swiderski efekty wizualne -
Jade Amantea koordynator kaskaderów (asystent) -
Jade Amantea układacz -
Cameron Ambridge układacz -
Alex Armbruster kaskader dublujący: D.J. Cotrona -
Andrea Berchtold układacz -
Bobby Brown kaskader -
Brett Chan koordynator kaskaderów (Kanada) -
Christine Cleary kaskader -
Robbie Clissold układacz -
Tim Cody kaskader -
Tim Cody układacz -
Christine Ebadi kaskader -
Jean Frenette
kierowca
-
Kyle Gardiner koordynator kaskaderów -
Chan Griffin koordynator walk -
Ryan Handley kaskader dublujący: Zachary Levi -
Craig Henry
kaskader
-
Cameron Hilts kaskader dublujący -
Brian Ho kaskader -
Justin Howell kaskader -
Melissa Jin kaskader dublujący: Michelle Borth -
Jack Kingsley kaskader -
Joel Labelle
kaskader
-
Keanu Lam kaskader -
Larry Lam koordynator kaskaderów -
Angelica Lisk-Hann kaskader -
John MacDonald kaskader -
Charles Mark kaskader dublujący -
Geoff Meech kaskader -
Jennifer Murray kaskader -
Magalie R Bazinet kaskader -
Vincent Rother kaskader dublujący: Mark Strong -
Ana Shepherd kaskader dublujący: Grace Fulton -
Ana Shepherd kaskader -
Dan Skene kaskader -
Larissa Stadnichuk
kaskader
-
John Stead
kaskader
-
Amy Szoke kaskader -
Ken Tran kaskader -
Al Vrkljan układacz -
E. Nova Zatzman kaskader -
Luke Adamski kamerzysta (asystent) -
Melyssa Anishnabie kamerzysta (asystent) -
Charles Castonguay technik wideo (asystent) -
Michael Fisher kamerzysta (asystent) -
Cian Foley elektryk -
Michael L. Hall oświetlenie -
Johnathan Holmes kamerzysta (asystent) -
Rudy Katkic operator kamery -
BJ McDonnell kamerzysta 4.0
BJ McDonnell operator steadicam 4.0
Nathan O'Brien kamerzysta (asystent) (druga ekipa) -
Matthew Reid kamerzysta (asystent) -
Dustin Rivers elektryk -
Brent Robinson kamerzysta ds. scen podwodnych -
Dean Stinchcombe kamerzysta (asystent) -
Michael Cheney księgowy (asystent) -
Natalie Dupuis księgowy (asystent) -
Sarah Gray księgowy (asystent) -
Lana Gu księgowy (asystent) -
Kari-Michael Helava dubler (druga ekipa) -
Julia Hutchison księgowy (asystent) -
Rhea Lavery księgowy (asystent) -
Sara Pickett księgowy (asystent) -
Michelle Ramez księgowy (asystent) -
Erin Renton księgowy (asystent) -
Kitty Spiropoulos księgowy produkcji -