Fabuła serialu koncentruje się na pracy dwóch par policjantów stanowiących dwa zespoły dochodzeniowe i prowadzonych przez nich śledztwach, rozbudowując jednocześnie wątki osobiste każdej z pierwszoplanowych postaci i ukazując ich życiowe perypetie i uczuciowe komplikacje. Dynamiczną akcję podkreślają zastosowane techniki realizacji, m.in. zdjęcia nakręcone przy pomocy dronów.
Odcinki 545 dodaj odcinek
Sezony
W pierwszym odcinku poznajemy dwójkę policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej. Zmęczony życiem, doświadczony komisarz Adam Stasiak i jego partnerka; młoda ale bardzo zdolna aspirant Maria Przybylska. Ich bezpośrednim przełożonym jest cieszący się powszechnym szacunkiem naczelnik Edward Kubis. Ich pierwszym zadaniem jest zbadanie sprawy tajemniczej śmierci kierowcy na drodze pod Wrocławiem. Denatem jest właściciel prywatnej szkoły samorozwoju. Mimo, że wszystko wskazuje na zasłabnięcie, wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Kto i dlaczego pomógł mężczyźnie pożegnać się z życiem?
W drugim odcinku towarzyszymy na służbie drugiej parze policjantów. To podkomisarz Paulina Wach, doświadczona i energiczna funkcjonariuszka i jej partner aspirant Jakub Walczak – twardy facet, gliniarz z krwi i kości. We Wrocławskim parku znaleziona zostaje młoda dziewczyna; ofiara gwałtu. Ślady które zostawił sprawca oraz zaaranżowana przez niego sceneria jest bardzo nietypowa. Co więcej; śledczy odkrywają wkrótce, że sprawa gwałtu została wcześniej opisana w czasopiśmie kryminalnym. Czy mamy do czynienia z naśladowcą? Kolejna sprawa - podwrocławska wioska, typowa libacja alkoholowa i gospodarz znaleziony z nożem w piersi. Na szczęście śledczy dysponują odciskami sprawcy. Czy ta prosta z pozoru sprawa ma drugie dno?
Komisarz Stasiak i aspirant Przybylska muszą zająć się sprawą młodej dziewczyny której ciało znaleziono na trawniku przed akademikiem. Studentka wypadła z okna na 6 piętrze. W jej pokoju śledczy natykają się na pijanego kolegę dziewczyny ale chłopak nie potrafi powiedzieć co się stało. Śledczy muszą odpowiedzieć na szereg trudnych pytań. Czy śmierć dziewczyny była samobójstwem? A może w sprawę jej śmierci zamieszany jest ktoś jeszcze? W drugiej sprawie śledczy zajmą się ujęciem pedofila który grasuje na czatach internetowych odwiedzanych przez dzieciaki. Czy zboczeniec wpadnie w ich ręce?
Podkomisarz Wach i aspirant Walczak prowadzą dochodzenie w sprawie ponurego znaleziska. W lesie niedaleko Wrocławia leśniczy natknął się na zapalony znicz. Gdy zaczął dokładniej sprawdzać to miejsce, odkrył z przerażeniem, że w ziemi leżą ludzkie zwłoki w znacznym stadium rozkładu. Śledczy ustalają że należą do młodej kobiety zaginionej kilka miesięcy temu, pracownicy jednej z wrocławskich korporacji. Policjanci muszą prześwietlić sprawę jej zaginięcia oraz śmierci. Podejrzenia padają na współpracowników kobiety, ale sytuacja mocno się komplikuje. Tymczasem Wach i Walczak zostają wezwani do pilnej akcji. Dyżurny alarmuje przez radio, że ktoś strzela do ludzi na ulicy, ranny zostaje przypadkowo przejeżdżający rowerzysta. Na miejscu sprawcy dodatkowo ostrzeliwują policjantów.
Komisarz Adam Stasiak i aspirant Maria Przybylska zajmują się sprawą zamordowanej 17-letniej dziewczyny, znalezionej w jednym z wrocławskich parków. Wkrótce odkryją, że denatka związana była z ojcem swojej koleżanki, znacznie starszym, szanowanym biznesmenem. Gdy policjantom wydaje się, że są o krok od rozwiązania zagadki na jaw wychodzą zaskakujące fakty. Morderca dziewczyny był znacznie bliżej niż się wydawało… Równolegle Stasiak i Przybylska prowadzą śledztwo dotyczące zagadkowego napadu na sklep jubilerski, podczas którego poważnie ranna została żona właściciela. Aby dopaść sprawcę śledczy muszą się posunąć do kontrowersyjnej prowokacji.
Aspirant Kuba Walczak i podkomisarz Paulina Wach prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa. Nad brzegiem Odry, gdzie poprzedniego dnia kilku młodych ludzi urządziło sobie alkoholową libację, wędkujący mężczyzna odkrył zwłoki nastoletniej dziewczyny. Śledczy muszą odtworzyć wydarzenia feralnego wieczoru i wkrótce w ich ręce wpada pierwszy podejrzany, chłopak zamordowanej dziewczyny. Krok po kroku wychodzi na jaw, co tak naprawdę wydarzyło się nad rzeką. W międzyczasie do śledczych zwraca się policjant z wydziału przestępstw seksualnych. Chodzi o pomoc w ujęciu mężczyzny, który w zaciszu hotelowych pokoi brutalnie gwałci i bije prostytutki. Podkomisarz Wach wpada na dość karkołomny pomysł.
Komisarz Adam Stasiak i aspirant Maria Przybylska prowadzą śledztwo w sprawie włamania do domu zamożnego małżeństwa. Podczas czynności na miejscu zdarzenia są świadkami awantury między małżonkami. Rozżalona i podpita żona jest przekonana, że nie doszłoby do włamania, gdyby nie niewierność jej męża. W trakcie śledztwa na jaw wychodzą pikantne szczegóły z życia małżonków. Czy zaskakujące odkrycia pozwolą śledczym rozwiązać zagadkę? W międzyczasie, dzięki umiejętnościom technika policyjnego, Bolesława Kowalskiego, pojawia się szansa na postęp w nierozwiązanej wcześniej sprawie pedofila. Stasiakowi i Przybylskiej udaje się zlokalizować dewianta. Czy tym razem przestępca także wymknie się śledczym?
Podkomisarz Paulina Wach i aspirant Kuba Walczak zajmują się sprawą porwania nastoletniej córki wrocławskiego przedsiębiorcy. Presja czasu, oraz profesjonalne przygotowanie porwania sprawiają, że jest to jedna z najtrudniejszych spraw z jaką Wach i Walczak musieli zmierzyć się w dotychczasowej karierze. W trakcie śledztwa muszą prześwietlić zarówno życie prywatne jak i działalność zawodową ojca porwanej dziewczyny. Czy to właśnie tam kryje się rozwiązanie zagadki? Wyczerpujące śledztwo i chroniczny brak czasu zaczynają się odbijać na życiu prywatnym Pauliny Wach. Praca policjanta często nie pozostaje bez wpływu na jego najbliższe otoczenie, a Paulinie, jako matce samotnie wychowującej córkę, bywa naprawdę ciężko. Jak poradzi sobie z kłopotami w domu i z córką Agatą w tych trudnych chwilach?
Adam Stasiak i Maria Przybylska zajmują się sprawą zbiegłego więźnia. Powodem jego ucieczki były sprawy rodzinne - matka mężczyzny trafiła do szpitala pobita przez konkubenta. Gdy okazuje się, że konkubent został zamordowany policjanci, podejrzenie pada na zbiega. Śledczy muszą mieć pewność, czy mężczyzna rzeczywiście jest winny. A może mordu dokonał ktoś inny? W tym samym czasie dochodzi do włamania do siedziby fundacji pomagającej dzieciom. Skradziony zostaje drogi sprzęt komputerowy przeznaczony dla podopiecznych. Stasiak i Przybylska zmuszeni są pracować pod presją, bo śledztwu towarzyszy spore medialne zamieszanie. Udaje im się znaleźć sprawcę i to w najmniej oczekiwanym miejscu. Jednak tempo i nawał pracy powodują, że Adam zapomina, że obiecał pomóc sąsiadowi wykupić leki. Kiedy Tadeusz trafia do szpitala, policjant ma wyrzuty sumienia. Zgadza się zaopiekować psem sąsiada.
Podkomisarz Paulina Wach i aspirant Kuba Walczak dostają trudną sprawę. Ktoś poluje na świadka koronnego w toczącym się procesie słynnego wrocławskiego przestępcy. Próbuje go zmusić do wycofania zeznań. Wach i Walczak muszą utrzymać świadka przy życiu, przenieść w bezpieczne miejsce i złapać tych, którzy czyhają na jego życie. Oczywiste tropy prowadzą do gangstera, przeciwko któremu ma zeznawać świadek, ale gangster jest w więzieniu pod ciągłą obserwacją. Kryminalni muszą odkryć, jak bossowi udało mu się namierzyć świadka, w jaki sposób kontaktuje się ze swoimi ludźmi i powstrzymać ich zanim dojdzie do tragedii. Dla Kuby nie mniejsze wyzwanie stanowią kolejne problemy, które w jego życiu pojawiają się za sprawą Izy. Teraz dziewczyna postanowiła przejść do kolejnego etapu w związku - zmienić mężczyznę na swoje podobieństwo. Aspirant Walczak nie zamierza poddać się bez walki.
Nieuczciwy pracownik krematorium handluje biżuterią, która pozostaje po kremacji. Zainteresowanie policji wzbudza, gdy próbuje sprzedać tytanową endoprotezę stawu biodrowego. Kiedy jednak policjanci próbują oddać wdowie niefortunną pamiątkę po mężu, okazuje się, że zguba nie mogła należeć do denata. Stasiak i Przybylska próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, kto tak naprawdę został skremowany i gdzie podziewa się mąż nieboszczyk? Maria musi zmierzyć się z jeszcze jednym pytaniem, które okaże się dla niej dość kłopotliwe. Jako że skończyła historię sztuki, jej matka, która hobbystycznie maluje, chce by Maria spojrzała krytycznie na jej obrazy i powiedziała co o nich myśli. Maria, nie chcąc sprawić mamie przykrości chwali obrazy, choć tak naprawdę jej się nie podobają. Policjantka zupełnie nie podejrzewa, dlaczego akurat teraz matka poprosiła o ocenę swoich prac.
Paulina Wach i Kuba Walczak muszą rozwiązać zagadkę znalezionych w jednym z wrocławskich barów zwłok mężczyzny o nieznanej tożsamości. Ślady pobicia jak i zeznania pracowników baru wskazują, że zamordowany - od pewnego czasu stały bywalec baru - mógł paść ofiarą znanego lichwiarza, próżno czekającego na zwrot pożyczonych pieniędzy. Ten przyznaje, że z denatem łączyły go interesy, zaprzecza jednak zdecydowanie jakoby miał coś wspólnego ze śmiercią mężczyzny. Wkrótce policjanci dowiadują się, że zamordowany kilka lat wcześniej był oskarżony o gwałt na młodej dziewczynie… Czy można ten fakt połączyć z zabójstwem w barze? W międzyczasie Wach i Walczak pomagają pewnemu mężczyźnie, który przyjechał do Wrocławia na swój wieczór kawalerski i wpadł w sidła nieuczciwej kobiety. Czy uratują jego honor i przyszłe małżeństwo? Tymczasem Iza, dziewczyna Kuby, wytrwale nawracająca go na zdrowy tryb życia, wpada na świetny jej zdaniem pomysł wspólnej kolacji ze swoim ojcem. Kuba jest przerażony tempem, w jakim rozwija się ich znajomość… Czy uda mu się wykręcić od zacieśniania rodzinnych więzi?
W podwrocławskim lesie postrzelony pewien mężczyzna który razem z kolegą rekreacyjnie biegał po lesie. Wstępne oględziny sugerują przypadkowy postrzał a za spust pociągnął jeden z polujących w tym czasie myśliwych. Sytuacja zmienia się gdy podczas napadu na sklep monopolowy znaleziony zostaje sztucer z którego postrzelono biegacza. Stasiak i Przybylska muszą dowiedzieć się czy sprawca napadu postrzelił także mężczyznę. Śledztwo prowadzi do zaskakującego finału, w którym okaże się, kto był sprawcą i kto tak naprawdę był celem. Tymczasem Stasiak ma nieoczekiwany problem. Jego sąsiad Tadeusz trafia do szpitala, a w tym czasie Adam ma zająć się jego psem. Pies ucieka jednak podczas spaceru a Stasiak zmuszony jest zorganizować poszukiwania czworonoga. Czas goni, gdyż Tadeusz niebawem opuszcza szpital.
Paulina ma kłopoty wychowawcze z córką. Nastolatka chce pojechać na koncert i okłamuje ją, że pojedzie pod opieką pełnoletniej siostry koleżanki z klasy. Tymczasem w pracy razem z Kubą prowadzi nową sprawę. Na przystanku autobusowym ktoś zostawił podejrzany pakunek. Służby wszczynają alarm, podejrzewa się, że to bomba. Okazuje się jednak, że w torbie są pieniądze które w ramach okupu za porwanego męża zostawiła pewna kobieta. Śledczy zmuszeni są prowadzić śledztwo w kierunku porwania Sytuacja staje się dramatyczna gdy do zrozpaczonej kobiety trafia przesyłka w postaci odciętego palca. Kulisy porwania okazują się zaskakujące.
Spod bloku zostaje uprowadzona 8-letnia dziewczynka, siostrzenica znanego w półświatku złodzieja samochodów. Wkrótce dziecko odnajduje się całe i zdrowe a cała sprawa była sygnałem ostrzegawczym dla jej wujka. Dla Stasiaka i Przybylskiej jasne staje się, że tłem dla porwania jest rywalizacja dwóch konkurujących ze sobą gangów. Czy gangsterom uda się zmusić mężczyznę do współpracy? W finale poznamy rozwiązanie zagadki. Równocześnie policjanci starają się odnaleźć złodzieja, plądrującego piwnice w jednym z bloków. Głównym podejrzanym jest bezrobotny chłopak, opiekujący się swoją babcią. Świadkiem w sprawie jest radny miejski Włodzimierz Budzio. Wszystkie dowody podejrzenia wskazują Adamczuka, jednak policjanci nie mają takiej pewności. Tym czasem w domu Przybylskich panuje nieciekawa atmosfera. Maria popada w konflikt ze swoją siostrą Dagmarą, która wini ją za utajenie prawdy o zwolnieniu z pracy jej męża. Czy Jarek wbije klin między świetnie dogadujące się siostry?
Na policję zgłasza się mocno znerwicowany mężczyzna. Wpadł w spiralę długów, a ścigający go wierzyciela starają się odzyskać należności w nielegalny sposób. Wkrótce policjanci ratują go po próbie samobójczej, choć i tak mężczyzna ląduje w śpiączce w szpitalu. Śledczy zaczynają nabierać podejrzeń, że to nie była próba samobójcza…Komisarz Wach i aspirant Walczak zajmują się także incydentem na tle narodowościowym. Jego ofiarą padł nauczyciel żydowskiego pochodzenia. Policjanci ustalają, czy był to jedynie wybryk sfrustrowanych uczniów, czy sprawa naprawdę ma podtekst rasistowski. A być może kryje się za nią coś jeszcze? W tym samym czasie aspirant Walczak jest nie tylko śledczym, ale i poszkodowanym. Zostaje skradzione jego auto. Walczak jest przekonany, że to zemsta porzuconej kochanki Izy. Bierze sprawę na poważnie, kiedy orientuje się, że dziewczyna nie ma z nią nic wspólnego.
W teatrze na scenie aktor popełnia samobójstwo na oczach widzów. Śledztwo Stasiaka i Przybylskiej wykazuje, że miał trudną sytuację rodzinną. Pojawiają się pytania, czy dramatyczne wydarzenie na pewno było samobójstwem. Podejrzanymi są żona i kochanka aktora. Obie miały osobiste motywy aby go skrzywdzić. Kto jest odpowiedzialny z tragiczną sytuację? W mieście dochodzi do serii zatruć środkiem na potencję. Okazuje się, że poszkodowani przyjmowali go w sposób nieświadomy i niekontrolowany w barze z chińskim jedzeniem. Wszystko było efektem niefortunnej pomyłki, która ujawniła jednak przestępczy proceder na dużą skalę. Siostra zmarłej żony Stasiaka, Pola, usiłuje go wyswatać z własną koleżanką. Kobieta martwi się o policjanta, którego życie wypełnia tylko praca i rozpacz po zmarłej żonie. Czy intryga się uda?
Zostaje zamordowany szef kuchni modnej wrocławskiej restauracji. Ktoś wbił mu nóż w serce. Zabity był kucharzem celebrytą - gwiazdą telewizyjnych programów kulinarnych. Piękny, młody, bogaty, czerpiący pełnymi garściami z życia, a jednocześnie wymagający i surowy w pracy. Ktoś taki musi mieć wielu wrogów. Policjanci rozwiązujący zagadkę jego śmierci nie spodziewali się jednak, że jest ich aż tylu. W trakcie postępowania poznają zarówno prywatne jak i zawodowe tajemnice zmarłego. Tymczasem Paulina Wach przez przypadek odkrywa, że jej nastoletnia córka Agata, w tajemnicy sms-uje ze swoim ojcem. Piotr stara się manipulować Agatą, obwiniając jej matkę winą za rozpad rodziny. Jak zachowa się w tej sytuacji Paulina?
W zamkniętym, chronionym alarmem domu znalezione zostają zwłoki znanego kolekcjonera i antykwariusza. Dodatkowo klucz tkwiący w zamku drzwi wejściowych wyklucza włamanie. Dzięki spostrzegawczości Przybylskiej wychodzi na jaw, że jeden z widocznych na ścianie obrazów prawdopodobnie został podmieniony. Kryminalni rozwiązują zagadkę tajemniczego dzieła, a ich podejrzenia wzbudza daleki znajomy zmarłego. Śledczy muszą odpowiedzieć na pytania czy śmierć kolekcjonera nastąpiła z przyczyn naturalnych i czy sprawa obrazu jest z tym związana. Przybylska w swoje urodziny zaprasza Stasiaka na rodzinnego grilla. Pogodną atmosferę zakłóca szwagier, który chce sprzedać część siedliska pod stację benzynową.
W dyskotece dochodzi do zasztyletowania biznesmena. Śledztwo w pierwszej chwili kieruje się przeciw właścicielowi dyskoteki, prywatnie przyjacielowi zabitego. W kurtce mężczyzny znaleziono narzędzie zbrodni. Szybko okazuje się, że to nie on zabił, bo w czasie gdy przebywał a areszcie ginie kolejny biznesmen, również przyjaciel właściciela dyskoteki. Jasnym jest, że również jego życie jest zagrożone. Paulina i Kuba usiłują odnaleźć zabójcę i ochronić pozostałego przy życiu mężczyznę. Stopniowo dochodzą do odkrycia, że dramatyczne wydarzenia miały swój początek w dzieciństwie ofiar. Tymczasem Walczak jest wciągany w przestępczą intrygę. Odzyskał skradziony samochód dzięki dawnemu koledze Krzyśkowi, który teraz oczekuje przysługi… Zapowiadają się kłopoty!
Komisarz Stasiak i aspirant Przybylska zostają wezwani do włamania. Na miejscu okazuje się, że sprawa jest znacznie poważniejsza: gospodarz domu dostaje smsa z informacją o porwaniu żony i żądaniem okupu. Policjanci sprawnie przygotowują się do przekazania pieniędzy, akcję przerywa jednak dramatyczna informacja: w jednym z wrocławskich parków znaleziono zwłoki porwanej kobiety. W międzyczasie policjanci muszą zająć się kolejną sprawą: młody chłopak, uczestnik mocno zakrapianego wieczoru z kumplami, twierdzi, że został zamknięty w trumnie. Zaczyna się walka z czasem. Tymczasem Marta, koleżanka szwagierki Stasiaka, zagina parol na komisarza. Niezbyt chętny spotkaniu Stasiak ulega jej namowom i zgadza się na wspólną kolację. Jak na jego zachowanie podczas spotkania z atrakcyjną kobietą zareaguje Pola?
Wystraszona striptizerka z klubu go-go zgłasza się na policję. Dziewczyna jest od jakiegoś czasu nękana przez tajemniczego wielbiciela. Ostatnio jednak ataki przybierają na sile i przestają ograniczać się do wulgarnych wiadomości tekstowych. Paulina i Kuba usiłują ustalić tożsamość stalkera. Jednocześnie prowadzą sprawę zajścia w pewnym szpitalu. Zaniepokojona pielęgniarka zawiadomiła policję, że pacjent narkoman umierający na jej oddziale został zaatakowany przez tajemniczą kobietę. Śledczy szybko ustalają, że kobieta jest blisko spokrewniona z pacjentem i wcale nie próbowała zrobić mu krzywdy. Kieruje się zemstą, ale to nie narkoman jest jej celem. Tymczasem były mąż Pauliny Wach bez jej wiedzy kontaktuje się z Agatą. Paulina postanawia odbyć z Piotrem rozmowę w cztery oczy. Dochodzi do spotkania podczas którego mężczyzna prosi aby nie utrudniała mu kontaktów z córką. Choć niechętnie, Wach zgadza się na zacieśnienie ich kontaktów. Czy Piotr sprosta roli ojca?
W jednym z kanałów Odry zostają odnalezione zwłoki listonosza, Tadeusza Dąbkowskiego. Stasiak i Przybylska początkowo podejrzewają napad rabunkowy, jednak wszystko wskazuje na to, że denat był zamieszany w proceder wyłudzania leków. Ujawnione zostają jego powiązanie ze znanym wrocławskim kardiologiem, a ślad prowadzi do pracownika konsulatu Turcji. Czy uda się uniknąć afery o znaczeniu międzynarodowym? Jaka była rola kardiologa i pracownika konsulatu w śmierci listonosza? Jednocześnie do komisarza Stasiaka zgłasza się inspektor Zimny z wydziału wewnętrznego. Ma informację jakoby Edward Kubis, naczelnik Wydziału Kryminalnego zamieszany był w przestępstwo. Na szali stoją podejrzenia Zimnego i lojalność Stasiaka wobec naczelnika. Adam musi podjąć trudną decyzję.
Policjanci łapią biegającego nago po lesie mężczyznę podejrzanego o ekshibicjonizm. Szybko okazuje się, że to właściciel straganu na targowisku, który został ukarany za niepłacenie haraczu. Mężczyzna jednak nie chce zeznawać przeciwko oprawcom. Związku z gangsterami wypierają się zresztą wszyscy straganiarze. Paulina i Kuba próbują rozpracować gang, urządzają prowokację. Śledczy zostają też zaangażowani w poszukiwania starszej kobiety chorej na Alzhaimera. Coś co początkowo wydaje się zwykłym zaginięciem, naprowadza ich na trop wyrafinowanej próby zabójstwa. Równolegle Kuba próbuje uwolnić się spod wpływów dawnego znajomego związanego ze światkiem przestępczym. W tym celu podejmuje ryzykowną grę.
Na moście nad rzeką dochodzi do wypadku. Samochód wpada do rzeki i ginie kierowca samochodu. Pasażerkę ratuje wędkarz łowiący ryby w okolicy. Pierwsze ustalenia wskazują na brawurę kierowcy, ale szybko okazuje się, że był on powiązany z półświatkiem a do tego uczestniczył niedawno w bójce. Może więc to zemsta? W toku śledztwa Komisarz Adam Stasiak i Aspirant Maria Przybylska odkrywają, że prawda jest o wiele bardziej dramatyczna. Rozwiązanie zagadki okazuje się dość ponure. Tymczasem do Adama Stasiaka przychodzi Pola. Została uderzona przez swojego partnera. Stasiak postanawia porozmawiać z mężczyzną i dowiaduje się, że przyczyną incydentu była zazdrość. Mężczyzna nie mógł znieść sytuacji, że Pola jest zakochana w kimś innym. Adam jest w szoku, kiedy poznaje szczegóły.
Na policję zgłasza się mężczyzna – czuje się oszukany przez lekarza, który wziął łapówkę za zabieg ale go nie wykonał. Podkomisarz Paulina Wach i aspirant Kuba Walczak przygotowują prowokację wobec skorumpowanego lekarza. W trakcie akcji odkrywają, że podejrzany lekarz jest zamieszany w większą aferę – słyszą jak zobowiązał się wobec tajemniczych rozmówców, że w trakcie operacji uśmierci jednego ze swoich pacjentów, znanego polityka. Policjanci muszą go powstrzymać, zanim wykona śmiertelne cięcie. Odkrywają też motywy, którymi kieruje się lekarz. Okazuje się, że nie tylko chory polityk jest w niebezpieczeństwie. W życiu prywatnym Pauliny także wiele się dzieje. Ponownie pojawia się ojciec Agaty. Twierdzi, że nie mógł zabrać córki na obiecany wyjazd, bo padł ofiarą wypadku. Kuba sprawdza dla Pauliny czy Piotr mówi prawdę czy to tylko zmyślona historyjka…
Na ulicy leży pijany, nieprzytomny mężczyzna. Wszystko wskazuje, że jest ofiarą napaści. Policjanci ustalają, że poszkodowany jest sąsiadem starszego mężczyzny, który wyprawiał akurat przyjęcie dla dwójki swoich przyjaciół. Niestety stan mężczyzny pogarsza się i wkrótce umiera. Przyczyną zgonu nie są jednak jego obrażenia tylko ciężkie zatrucie metanolem. Sprawa nabiera tempa gdy okazuje się, że trzech starszych panów jest emerytowanymi funkcjonariuszami bezpieki a skażony alkohol pochodził od nich. Czy denat znalazł się na celowniku dawnych SB-ków? A może ofiarą miał być zupełnie ktoś inny? Równolegle komisarz Stasiak i aspirant Przybylska angażują się w sprawę rodziny dotkniętej przemocą domową. Zastraszona żona i kilkuletni syn są terroryzowani przez brutalnego ojca jednak odmawiają składania wyjaśnień. Przełamanie ich milczenia przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie… Tymczasem Stasiak ponownie spotyka się ze swoją szwagierką. Pola prosi go, by nie angażował się w jej prywatne problemy z agresywnym partnerem. Adam ukrywa przed nią, że jest już po gwałtownej rozmowie z mężczyzną.
Policjanci z wydziału kryminalnego zostają wezwani nad jezioro, na którym doszło do tragedii. Poprzedniego wieczoru małżeństwo o bardzo długim stażu w rocznicę ślubu wypłynęło na przejażdżkę łódką. Nad ranem w łodzi znaleziono rannego męża, a żona przepadła. Mąż przyznaje, że wieczorem pił i na łódce urwał mu się film. Podkomisarz Wach i aspirant Walczak podejrzewają, że mężczyzna próbował zabić żonę w afekcie, ale jak to udowodnić, jeżeli brakuje świadków, a obydwoje małżonkowie twierdzą, że nie pamiętają wszystkich wydarzeń feralnego wieczoru? Tymczasem Kuba odbiera wiadomość od swojego szemranego znajomego z przeszłości- Krzyśka, który chce by dla niego wykradł z policyjnych akt kartotekę pewnego człowieka. Grozi, że jeśli Kuba nie wykona zadania, on podrzuci innym policjantom dowody na to, że Walczak jest sprzedajnym gliną.
Stasiak ma coraz więcej podejrzeń wobec Kubisa w związku z jego niejasnym udziałem w sprawie rzekomo samobójczej śmierci gwałciciela jego córki. Tymczasem w lesie zostają odnalezione spalone zwłoki kobiety. Przyczyna jej śmierci wydaje się mieć związek z zatargiem z właścicielem kamienicy, w której mieszkała. Kamienicznik starał się pozbyć mieszkańców, a kobieta była główną prowodyrką oporu. Intensywne śledztwo ujawnia jednak niespodziewane okoliczności śmierci kobiety. Maria, która jest wielką miłośniczką zwierząt, walczy o życie swojej ukochanej kozy, Meli. Wezwany weterynarz zjawia się zbyt późno.
W modnym fitness klubie zostaje znalezione ciało młodego trenera. Śledztwo wykazuje, że zabity zajmował się również sprzedażą odżywek i suplementów. To biznes o wielkich obrotach, konkurencja olbrzymia, dlatego aby rozwiązać zagadkę Kuba Walczak i Paulina Wach muszą znaleźć odpowiedź na pytanie, komu zależało na jego śmierci. Wśród wielu osób chcących zaszkodzić trenerowi jest także znany polski olimpijczyk… Czy on okaże się zabójcą? Tymczasem do Kuby, jeden dzień wcześniej niż się umawiała, przyjeżdża z Niemiec dawno nie widziana matka. Pomyłkowo bierze Paulinę Wach za narzeczoną syna, a Kuba nie prostuje jej pomyłki. Co z tego wyniknie?
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…