Pewnego razu... w Hollywood 7.1

Podstarzały aktor telewizyjny Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) i jego kaskader dubler Cliff Booth (Brad Pitt) chcą osiągnąć sukces w branży filmowej podczas lata morderstw dokonanych przez bandę Charlesa Mansona w 1969 roku w Los Angeles.

Ciekawostki

Obsada i ekipa

Okoliczności

  • Tytuł jest hołdem dla Sergio Leone, który wyreżyserował zarówno Pewnego razu na Dzikim Zachodzie (1968), jak i Dawno temu w Ameryce (1984). Quentin Tarantino wymienił Leone jako jednego z jego ulubionych twórców filmowych, który miał wpływ na jego karierę.
  • Gdy Sharon Tate wychodzi po przyjęciu do restauracji El Coyote na kolację, ona i Jay Sebring rozmawiają o premierze filmu, który zobaczą w Beverly Blvd. w kinie erotycznym. „Mają premiery brudnych filmów?” pyta Sharon. Budynek, o którym mowa, to Eros, ówczesny prawdziwy teatr dla dorosłych. Nadal istnieje, choć jest to obecnie kino repertuarowe The New Beverly, którego właścicielem jest Quentin Tarantino.
  • Margot Robbie, która gra Sharon Tate, nosi prawdziwą biżuterię Sharon. Debra, siostra Sharon, podarowała tą biżuterię Margot.
  • Cadillac pokazany w tym filmie należy do Michaela Madsena.
  • Film pierwotnie miał powstać dla firmy The Weinstein Company. Jednak po zarzutach o molestowanie seksualne wiceprzewodniczącego studia, Harvey Weinstein, zdecydowano o zmianie miejsca powstania filmu. W wyścigu brały udział takie studia jak Warner Bros., Universal, Sony czy Paramount. Ostatecznie wybrano studio Sony.

Pozostałe

  • Okres zdjęciowy trwał od 18 czerwca do 1 listopada 2018 roku.