Centurion 6.7

Jest rok 117 naszej ery. Legiony Cesarstwa Rzymskiego mieczem i krwią budują chwałę Imperium. Pod ich panowaniem znajduje się ogromna część Europy. Także Brytania uległa rzymskim wojownikom. Jednak jej północne rubieże pozostają pod władaniem lokalnych plemion, które dają najeźdźcy krwawy odpór. Niezależność ziem leżących na północ od Muru Hadriana jest solą w oku władz Imperium. Powtarzające się śmiałe ataki na rzymskie forty drażnią dumę rzymskich dowódców i wyczerpują ich cierpliwość. IX Legion pod wodzą nieustraszonego generała Virilusa otrzymuje rozkaz przekroczenia Muru i rozniesienia na ostrzach mieczy wszystkich, którzy nie godzą się z nową władzą. Jednak nikt nie wie, co czeka po drugiej stronie. Wkrótce rzeczywistość okaże się okrutniejsza niż najczarniejsze proroctwa.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Neil Marshall 7.5
Phil Booth (asystent) -
Harriet Worth (asystent) -
Sarah Hood (asystent) -
Hannah Brown (asystent) -
Tamara King (asystent) (dodatkowy) -
Susie Lee (asystent) (dodatkowy) -
Ian D. Fleming (reżyser drugiej ekipy) -
Simon .J. Aguirre (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
Dan Winch (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
Laura Hulmes (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
Guy Campbell (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
John William Turner (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
Scenariusz
Średnia
Neil Marshall 7.5
Producenci
Średnia
Christian Colson
producent
-
Robert Jones producent -
Ivana Mackinnon współproducent -
Diarmuid McKeown współproducent -
Andy Stebbing kierownik produkcji -
Cass Marks kierownik produkcji -
Duncan Broadfoot kierownik produkcji -
Duncan Muggoch kierownik produkcji (druga ekipa) -
Sarah Wheale kierownik produkcji (druga ekipa) -
Polly Duval nadzorca postprodukcji -
Eve Swannell koordynator produkcji -
Simon Mills koordynator produkcji (asystent) -
Aktorzy
Średnia
Michael Fassbender
Quintus Dias, centurion
7.4
Dominic West
Gen. Titus Virilus
7.3
Olga Kurylenko
Etain
7.4
Noel Clarke
Macros
6.0
Liam Cunningham
Brick
7.5
David Morrissey
Bothos
7.5
Riz Ahmed
Tarak
6.0
JJ Feild
Thax
8.0
Dimitri Leonidas
Leonidas
-
Imogen Poots
Arianne
6.8
Lee Ross Septus -
Paul Freeman
Namiestnik Agrykoli
-
Dave Legeno
Vortix
7.0
Rachael Stirling
Druzilla
-
Ulrich Thomsen
Gorlacon
7.0
Andreas Wisniewski
Gratus, dowódca
-
Axelle Carolyn
Aeron
5.0
Dhaffer L'Abidine
Mężczyzna siłujący się na rękę
-
Simon Chadwick Posłaniec z Carlisle -
Ryan Atkinson Syn Gorlakona -
Jake Maskall Rzymski oficer z Argos -
Eoin Macken
Achivir
-
Dermot Keaney
Piktyjski łowca
-
Dylan Brown
Rzymski strażnik
-
Michael Carter Gen. Antoninus -
Tom Mannion Gen. Tesio -
Peter Guinness
Gen. Cassius
-
Zdjęcia
Średnia
Sam McCurdy 9.0
Balazs Bolygo (kierownik zdjęć drugoplanowych) -
John Marzano
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
8.0
Sergio Bernuzzi (główna pomoc techniczna) -
Steve Manningham (dodatkowy) (pomoc techniczna) -
Warwick Drucker (pomoc techniczna) (druga ekipa) -
Kompozytorzy
Średnia
Ilan Eshkeri 6.0
Kostiumy
Średnia
Keith Madden -
Janine Marr (nadzorca kostiumów) -
Gabrielle Spanswick (nadzorca kostiumów) (Londyn) -
Montaż
Średnia
Chris Gill 6.0
Charakteryzacja
Średnia
Paul Hyett projektant efektów specjalnych makijażu 8.0
Tahira Herold projektant makijażu -
Orlando Bassi perukarz -
Monica MacDonald charakteryzator (asystent) -
Caroline Silk charakteryzator (druga ekipa) -
Scenografia
Średnia
Simon Bowles scenograf 7.0
Andy Thomson dyrektor artystyczny -
Zoe Smith dekorator wnętrz -
Jono Moles główny architekt -
Barnaby Papworth główny architekt -
Graham Mitchell stolarz -
Caradoc Rouse stolarz -
Alex Wells stolarz -
Dave Wells stolarz -
Jaeson Finn scenopis obrazkowy -
Alan Payne projektant graficzny -
Adam McCreight główny rekwizytor (asystent) -
Dźwięk
Średnia
Peter Burgis imitator dźwięku -
Jason Swanscott imitator dźwięku -
Paul Schwartz mikrofoniarz -
Efekty specjalne
Średnia
Chris Reynolds nadzorca efektów specjalnych 7.0
Pozostała Ekipa
Średnia
Debbie McWilliams dobór obsady -
Craig Barwick księgowy produkcji -
Fredrik Averpil nadzorca efektów wizualnych -
Jacob Otterström nadzorca efektów wizualnych -
Andreas Hylander efekty wizualne -
Daniel Nielsen efekty wizualne -
Steve Mercer montaż efektów wizualnych -
Sean Wheelan producent efektów wizualnych -
Paul Herbert
koordynator kaskaderów
-
Richard Bradshaw
kaskader
6.0
James Grogan
kaskader dublujący: David Morrissey
6.0
Paul Kennington
kaskader dublujący
-
Jo McLaren kaskader dublujący: Olga Kurylenko -
Buster Reeves
kaskader
-
Mens-Sana Tamakloe
kaskader dublujący: Noel Clarke
6.0
Andy Bennett
kaskader
-
Rob Cooper kaskader -
James Embree
kaskader
-
Rick English
kaskader
-
Bradley Farmer kaskader -
Jason Hunjan kaskader 6.0
Nick McKinless
kaskader
6.0
Andy Merchant kaskader -
Justin Pearson
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Andy Pilgrim
kaskader
-
Gordon Seed
kaskader
-
Marcus Shakesheff
kaskader
-
Matt Sherren kaskader (niewymieniony w czołówce) -
John Street kaskader -
Roy Taylor kaskader -
Sam Barnes kamerzysta (asystent) (druga ekipa) -
Tim Battersby kamerzysta (asystent) (dodatkowy) -
Jon Best mistrz oświetlenia -
Splürge Blürgi operator kamery (druga ekipa) -
Trevor Chaisty elektryk -
Daniel Edwards prowadzący ostrość -
Jon Garwes kamerzysta (asystent) -
Rodrigo Gutierrez operator kamery -
Jamie Hicks operator kamery -
Phil Humphries kamerzysta (asystent) -
Stefan R. Krzysiak kamerzysta (asystent) -
Jay Maidment fotosista -
Tobias Marshall kamerzysta (asystent) (druga ekipa) -
Bob Milton elektryk -
Paul Snell kamerzysta (asystent) -
Ryan Taggart kamerzysta (asystent) -
Andrew Taylor oświetlenie -
Gareth Williams elektryk -
Nick Chopping kaskader -
Mark Mottram kaskader dublujący: JJ Feild -