FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Powroty do dzieciństwa [poszukuję] 12
nevaik

Witam , przygotowuje prezentację maturalną mój temat brzmi "Literackie i filmowe powroty do dzieciństwa. Rozwiń temat w oparciu o wybrane przykłady"

Wybrałem już film pt. "Pręgi"

Otóż poszukuję filmu który odniesie sie do tego tematu. Poszukuję filmu w którym powroty do dzieciństwa będą takie że powrót jest czymś poztywnym a nie tak jak w przypadku filmu "Pręgi" negatywne.

simian_raticus

W żłobku trudniejsze tematy wymyślali Niemowitom Gadomy!

Redox

Jeszcze "Elizabethtown", ale polecam jednak wybrać "Powrót Garden State" do prezentacji, bo mimo wszystko o klasę lepsze.

nevaik

Oglądałem Erratum i Powrót do Garden State i nie pasuje mi raczej wolałbym taki motyw że dorosły już człowiek przypomina sobie dzieciństwo.Myślałem też nad http://fdb.pl/film/164-forrest-gump dobry wybór?

ember

Możesz spróbować jeszcze z filmem "Zakochany głupiec" z Craigiem, choć nie jest to pozycja wybitna. Dorosły bohater przypomina sobie swoją młodość. Jest tu sporo o starciu beztroskiej młodości ze śmiercią, ale nie odebrałam tego jako czegoś całkowicie negatywnego. Może się nada. Chociaż Forrest to chyba dobry wybór, sama bym go pewnie wybrała.

Rozumiem że matura w maju? Ja też, powodzenia :)

nevaik

Zakochany głupiec ciekawy film ale dość niestostowny. Mam w szkole takie nauczycielki że jakby zobaczyły pierś w filmie to zaraz by była afera i biadolenie, ale dzieki będę szukał dalej. piona

ember

To powinnam się cieszyć, że u mnie większość nauczycielek jest bardziej wyrozumiała :) Może faktycznie weź Forresta. "Kino paradiso" świetnie pasuje, tylko też są erotyczne sceny, zresztą zobacz sam czy do przyjęcia czy nie: http://www.imdb.com/title/tt0095765/parentalguide

Beznickowy

Tematy literackie na maturę ustną to kompletna pomyłka. Albo są takie, że ciężko znaleźć dobre przykłady, albo są takie których zakres jest tak ogromny, że nie idzie zmieścić tego w jednej prezentacji. Ja wybrałem temat językowy o anglicyzmach i nie było żadnego problemu z przykładami. Oczywiście, tematem językowym trudno zmaksować ustny egzamin, bo jest on nudny. Ale dzięki temu, też nie da się oblać, bo nie pytają o wiedzę z lektur :)

W ogóle, matura to bzdura. Nie czytajcie lektur (poza paroma ciekawymi tytułami), na pisemnej weźcie temat wypracowania, w którym nie trzeba się odwoływać do całości lektur. Bo jak trzeba się odwoływać do całej lektury, to łatwiej popełnić błąd kardynalny.

Licealne czasy… ach

nevaik

Wybrałem Kino paradiso idealnie pasuje dzieki ember :)
btw dzieki wszystkim za te filmy.

Flames23

> nevaik o 2012-04-12 20:33 napisał:
> Wybrałem Kino paradiso idealnie pasuje dzieki ember :)

Nie ma za co :)))

Proszę czekać…