HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Iga Świątek 16
Chemas

Dawno nie było tematu sportowego, to zakładam.
Mistrzostwo świata, jest w półfinale Francuskiego Open, czyli w Wielkim Szlemie. Idzie jak burza. Jak sądzicie? Spali się jak Radwańska, czy pociągnie temat na całkowitą czołówkę?

Sweet_Foxy

@Chemas Przyglądam się Idze już od dawna i myślę, że to wielki talent. Trudno powiedzieć, jak jutrzejszy mecz, bo Podoroska gra znakomicie, a w sporcie wszystko się może zdarzyć. :-) Argentynka zrobiła na mnie wrażenie – zaczęła od kwalifikacji, a jest w półfinale. Widziałam, jak grała ze Svitoliną. To poważna rywalka. Trudno będzie z nią wygrać.

Ale i tak Świątek dokonała wielkiej rzeczy. A w porównaniu z poprzednim rokiem to są naprawdę ogromne postępy. W deblu też jest w półfinale. :-)

Chemas

@Sweet_Foxy nie siedzę aż tak w tenisie :) Na pewno jest to wielki talent. Myślę, że jak się wyłączy od tej burzy medialnej, która jakby nie było jest wokół niej, może być dobrze. Ale nawet jak odpadnie w półfinale, to i tak będę jej kibicował.
O deblu wiem, oglądałem zaznaczam :), a rzadko oglądam tenis.

Sweet_Foxy

@Chemas Wspaniała dziewczyna! :-)

Chemas

@Sweet_Foxy :) Zgadza się. Już przeszła do legendy, a kto wie co będzie dalej.
PS W sumie to czekałem na ten wpis, bo nie mogę sobie odpowiedzieć :)

Sweet_Foxy

@Chemas Szkoda, że nie wygrała Kvitova. Po pierwsze, bardzo ją lubię, a po drugie, łatwiej z nią grać. :-)

Chemas

@Sweet_Foxy no i zaczyna się. Zobaczymy jak będzie. Już i tak przeszła do legendy dziewczyna. Pełen szacunek.

Sweet_Foxy

@Chemas Trzeba się cieszyć z tego, co osiągnęła. A jeśli się uda więcej, to będzie kolejna miła niespodzianka. Sądziłam, że – niestety – zatrzyma ją Simona Halep, a dziś Iga jest w finale szlema. :-) Tak czy owak dziewczyna ciężko zapracowała na swój sukces, a do niedawna miała jeszcze na głowie szkołę, którą robiła przecież w normalnym trybie, i oceny miała takie, o których większość może tylko pomarzyć. :-)

Chemas

@Sweet_Foxy HA!
Ktoś wątpił?
Żartuje oczywiście :) Ale mam łzy w oczach.
Ogólnie w pierwszym secie ciężko było, ale w drugim się rozkręciła :)

Sweet_Foxy

@Chemas Zrobiła to! :-) Fantastyczna dziewczyna!

EDIT: Życzyłam z całego serca wygranej, ale ja się staram nie nakręcać.

A komu kibicujesz jutro?

Chemas

@Sweet_Foxy Już mnie wczoraj nie było, odpisuję teraz.
Nadalowi rzecz jasna, nie lubię jakoś Djokovica.
Co do Igi, poczytałem sobie ostatnio w internecie o hejtach na Radwańską. Niektórzy ludzie to naprawdę debile. Dzisiaj usłyszałem wypowiedź Igi, że bardzo jej daleko do bycia najlepszą tenisistką polską i że dla niej Radwańska pozostaje w ogólnym całokształcie na razie najlepsza.
Rozbraja mnie skromność tej dziewczyny, to nawet w wypowiedziach widać.

Sweet_Foxy

@Chemas Dobrze, że jest skromna. :-) Jest bardzo dojrzała, myślę, że nie przewróci jej się w głowie.

Nie ma co hejtować Radwańskiej – to inna osoba, zrobiła tyle, ile mogła. Była bardzo pracowita i systematyczna, grała gdzie się dało, i zbierała dzięki temu punkty do rankingu. Ale była słaba fizycznie, a tenis to naprawdę ciężka praca. Generalnie dla tenisistów ranking nie jest tak ważny, jak puchary zdobyte na Wielkim Szlemie. Tego się Adze nie udało. Ale podoba mi się w niej to, że gdy jej nie wyszło, nie zwalała winy na kogoś czy na warunki, nie marudziła, że nie ma gdzie trenować, nie obrażała dziennikarzy jak pewien polski tenisista, który przedwcześnie uwierzył, że jest wielką gwiazdą.

Lubię zarówno Nadala, jak i Djokera. Z każdego wyniku będę się cieszyć, zwłaszcza że Nadal już się nawygrywał w Paryżu. :-)

Nawiasem mówiąc, Djoković pogratulował Idze, a Nadal nie. :-P Zresztą prawda jest taka, że z aktywnych tenisistów/tenisistek niewielu się zdobyło na publiczne gratulacje. Bardzo mi się spodobała ciepła wypowiedź Uli Radwańskiej, wygląda na to, że szczerze się ucieszyła z sukcesu koleżanki. :-)

Chemas

@Sweet_Foxy Cóż, jak pisałem, nigdy wcześniej nie "siedziałem" w tenisie, ale tak to jest właśnie. Teraz się zainteresowałem. Masz wiele racji.

Sweet_Foxy

@Chemas Ja się interesuję tenisem od kilku lat (może z 7), ale ekspertką – broń Boże – nie jestem. :-)

Chemas

@Sweet_Foxy mam paru znajomych, którzy aktywnie grają w tenisa ziemnego, przynajmniej grali jak było można :) I oni się znają, bo rozumieją specyfikę sportu.

Sweet_Foxy

@Chemas Oj, dziś nie było co oglądać. :-) Djoko jak nie on. Nadal nie miał zbyt wiele do roboty.

Chemas

@Sweet_Foxy zgadza się. Zerkałem trochę i masz rację
Ciekaw jestem kiedy dziennikarzom znudzi się ciągłe gadanie o Idze, oby dziewczynie do głowy nie uderzyło ;)

Proszę czekać…