Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Fotki 25
Lemiur

Komu przeszkadzają fotki osób, że pousuwał nawet te w domenie pulicznej (jak choćby dodana przeze mnie fotografia Chopina)? Teraz straszą te szkaradne grafiki udające osoby…

Chemas

@Lemiur Cześć
A dodawałeś nie dawno? Z wymaganą licencją i autorem i źródłem?

Lemiur

@Chemas Prawdopodobnie we wrześniu 2020. Ale ta fotografia ma około 170 lat więc prawa do niej dawno wygasły…Sorry ale na te urwane łby ciężko się patrzy. Proponuję zmienić estetykę na jakąś mniej makabryczną :-)

Grzegorz_Derebecki

@Lemiur ponad miesiąc temu wprowadziliśmy zmiany w dodawaniu portretów. Kolejnym etapem jest ukrycie wszystkich portretów bez licencji. Niestety ale zgłaszali się do nas właściciele praw autorskich z żądaniem zapłaty za udostępnione zdjęcia przez naszych użytkowników. Wprowadziliśmy szereg udogodnień by zdjęcia z licencja Creative Commons dodawało się jak najłatwiej. Myślimy nad kolejnymi ułatwieniami by jak najszybciej uzupełnić bazę zdjęciami.

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje jak najlepiej poradzić sobie z tą sytuacją.

Chemas

@Lemiur Trzeba dodać licencję i Źródło, niestety, ale takie są wymogi. Trzeba było pousuwać zdjęcia niestety, bo są ju.ż problemy z tego tytułu. Dodaj spowrotem tego Chopina, jak jest w domenie publicznej, nie będzie problemu.

Grzegorz_Derebecki

@Lemiur może jakiś konkurs na domyślny avatar osoby bez zdjęcia? :)

Lemiur

@Grzegorz_Derebecki Podejmuję wyzwanie; postaram się przesłać kilka propozycji…

Chemas

@Grzegorz_Derebecki myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby utworzenie specjalnego wątku, w którym użytkownicy zgłaszaliby brakujące portrety.
@Lemiur jak tylko będziesz miał dodane zdjęcie, wal do mnie na PW, szybko sprawdzę i zaakceptuję :)

Lemiur

@Grzegorz_Derebecki Słowo się rzekło i oto przedstawiam Wam moje propozycje grafik zastępujących brakujące fotki filmów/osób…Kierowałem się następującymi koncepcjami:
1. Bardziej przyjemne dla oka (niż obecne szare grafiki)
2. Kolorystyka nawiązuje do kolorystyki tego portalu (stąd biel, czerń i pomarańcz) + efekt prześwietlonego filmu
3. Wszystkie grafiki wykonałem sam (moja robota)
4. Wykorzystałem elementy na wolnej licencji (nikt się nie może do tego przyczepić)
5. Grafiki do filmów (na górze) ponumerowane od 1 do 11 (w prawym dolnym rogu)
6. Grafiki do filmowców (na dole) ponumerowane od A do P (w prawym dolnym rogu)
7. Możliwe modyfikacje
Zapraszam do klikania i opinii:

http://ciemnoscisze.great-site.net/

Grzegorz_Derebecki

@Lemiur Dzięki za przygotowane propozycje wykonałeś kawał dobrej roboty. Moje uwagi.

- wydaje mi się, że placeholdery nie powinny być takie kontrastowe zauważ, że używamy ich w wielu miejscach i jak beda takie żywe kolory to będą one przytłaczały te osoby które faktycznie mają zdjęcia.
- warto je potestować np na stronie filmu gdzie obrazek jest bardzo mały https://share.getcloudapp.com/E0uA5JPn
- przy mniejszych wymiarach zginie nam sporo informacji albo mogą być nieczytelne.

Proponowałbym mimo wszystko: Zachować kolorystykę obecnych i nie robić ich zbyt skomplikowanych może udało by się coś wymyślić innego zamiast tego ludka w środku może bardziej ludek przypominający aktora?

Lemiur

@Grzegorz_Derebecki Ludzik jak ludzik, można go dowolnie modyfikować, ale poważnie podobają Ci się te szarzyzny? Mnie się wydaje, że właśnie to jest odpychające bo szarzyzna kojarzy mi się z ubóstwem, bylejakością i nudą…natomiast czerń i biel jest zawsze szlachetna…Nie lepiej byłoby dać czarne tło i białego ludzika jak masz te ikonki społecznościowe na dole strony? Zastanów się nad tym…

Grzegorz_Derebecki

@Lemiur Placeholdery (obrazki które mają pojawiać się jak nie ma normalnego obrazka) mają z reguły być dość dyskretne i nie dominować nad tymi dodanymi. Dlatego celowo wybrałem szary kolor. Tak naprawdę najlepiej jest uzupełnić jak najwiecej zdjęć to wtedy będzie mniej widać tych szarych. Myśle, że grafikę w środku można zmienić na coś bardziej związanego z aktorstwem. Mimo wszystko nie chciałbym tu robić rewolucji a ewolucje.

Tutaj cały zbiór placeholderów jakie są używane

https://share.getcloudapp.com/JruDkQ9k

Lemiur

@Grzegorz_Derebecki Skoro tak chcesz, to ja nie mam więcej pytań…natomiast możnaby przynajmniej doszyć głowę temu nieszczęśnikowi jakby kto chciał aby nie kojarzyło się to z tak zwanym kinem "Gore" :-)

Elizabeth_Linton

@Lemiur Właśnie zauważyłam co się stało. Chopin powinien zostać, zdaje się że prawa autorskie do takich starych obrazów dawno już wygasły.

Grzegorz_Derebecki

@Elizabeth_Linton Na pewno sporo fotek powinno zostać. Niestety za pomocą samych metdanych ciężko było rozróżnić które można zostawić a które nie więc zostały tylko te które jakaś licencje mają przypisaną. Jak masz jakiś pomysł jak można wybrać te, którym prawa wygasły to mogę cześć zdjęć przywrócić.

Elizabeth_Linton

@Grzegorz_Derebecki Może powiązać jakoś z datą urodzenia albo śmierci?

Sweet_Foxy

@Grzegorz_Derebecki dyskretne były wcześniej, teraz to się właśnie bardzo w oczy rzuca. XD

Grzegorz_Derebecki

@Sweet_Foxy bo np urodziny pokazywaliśmy tylko dla tych co mają zdjęcia. Teraz jednak nie mogłem tego tak ograniczać. Codziennie przybywa sporo nowych zdjęć na szczęście. Muszę jeszcze pomyśleć jak przyspieszyć ten proces dodawania.

Chemas

@Elizabeth_Linton
Jest częściowo powiązane właśnie, co do Chopina, to problem nie polegał w samym zdjęciu, tylko braku dopisania domeny publicznej, tak ja to widzę.
Grzegorz ma rację, bo wcześniej postawiliśmy na stopniowe podmienianie zdjęć lub dodawanie licencji do już istniejących, ale to proces, który trwa, tymczasem co jakiś czas ktoś żądny kasy się odzywa i jest problem. Z automatu nie da się zrobić takiej selekcji.
Do wszystkich więc, trzeba wziąć się do roboty i dodawać zdjęcia i tyle w temacie. No i oczywiście też weryfikować :)
@Sweet_Foxy może i dobrze, że się rzuca w oczy :) Trzeba więc uzupełnić :)

Sweet_Foxy

@Chemas zanim się doda zdjęcia, a wiele się nie doda wcale, to będą straszyć te ludziki. Ubogo to wygląda po prostu. :-/

Chemas

@Sweet_Foxy wiem, a jeszcze po powiększeniu tym bardziej.

Asmodeusz

to teraz pozostanie Sporooooooooo pustych miejsc w zdjęciach

Chemas

@Asmodeusz Trzeba dodawać, ja dzisiaj od kiedy jestem w necie nic innego nie robię
A zapewniam, że z większością nazwisk, nawet tych mniej znanych nie ma problemu

mala_madi

@Grzegorz_Derebecki Gdzie zgłaszać źle dodane portrety? Ten pan na zdjęciu to nie jest Will Patton https://fdb.pl/osoba/3319-will-patton-i

Grzegorz_Derebecki

@mala_madi tak samo jak się dodaje zdjęcia. Pod portretem jest przycisk zaktualizuj te stronę (na telefonie znajdziesz to na samym dole strony). Poźniej wybierasz portret (zmień lub usuń) wybierasz usuń i wypełniasz wymagane pola formularza.

Chemas

Zostało zaktualizowane, nie ma miejsca do zgłaszanie tego typu błędów, jak jakiś dostrzeżesz, a nie chce ci się samej poprawiać, zgłoś na przykład mi, a poprawię na pewno :)
PS Jest to ewidentnie moja wina, ale została naprawiona i na prawdę jak wyłapiesz takie rodzynki, to zgłaszaj na przykład mi, poprawię :)

Proszę czekać…