FDB.PL 1103 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Tatuaż a praca 1
veantt

Tatuaże są obecnie bardzo powszechne, są częścią współczesnego życia. Może je mieć dosłownie każdy – od kosmetyczki, kasjerki do lekarza, czy prawnika. A więc, czy posiadanie tatuaży jest w tych czasach problemem dla naszego szefa?

Napewno coraz bardziej widać otwartość na tatuaże w branży beauty, czy gastronomii. Raczej nikogo już nie dziwi widok wydziaranego barmana, czy kosmetyczki. Coraz częściej widać także wytatuowane osoby do obsługi klienta – w kawiarniach, czy cukierniach. Oznacza to, że pracodawcy coraz mniej zwracają uwagę, czy ktoś ma tatuaże, czy nie.

Wszystko tak naprawdę zależy od człowieka oraz od charakteru miejsca pracy. Dajmy na to – w wykwintnej restauracji pracodawca bardzo zwraca uwagę na aparycję kelnerów, aby wyglądali prosto i elegancko, dlatego możliwe jest, że konieczne będzie zakrycie tatuaży. Oczywiście nie wszystkie da się zakryć, jak na przykład dłonie, twarz. W takim wypadku może być problem ze znalezieniem pracy w miejscu gdzie jest dużo kontaktu z klientem.

Naszym zdaniem tatuaż nie powinien mieć żadnego znaczenia podczas rekrutacji. Nie świadczy on kompletnie o kwalifikacjach danej osoby, może być tak, że prawnik z tatuażami jest o wiele lepszy od tego bez nich:) Napewno widać duży postęp w tej kwestii, czasy gdzie tatuaże mieli tylko więźniowie i marynarze na szczęście się już dawno skończyły;) A co wy o tym sądzicie? Mieliście kiedyś problem w pracy lub podczas rekrutacji przez swoje dziarki?

kowalsk1

Całe życie chciałem zrobić sobie tatuaż, ale kiedy byłem nastolatkiem, rodzice mi na to nie pozwolili. Dorosłam i zrobiłam sobie tatuaż.
Jestem bardzo zadowolona, ​​nigdy nie było problemów z pracą.
Pracowałem jako nauczyciel i wszystko było w porządku
wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że cieszę się, że nie zrobiłem sobie tatuażu jako nastolatek. tatuaż powinien być świadomym wyborem. bo tu chodzi o życie

Proszę czekać…