Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Dexter na Comic Con 3

Na Comic Con 2010 został zaprezentowany sneak peak piątego sezonu Dextera.

Michael C. Hall

NIE OGLĄDAŁEŚ 4. SEZONU? NIE CZYTAJ DALEJ

Przypomnijmy finał ostatniego sezonu. Dexter Morgan (Michael C. Hall) po zabiciu Trójkowego (John Lithgow) wraca do domu, znajdując swoją żonę Ritę (Julie Benz) zamordowaną w wannie.

Akcja piątego sezonu zaczyna się tam, gdzie kończyła czwartego. Wiadomo, że nasz bohater stanie się pierwszym podejrzanym w tej sprawie. Mimo że posiada alibi, to czas zgonu a zgłoszenie morderstwa na policję znacząco się różni, gdyż Dexter w międzyczasie zabijał Trójkowego. To wzbudzi podejrzenia jego kolegów z pracy, szczególnie Quinna (Desmond Harrington).

Dexter walczyć będzie nie tylko z ogromnym poczuciem winy z powodu śmierci żony, ale również z tym, że stał się jedynym rodzicem dla swojego syna oraz dla dzieci Rity z poprzedniego małżeństwa. Będzie musiał im pomóc uporać się tą traumą.

Twórcy serialu zapowiadają, że odchodzą od walki Dextera z pojedynczym seryjnym mordercą przez cały sezon, jak to miało miejsce na przykład z Trójkowym. Najpoważniejszym wrogiem dla Dextera okaże się najpewniej jego Mroczny Pasażer, który zechce pomścić śmierć Rity. Skoro Trójkowy nie żyje, to pozostali inni mordercy, których w Miami jest wielu do zabicia. Możemy podejrzewać, że decydującą rolę odegra tu Quinn, który już w czwartym sezonie zaczął śledzić Morgana i teraz jeszcze bardziej będzie natrętny.

Do obsady dołączyli: Jonny Lee Miller, Peter Weller i Julia Stiles, której postać ma nawiązać z Dexterem specyficzną więź.

Premiera piątego sezonu w USA stacji Showtime 26. września tego roku.

Zapraszamy, póki co, do obejrzenia sneak peak’a z Comic Con nagranego amatorską kamerą.

Źrodło: własne

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Kothbiro 2010-07-24

Niestety jeden z najładniejszych elementów, czyli postać grana przez Julie Benz, już nie powróci;)

Ronaldinho 2010-07-23

Dobry sezon się zapowiada, sneak peak może być, wróci mój ulubiony element – Quinn śledzący Dextera.

Quagmire 2010-07-23

No już mógł koleś nie walić jakichś głupot i chociaż nagrać to do końca. Może za kilka dni doczekamy się normalnej jakości.

Proszę czekać…