Plakat Róży Wojciecha Smarzowskiego 2

Dystrybutor Monolith Films zaprezentował plakat, zdobywcy nagród w Warszawie i Gdyni, filmu Róża w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego (Wesele, Dom zły).

Agata Kulesza i Marcin Dorociński w filmie Róża

W obsadzie filmu są: Marcin Dorociński, Agata Kulesza, Jacek Braciak, Kinga Preis i Szymon Bobrowski.

Film do polskich kin trafi 27 stycznia przyszłego roku.

Zobacz plakat:

Plakat filmuPlakat filmu

Lato 1945 roku, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Tadeusz, polski żołnierz, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, dociera na Mazury, na ziemie, które przed wojną należały do Niemiec, a po wojnie zostały przyznane Polsce. Odnajduje wdowę po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej – przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo Tadeusz poznaje przyczyny jej samotności… Na tle krajobrazu wyniszczonego przez wojnę, gdzie nadzieja stała się narzędziem propagandy, między dwojgiem ludzi z odległych światów rodzi się miłość… niemożliwa?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Beznickowy

Dawno nie czekałem na polskie filmy, tak jak teraz czekam na "Różę" i "Wymyk". Smarzowski nakręcił najlepszy polski film XXI wieku, przez co mam teraz wysokie wymaganie wobec "Róży".

Czudi

Reżyser wróży bardzo dobrze, a i historia może okazać się nietuzinkowa. Wiadomo, że jest na co czekać, choć plakat taki średni.

Proszę czekać…