Weekend w kinach - przegląd premier 0

Po świątecznej przerwie, kiedy to w gronie rodzinnym objadaliśmy się jajami, mazurkami, babami i innymi smakołykami, od 21 kwietnia czeka na Nas w kinie 6 nowych filmów.

Na początek proponuję Straszny Film 4 – zwariowaną komedię w reżyserii Davida Zuckera, znanego z takich hitów jak Czy leci z nami pilot? lub Straszny Film 3. Tym razem w filmie zobaczymy parodie: Piły, Klątwy, Wojny Światów i Osady. Cindy Campbell (Anna Faris) i jej przyjaciółka Brenda muszą uratować świat przed atakiem Obcych. W filmie zobaczymy również Leslie Nielsena w roli prezydenta Harrisa. Jest to obowiązkowa pozycja dla wielbicieli humoru.

Następna pozycja to też komedia, ale tym razem polska.Tym, którym podobał się Dzień Świra lub Nic śmiesznego, napewno przypadnie do gustu nowy film Marka Koterskiego. Wszyscy jesteśmy Chrystusami to kolejna część przygód Adasia Miałczyńskiego (Marek Kondrat). Głównym motywem filmu są bolesne wspomnienia Sylwka – Syna o piciu jego Ojca – Adama. Według mnie, najlepsza pozycja tego tygodnia.

Oda do radości trójki młodych reżyserów: Anny Kazejak-Dawid,Jana Komasa i Macieja Migasa – to historia Agi Wiktora i Michała. Aga po pobycie w Anglii wraca do domu, na Śląsk. Jej ojciec może stracić pracę w kopalni. Aby wesprzeć rodzinę Aga otwiera zakład fryzjerski. Wiktor z Pomorza wraca na studia. Ma problemy z rodzicami i pracę, której nienawidzi. Nieco więcej szczęścia ma Michał z Warszawy. Wygrał radiowy konkurs hip-hopowy, lecz to nie przyćmiło niepowodzeń na gruncie życia rodzinnego i uczuciowego. Ich losy niespodziewanie się łączą.

Film jest pierwszą produkcją, którą można obejrzeć legalnie w internecie. Zapraszam na stronę: http://www.itvp.pl/oda/

Kolejną propozycją tego tygodnia jest dramat Maria – film, który jest odpowiedzią na Pasję Mela Gibsona. W roli tytuowej Marii zobaczymy Juliette Binoche.

Do kin zapraszam też na Firewall z Harrisonem Fordem w roli głównej. Ford wciela się wpostać Jack’a Stanfield’a – informatyka, który stworzył system zabezpieczający do jednego z banków w Seattle. Jack Stanfield twórca systemu będzie musiał znaleźć w nim dziurę, gdyż jego rodzina jest przetrzymywana przez kryminalistę, Billa Coxa, który przy pomocy Jacka chce ukraść 100 milionów dolarów. Całkiem dobry film – ciekawy pomysł, szybka akcja, no i Ford nienajgorzej zagrał…

Ostatnią pozycją jest film Być jak Stanley Kubric, który opowiada o mężczyźnie, który podaje się za Stanleya Kubricka, gdy ten ciężko pracuje na planie swojego najnowszego filmu Oczy szeroko zamknięte z Tomem Cruisem i Nicole Kidman w rolach głównych. Malkovich, filmowy Alan Conway mimo, że nie jest w ogóle podobny do Kubricka nie zostaje zdemaskowany, wprost przeciwnie jest zapraszany na rozmaite bankiety, przyjęcia, a w najdroższych londyńskich restauracjach jest przyjmowany z otwartymi ramionami.

W tym tygodniu macie do wybrania komedie, dramaty lub thriller – na pewno coś wam przypadnie do gustu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…