http://vimeo.com/mironkundzicz

Del Toro o Hellboy 2 0

W Budapeszczie trwa właśnie przedprodukcja kontynuacji przygód piekielnego chłopca.

Reżyser i scenarzysta Guillermo Del Toro wypowiedział się odnośnie tego projektu.

Ron Perlman w filmie Hellboy 2004Ron Perlman w filmie Hellboy 2004

Na początek główny bohater będzie sobie musiał poradzić z romantycznym spełnieniem. Akcja będzie się działa w trakcie pierwszego roku małżeństwa Hellboya i Liz. Poza tym będzie też mordercza wojna pomiędzy ludźmi i magicznymi stworami. W trakcie batalii, tytułowy bohater będzie miał poważny dylemat: po której on właściwie jest stronie?

Ponieważ reżyser pisał scenariusz do Hellboya 2 w trakcie kręcenia Labiryntu Fauna, mogą się znaleźć pewne podobieństwa między tymi dwoma obrazami. Kiedy Del Toro wysłał pierwszą wersję scenariusza, do ojca komiksów o Hellboyu, Mike'a Mignoli, Mike był przerażony, jak bardzo zboczyłem ze ścieżki, którą obraliśmy w trakcie naszych rozmów. Szczególnie chodziło mu o dialogi i te części, w których pojawia się magia i świat stworów. Ale na szczęście dane mu było obejrzeć Labirynt Fauna i zrozumiał, że te dwa filmy są w pewnym sensie połączone.

Na koniec zacytował jeszcze opowieść The Friends of the Friends, Henry'ego Jamesa (W kleszczach lęku). Kocham tą opowieść. To krótka historia, która do dzisiaj jest dla mnie jedną z najpiękniejszych historii o duchach, jakie czytałem. Ale niestety jest mało znana i nie znajdzie się jej w jego antologiach. – zakończył Del Toro.

Guillermo Del Toro urodził się w Meksyku. Jego debiutanckim filmem, był horror Cronos. Poza tym nakręcił Mutanta, Kręgosłup diabła, Blade'a – Wiecznego łowcę 2, Hellboya i ostatnio Labirynt Fauna, który można właśnie oglądać w naszych kinach. Za Labirynt Fauna, był w tym roku nominowany do Oscara i zdobył nagrodę BAFTA.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Trophy

Pierwsza była fajna, mam nadzieje, że druga będzie jeszcze lepsza. :P

majron

ano kreca i zapowiada sie tak samo dobrze jak pierwsza :)

Tomassh

Pierwsza czesc byla nudna a tu nastepna kreca…. :/

Proszę czekać…