Czy fani Marvela są za głupi na Batmana i Supermana?

Z pewnością niedawne fachowe prognozy, mówiące o tym ile może zarobić film Batman v Superman: Świt sprawiedliwości niepokoją włodarzy Warner. Bros. Niektóre plotki sugerują, że będzie to najdroższy film w historii kina, który w ostatecznym rozrachunku okaże się sporym rozczarowaniem finansowym.

Według portalu Batman-On-Film włodarze hollywoodzkiej wytwórni z samego filmu są zadowoleni i nie martwi ich szczególnie jego jakość. Co innego widzowie, dla którym może się okazał on zbyt inteligentny:

Oni bardziej niepokoją się o to jak odbiorą go widzowie oraz jak poradzi sobie w box office’e. BOF spekuluje, że mainstreamowi widzowie są przyzwyczajeni do "popcornowych" filmów Marvela i mogą nie zareagować zbyt dobrze na głęboką historię filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości napisaną przez zdobywcę Oscara.

Te zarzuty brzmią dosyć poważnie i mogą sugerować sporą niechęć Warnera do filmowego uniwersum Marvela. Czy są one prawdziwe? Z pewnością nigdy się tego nie dowiemy. My, jako widzowie musimy mieć jednak świadomość, że oba te uniwersa będą różniły się w znacznym stopniu? Ale czy to źle? Według mnie nie, ponieważ gdyby wszystko było takie same, nie byłoby w tym ani krzty oryginalności ani zabawy.

Źrodło: Batman-On-Film


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)