Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Alicja po drugiej stronie lustra - czas na Czas 1

Sacha Baron Cohen, który dotąd zapisał się w pamięci widzów jako odtwórca komediowych ról Aliego G i Borata, tym razem wciela się w kolejną szaloną postać. W nowym filmie Disneya Alicja po drugiej stronie lustra zobaczymy go jako Czas. Zobaczcie wywiad wideo z brytyjskim komikiem.

Sacha Baron Cohen jako Czas w Alicji po drugiej stronie lustra, fot. Disney Enterprises inc.

Już za niespełna tydzień, 26 maja w polskich kinach zagości Alicja po drugiej stronie lustra. W nowym filmie Disneya zobaczymy m.in. Sachę Barona Cohena, który wciela się w Czas – magiczną istotę, która jest pół-człowiekiem, pół-zegarem.

Producenci filmu jednogłośnie orzekli, że w roli Czasu – tajemniczej osobistości dysponującej Chronosferą, która pozwala podróżować w przeszłość – najlepiej sprawdzi się właśnie brytyjski komik.

Sacha wirtuozersko gra nadętych idiotów. Wniósł do filmu wiele wyjątkowego humoru.

mówi o roli Cohena odtwórczyni tytułowej roli w filmie, Mia Wasikowska.

Zobaczcie wywiad video, w którym brytyjski komik opowiada o najnowszej produkcja Disneya:

Największym wyzwaniem było dla mnie stworzenie tej postaci tak, by idealnie wpisała się ona w klimat powieści Lewisa Carrolla – opowiada Cohen. – Nie mogłem odstawać od innych postaci, które już pojawiały się na ekranie. Długo pracowałem choćby nad specyficznym sposobem mówienia i wypowiadania się.

Czas jest w filmie Alicja po drugiej stronie lustra powiernikiem Chronosfery.

Jest to przepotężna, skondensowana moc nadająca rytm biegowi Wszechświata – tłumaczy brytyjski aktor. – Alicja kradnie Chronosferę; sama nie wie do końca po co, ale robi to, niszcząc przy tym porządek Wszechświata. I wtedy muszę wkroczyć do akcji, aby go naprawić.

Sacha Baron Cohen jako Czas w Alicji po drugiej stronie lustra, fot. Disney Enterprises inc.

Alice Kingsleigh ostatnie kilka lat spędziła, przemierzając morza i oceany świata, jak niegdyś robił to jej ojciec. Po powrocie do Londynu Alicja natrafia na magiczne lustro, dzięki któremu ponownie przenosi się do fantastycznej Krainy Czarów. Tam czekają na nią starzy znajomi: Biały Królik, Pan Gąsienica, Kot z Cheshire i Szalony Kapelusznik. Okazuje się jednak, że ten ostatni wpadł w poważne tarapaty i nie jest już sobą. By ratować przyjaciela, Alicja wyrusza w przeszłość, podejmując nierówną walkę z Czasem, w której stawką jest ocalenie Kapelusznika.

Alicja po drugiej stronie lustra w polskich kinach od 26 maja 2016 roku.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…