Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Nowa Drew Barrymore 2

Ma 11 lat, brytyjski paszport i Spielberga za przyjaciela. Ruby Barnhill, bo o niej mowa, w roli Sophie w BFG: Bardzo Fajnym Gigancie w kinach już od 1 lipca.

Ruby Barnhill jako Sophie w BFG: Bardzo Fajnym Gigancie.

Kiedy Steven Spielberg obsadził siedmioletnią Drew Barrymore w E.T., nikt nie spodziewał się, że jej kariera nabierze aż tak zawrotnego tempa.

Nie ma słów, żeby wyjaśnić, jak dobieram obsadę, to zawsze jest związane z uczuciem, nie z powodem

wyjaśnia reżyser.

W jego nadchodzącym BFG: Bardzo Fajnym Gigancie zagra jedenastoletnia Ruby Barnhill. Jak mówi sam reżyser:

Ruby była tak spontaniczna i tak autentyczna jako Ruby, że myślałem tylko, że wszystko się powiedzie, jeśli tylko uda nam się przerzucić tę autentyczność w postać Sophie.

Głównym wątkiem filmu jest rozwój relacji między BFG i Sophie. Sophie, nazwana imieniem pierwszej wnuczki Roalda Dahla, to ciekawa świata i pełna empatii sierota, która zostaje wykradziona z łóżka i zabrana do Krainy Olbrzymów. Znalezienie młodej aktorki, która byłaby w stanie unieść na swych barkach tak duży projekt, okazało się gigantycznym wyzwaniem.

Wydaje mi się, że to jedna z najsilniejszych żeńskich postaci w moich filmach

zachwyca się Spielberg.

Reżyser stwierdził też, że Ruby była idealna do roli Sophie, bo weszła na plan z wieloma pytaniami i pomysłami, które ostatecznie pomogły kształtować jej postać.

Miałem szczęście, trafiłem w dziesiątkę – stwierdził.

Ruby Barnhill jako Sophie w BFG: Bardzo Fajnym Gigancie.

Sama Ruby nigdy wcześniej nie grała w produkcjach filmowych.

Jedyne, co robiłam zanim zagrałam rolę Sophie, to branie udziału w zajęciach teatralnych i w telewizyjnym show dla dzieci.

Drew Barrymore po E.T. święciła kolejne sukcesy – za Szare ogrody zdobyła Złotego Globa, za Długo i szczęśliwie Saturna, za Od wesela do wesela, Aniołki Charliego i 50 pierwszych randek Złoty Popcorn MTV. Jej osiągnięcia dowodzą, że potrafi być zarówno ulubienicą młodzieży, jak i aktorką wielkiego kalibru. Wróży się, że młoda brytyjska aktorka wejdzie do świata filmu z równie imponującym rozmachem. Ma do tego wszelkie predyspozycje: talent, Spielberga za przyjaciela i świadomość błędów poprzedników, których nie warto popełniać.

Ruby Barnhill w roli Sophie w BFG: Bardzo Fajnym Gigancie w polskich kinach już od 1 lipca 2016 roku. Dziś w sieci zadebiutował oficjalny polski zwiastun, zobaczcie:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…