Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Powstaje polsko-brytyjski film o Katyniu z Robertem Więckiewiczem 0

Robert Więckiewicz zagra w filmie zatytułowanym The Last Witness opowiadającym o zbrodni w Katyniu. W głównych rolach zobaczymy także Alexa Pettyfera oraz Michaela Gambona.

Robert Więckiewicz w filmie Ziarno prawdy.

W Wielkiej Brytanii 7 listopada 2016 r. ruszyły zdjęcia do filmu The Last Witness. Za produkcję odpowiada Carol Harding, a producentami wykonawczymi są Krzysztof Sołek oraz Alex Pettyfer. Reżyserem obrazu jest Piotr Szkopiak, którego dziadek zginął w Katyniu. Twórca znany jest między innymi z reżyserowania odcinków seriali Coronation Street, EastEnders czy Lekarze.

W filmie poza naszym znakomitym aktorem, Robertem Więckiewiczem, pojawią się Alex Pettyfer (znany z takich produkcji jak Jestem numerem cztery, Kamerdyner czy Magic Mike), który wcieli się w rolę Stephena Underwooda, dziennikarza, który odkrywa przerażającą prawdę o zbrodni w Katyniu oraz Michael Gambon (seria Harry Potter, Fortitude, Gosford Park).


Alex Pettyfer w filmie Magic Mike oraz Michael Gambon w Fortitude.

Jestem zaszczycony, że Alex Pettyfer dołączył do naszego projektu – opowiada o swoim filmie reżyser Piotr Szkopiak. – Ten aktor ma w sobie idealną mieszankę siły i wrażliwości, która jest niezbędna do sportretowania Stephena Underwooda, człowieka, który ma wiele problemów, ale nie można mu odmówić ambicji. Już w trakcie pierwszych rozmów poczułem, że Alex rozumie film, a proces przygotowania postaci sprawił nam obu wiele radości.

Roberta Więckiewicza będziemy mogli zobaczyć wkrótce w filmie Macieja Żaka pt. Konwój, którego premiera zapowiadana jest na 20 stycznia 2017 roku.

Źrodło: Screen Daily/SFP

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…