Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Największe hollywoodzkie wytwórnie zawierają pakt z Disneyem 2

The Walt Disney Company to nie tylko studio filmowe, ale także największa na świecie korporacja mediowa. Włodarze koncernu doszli do porozumienia z największymi hollywoodzkimi wytwórniami. O co chodzi?

Wytwórnie takie, jak Sony Pictures Entertainment, The Walt Disney Studios (do nich należą Disney, Pixar, Marvel Studios i Lucasfilm), Twentieth Century Fox Film, Universal Pictures oraz Warner Bros. Entertainment podpisały umowę, dzięki której na należącej do Disneya platformie Movies Anywhere będą pojawiały się tytuły amerykańskich producentów. Rozmowy trwały od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz ustalono wszystkie szczegóły.

Umowa wejdzie w życie od przyszłego roku. Za odpowiednią opłatą na platformie Movies Anywhere będzie można znaleźć tytuły wymienionych powyżej wytwórni. Na razie nie wiadomo, jak szeroka będzie oferta i które tytuły znajdą się bazie. Możliwe, że będą to jakieś wybrane filmy danego studia. Jest także szansa na to, że w przyszłości do tej grupy dołączą również Lionsgate i Paramount Pictures. Ta druga uważa, że na ten moment przedstawione warunki finansowe nie są zbyt korzystne.

Patrząc na tytuły, jakimi dysponują wytwórnie, które zawarły pakt (wśród nich są między innymi Wonder Woman, Piękna i Bestia, Wojna o planetę małp, Szybcy i wściekli 8 i wiele, wiele innych), Movies Anywhere może okazać się znakomitą alternatywą dla kinomanów.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Łukasz Oleksiak 2017-10-13

Powiem tak: W tej chwili króluje Netflix ale kiedy D otworzy swój portal to będzie największą konkurencją dla Netflixa. Jeśli wejdzie do Polski i będzie miał takie umowy jw i ceny podobne do N to na 100% przejdę.

Proszę czekać…